תערוכות השבוע: We - פסטיכנס לקולקטיבים יוצרים

עונת התרבות בירושלים מציגה את פסטיכנס WE, כפר האמנים עין הוד חוגג 60 שנים ופורש אוסף נדיר של יצירות אמני המקום לדורותיהם ודימה וולרשטיין מעצים את יופיים האקזוטי של ירקות פשוטים

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

יום ראשון

כפר האמנים עין-הוד חוגג 60 שנה להיווסדו ופותח את תערוכת "ראשונים" – מיטב מיצירותיהם של האמנים המייסדים של הכפר עין הוד, המוצגת בגלריה המרכזית. אוצרות התערוכה: נעמי הוס, אורה להב שאלתיאל

בתערוכה מוצגות מיצירותיהם של ראשוני עין הוד, מהחשובים ומהבולטים באמני ישראל ובהם: צבי אלדובי, אריק בראוור, מיכאל גרוס, יהושע גרוסברד, ז'אן דוד, שושנה הימן, מרסל ינקו, רודי להמן, משה מוקדי, אריה נבון, יוחנן סימון, דב פייגין ושמואל רעיוני.

כפר האמנים עין הוד הוקם ב- 1953 על ידי אמן הדאדא מרסל ינקו וקבוצת אמנים שהתקבצה סביבו, כמרכז לאמנות ואמנים מהארץ ומחו"ל. אמני הכפר מציגים דרך קבע בגלריה המרכזית המשותפת, המציגה עבודות של ותיקים לצד אמנים צעירים, במגוון סגנונות וטכניקות.

מתי: א', ג'-ה' 16:00-10:00; ו' 14:00-10:00; שבת 16:00-11:00 עד ה-28 באוגוסט 2013איפה: גלריה עין הודכמה: הכניסה חופשיתלמה: אמנות כאוויר לנשימה

» ראשונים – האמנים המייסדים של כפר עין הוד - לכל הפרטים

עבודה של ישראל רובינשטיין, מתוך תערוכת "ראשונים" (צילום: נעמי הוס)

יום שני

התערוכה "קרום דק" עוסקת בקשר הבלתי ניתן לקריעה בינינו לבין המקום שבו אנו חיים, ובאפוקליפסה הבלתי נמנעת הממשמשת ובאה. העבודות בתערוכה נוצרו בשנים 2007-2011, שבהן המשיכה הארץ לרתוח במישור הביטחוני, המדיני, החברתי והמוסרי, ואדמתה המטאפורית בעבעה.

אלה אלטר, החיה ויוצרת בצל המתיחות הגואה בגבול הצפון, מציגה ביצירתה את הפריכות של הקרום הדק המפריד בין מחזורים של מלחמות והתאוששות. מתוך המצוקה והחרדות הקיומיות שהמצב מעורר בה יצרה אלטר קולאז'ים המבוססים על צילומי כאוס שצילמה בפארק ילוסטון כמשל לחיים בישראל, שמצד אחד מתקיימים על חבית חומר הנפץ של המלחמות, ומן הצד האחר מצטיינים בבנייה ובהתחדשות.

מתי: ב'-ה' 10:00-13:00, 17:00-19:00 ו' 10:00-13:00 שבת 11:00-12:00 עד ה-31 באוגוסט 2013איפה: בית האמנים תל אביבכמה: הכניסה חופשיתלמה: עלילות הקיום הפריך והארעי בישראל

» אלה אלטר – קרום דק - לכל הפרטיםעבודה של אלה אלטר, מתוך תערוכת "קרום דק"

יום שלישי

דימה וולרשטיין מפליא להתבונן בצורה מעמיקה בירקות. החיפוש אחר דינאמיקה צורנית ונקודות מבט מקוריות, מעצים ומחדד תחושות ורגשות. הוא מפיח חיים בירקות, תוך הפעלת דמיונו של הצופה. כוחו של הצילום טמון בהבניית המציאות האסתטית והיופי הנוצרים מעבר לבנאלי. העצמת היופי של ירקות בסיסיים, שהם לא אקזוטיים במהותם, מבטאת רגש חזק של תשוקה ואהבה. ההתקרבות המקסימאלית מבליטה את שטח הפנים של הירק, המרקם והטקסטורה שלו. הצילום מקרוב בודק את אפשרויות המבט, ומקנה לאובייקט המצולם מצע אסתטי מוחשי. הוא חודר לעומק, עד כדי כך שנוצרת תחושה של גוף חי, מעין מרקם אורגני. קליפת הירק כמעטפת מגוננת, המגדירה חלל פנימי וגם מפרידה אותו מן החוץ, מקבילה מבחינה זו לעור האנושי.וולרשטיין מבקש בעבודותיו להימנע מן ההתבוננות השגרתית והאוטומטית ולנסות להתבונן באופן הפותח אפשרויות ומעלה שאלות. ההתבוננות בעבודותיו דורשת השהייה שתאפשר חשיפה הדרגתית הן של המשמעויות השונות והן של הרבדים השונים שלהן.מתי: ב'-ה' 10:00-13:00, 17:00-19:00 ו' 10:00-13:00 שבת 11:00-12:00 עד ה-31 באוגוסט 2013איפה: בית האמנים תל אביבכמה: הכניסה חופשיתלמה: לימון מוסיף המון, יותר ממה שחשבנו » דימה וולרשטיין – י.ר.ק - לכל הפרטים עבודה של דימה וולרשטיין, מתוך תערוכת "י.ר.ק"יום רביעי WE - פסטיכנס לקולקטיבים יוצרים יתקיים זו השנה השניה במתחם הנסן (לשעבר בית המצורעים) בירושלים, ומאגד קבוצות של יוצרים מהארץ ומהעולם לפעילות משותפת בעיר: כנס שיתופי ובינלאומי לקולקטיבים מתחומי יצירה שונים ופסטיבל פתוח שחושף את פעילותם הייחודית לקהל הרחב במשך יומיים.

We מבקש להציב זרקור על הפרצופים, הסיפורים והמנגנונים שגרמו להתגבשותם של קולקטיבים ולהציע מקום שבו אפשר להעלות שאלות - ולאו דווקא לקבל תשובות - לגבי מודלים שונים של עשייה. השנה יתנקזו מרחבים מגוונים של עשייה חופשית אל מקום חדש ומפתיע - מוזיקה, מחול, צילום, ציור, פרפורמנס ואמנות רחוב, שיפתחו יחד עם הקהל הרחב חוויה מסקרנת וחד פעמית.מתי: 14-15באוגוסט 2013, החל מהשעה 12:00.איפה: רח' יהושע יבין 10, עמק המצלבה, ירושלים.כמה: הכניסה חופשית.למה: אמנות חוזרת בשאלה.» WE – פסטיכנס לקולקטיבים יוצרים 2013 - לכל הפרטיםWE - פסטיכנס לקולקטיבים יוצרים 2013 (יח"צ)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ