אמנים זוכי פרסים ועוד תערוכות מומלצות

המוזיאון לאמנות ישראלית עוקב אחרי אמנות חדשה, גלריה זימאק מציגה עבודות פסטל של יאן ראוכוורגר, ומוזיאון תל אביב ובית האמנים מציגים אמנים זוכי פרסים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום ראשון: אמנים צעירים מתגבשים במוזיאון לאמנות ישראלית

המוזיאון לאמנות ישראלית רמת גן מציג את התערוכה הקבוצתית "שנתיים אחרי". התערוכה היא חלק מפרויקט "שישי ראשון" של המוזיאון לאמנות ישראלית, רמת גן. זוהי תערוכה המציגה את הישגי השנתיים הראשונות של הפרויקט ואת מה שקרה לאמנים שהציגו בשנתיים שעברו מאז.

פרויקט "שישי ראשון" מתקיים כבר חמש שנים. בכל שנה מוצגים 12 אמנים ישראלים, שעבודותיהם מאפשרות התבוננות במנעד רחב של אמנות חדשה. הפרויקט מעלה שאלות מרתקות על מקומה של האמנות הישראלית ומקומם של אמנים חדשים בממסד האמנות הישראלי. בתערוכה "שנתיים אחרי" מוצגות עבודותיהם של 25 אמנים מסך כל האומנים שהציגו בה, תוך התיחסות אל השנים שחלפו מאז הציגו תערוכת יחיד ואל תפיסת העולם האמנותית המתגבשת אצל האמנים הצעירים.

שנתיים אחרי - תערוכה קבוצתית - כל הפרטים

תפיסת עולם מתגבשת של אמנים צעירים. ילדה ליד בית ישן של אלינה רום כהן

יום שני: יאן ראוכוורגר מפגין רגישות בגלריה זימאק

גלריה זימאק פותחת לראשונה בסדרה של תערוכות יחיד. את הסדרה תפתח התערוכה "פסטל על נייר" של האמן הישראלי יאן ראוכוורגר. ראוכוורגר, מציג לראשונה בתערוכה "פסטל על נייר", יצירות פסטל המבטאות את הרוך והרגישות שמעניק האמן לעבודותיו. עבודות הפסטל, חושפות את האינטימיות ויחסי הקירבה השאובות מחיי היום יום של האמן. הן מצליחות לחדור לאזור הרגשי של הצופה, וסוחפת אותו להביט פנימה לעומק הציור ולתוך המרחב האישי של האמן.

יאן ראוכוורגר - פסטל על נייר - כל הפרטים

אינטימיות וקרבה מחיי היומיום. עבודה של ראוכוורגר מתוך פסטל על נייר

יום שלישי: פועלי ציור ושאלות על זמן במוזיאון תל אביב לאמנויות  במוזיאון תל אביב לאמנויות מוצגות תערוכות של זוכי פרס רפופורט לשנת 2010 - שרון פוליאקין בתערוכה "שדה בור" ואורן אליאב בתערוכה "אלפיים ואחת עשרה". קרן רפפורט ייסדה ב-2006 פרס לכבוד רות וברוך רפפורט, שמוענק מדי שנה לשני ציירים, בכיר וצעיר, המתגוררים ופועלים בארץ. ב-2011 זכו בפרס אסף בן צבי ומיכאל חלק.

שרון פוליאקין, זוכת פרס רפפורט לצייר ישראלי בכיר לשנת 2010, מציגה בתערוכה "שדה בור" כ-70 עבודות מהשנתיים האחרונות. פוליאקין נעה מתוך מסורת הרישום וההדפס, ממנה צמחה, אל ציור שמן על בד. המהלך הזה משמר עמדה אתית של 'פועלת ציור', אותה אימצה כאלטר-אגו: הדפסית הניצבת ליד המכבש, ידיה ובגדיה מלוכלכים בשאריות צבע, והיא שקועה רובה ככולה במימד הפיזי של עשיית האמנות.

אורן אליאב, זוכה פרס רפפורט 2010 לאמן צעיר, מציג בתערוכה "אלפיים ואחת עשרה" כ-14 ציורים חדשים שטרם הוצגו, ומהווים פרק המשך לתערוכה "הם לא יעירו אותנו בזמן", שהוצגה בקיץ האחרון בגלריה ברוורמן. גם כאן ממשיכות לעלות שאלות אודות טיבו של הזמן. אליאב מצייר את הדברים שאי-אפשר לאחוז בהם, את החסרים והלא נראים. עבודותיו נעות ברווח הקטן שבין הדברים עצמם, שם מצויה אמת חמקמקה ונעלמת, אמת סמויה מהעין.

תערוכות זוכי פרס רפופורט 2010 - כל הפרטים

ממסורת הרישום לציור שמן. אסכולת אתונה של שרון פוליאקין מתוך שדה בור

יום רביעי: זוכרים את אבי כהן במתחם אינפיניטי

אבי כהן לעולם לא תצעד לבד היא תערוכה לזכרו של שחקן הכדורגל אבי כהן, שמציגה במתחם אינפיניטי בתל אביב. במסגרת התערוכה יוצגו כ-200 פריטים שונים מחייו של כהן - מגדולי הכדורגלים בישראל.

את התערוכה אצר איש הטלוויזיה והספורט, דני ענבר, שיצר חוויות כניסה חד פעמית למועדון הכדורגל של ליברפול - הקבוצה בה שיחק כהן. התערוכה משלבת מוטיבים מחיי היומיום של כהן ועולם הכדור רגל, ביניהם: מדשאות, טריבונות ישיבה, מסכי ענק, דגלונים ועוד. כמו כן, התערוכה תכלול פריטים אישיים של כהן דוגמאת: הנעליים ששיחק בליברפול, החולצות, כדורי רגל, גביעים ומדליות בהם זכה. בחלל נוסף של התערוכה תיפתח ספרייה עם פינות קריאה שיכללו: סרטים נדירים מרגעי המבחן בליברפול ועד הזכייה המפורסמת, קטעי עיתונות, אלבומים, מכתבי מעריצים, ספרים וחומרים נוספים, על חייו של אבי כהן.

תערוכה לזכרו של אבי כהן - כל הפרטים

הקריירה וחייו של אבי כהן. מתוך התערוכה אבי כהן לעולם לא תצעד לבד

סופ"ש: ציורים כאבני בניין והתפעלות מהטבע בית האמנים בירושלים

בית האמנים ירושלים מציג תערוכות יחיד לזוכי הפרס לאמנות חזותית על שם מירון סימה לשנת 2011 - רקפת וינר-עומר ואלדר פרבר.

הציור של וינר-עומר שואב את החיוניות שלו מכוח המצאה הלקוח ממחוזות נאיביים, ממרחב דמיון הנושק לפרברטי. היא עושה שימושים משניים בציוריה, יוצרת בכל פעם מיצבי ציורים שבהם הציורים הופכים לאבני בניין למבנה, סוכה למשל, או מרכיבים אותיות למילה. פעולות אלה שהיא עושה בציור, לעיתים רדיקליות ממש, שמערערות את תחושת הנחת העצמית ואת הטעם הטוב. הן מחברות את הציור לחיים ולעולם היומיומי בדרך שהיא מצחיקה, כואבת וגרוטסקית.

אלדר פרבר הוא מהאמנים הריאליסטיים החשובים בארץ. ציוריו הם מלאכת מחשבת של בניית מערך נאמן למציאות, אך גם רגשי ומלא התפעלות מן הטבע אותו הוא מתאר. שיטת הציור שלו מבוססת על פירוק הנוף למרכיביו המופשטים – כתמי צבע וקווים – שבסופו של תהליך מרכיבים את הציור מתוך חקירה, ניסוי ותהיה.

תערוכות זוכי פרס מירון סימה 2011 - כל הפרטים

מלא התפעלות מהטבע. מעבודותיו של אלדר פרבר

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ