רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

עירום פיגורטיבי

נשים עומדות, שוכבות ורוכנות - בעירום, בתערוכה החדשה של מיטש בקר, המשלבת בין רגש לאינטלקט

תגובות

למרות שהוא אינו מרבה להציג תערוכות, עולות לפתע שתי תערוכות יחיד הקשורות לאמן הוותיק מיטש בקר. בתחילת דרכו עסק באקספרסיוניזם המופשט ובפופ-ארט, אך בעשורים האחרונים ביצע בקר מהפך בדרכו האמנותית ועבר לציור פיגורטיבי. הוא מצייר תמיד מן הטבע, ממודל היושבת לפניו או מאובייקט שאותו הוא מארגן בחלל הסטודיו ויוצר סצנות קטנות ואינטימיות.

"עזר כנגדו", תערוכת הציורים של בקר הנפתחת הערב בגלריה רוטשילד שאותה אוצר דניאל כהנא לוינזון, היא תערוכת היחיד הראשונה שלו זה עשור. מכיוון שהוא ממעט להציג, כל תערוכה שלו מוקפדת ומחושבת. בתערוכה מציג בקר ציורי נשים, מיעוטן בלבוש חלקי, רובן עירומות: עומדות, רוכנות, יושבות או שוכבות. למרות שמדובר בעירום נשי, אין כאן תחושה של החפצה, על כך מרמזת גם כותרת התערוכה "עזר כנגדו", המעניקה למודלים חלק אקטיבי בתהליך היצירה האמנותי.

בקר הוא צייר פיגורטיבי ריאליסטי מעולה, הממשיך מסורת ארוכה של ציור. באמנות הישראלית, שבה יש לציור הריאליסטי עדנה בשנים האחרונות, בולטות עדיין עבודותיו של בקר בדקות ההבחנה, בדימויים העשירים, בליריות ובעיקר בשפה ציורית אישית, שמצליחה לחדש למרות המגבלות, לכאורה, של הציור הריאליסטי. חלק מהעבודות נקראות premier coup, מושג שלא ניתן לתרגם ומשמעו הרעיון הראשוני שאותו ניסה האמן להעביר ולתפוס. הציור שלו הוא אנליטי, מעמיק, חוקר את ההתבוננות עצמה ואת התהליך האמנותי הנסמך הן על החושים והן על המחשבה.

בקר מצייר נשים, מלטף במכחולו את גופן ומניח כל כתם צבע בדיוק, בתזמון ובאיזון. אך אין כאן ציור ריאליסטי אופנתי, אלא כזה הנעשה מתוך מחויבות יצירתית עמוקה, המשלבת בין רגש לאינטלקט. 

בד בבד עם תערוכה זו מוצגת בגלריה של המדרשה בבית ברל תערוכת הוקרה לבקר, ששם היה מורה לציור במשך שנים.מתוך עבודה של מיטש בקר המוצגת בתערוכה "עזר כנגדו"רוצים עוד כתבות ועדכונים? הירשמו לניוזלטר של עכבר העיר און ליין

כרטיסים להופעות והצגות

tm_tools.isArticleType(story) : true