עכבר העיר

הפרטים הקטנים

התערוכה צירוף מקרים – תערוכת תכשיטים תוצג בגלריה חנקין בחולון בין התאריכים 9.5 ל– 7.6. התערוכה מציגה מתכשיטיהן של שלוש יוצרות, אשר כל אחת עוסקת בחומר אחר: עור, לבד וכסף.

האמנית סימה וסרמן, היוצרת זה יותר מ 40 שנה, יוצרת בעור ליצור בעור ומשלבת בין עור לצדפים, עץ, נוצות, זכוכית ועוד שלל חומרים טבעיים מאפשר ליצור בשלל סגנונות והשפעות .

האמנית אוהדה האי – גורדון יוצרת זה יותר מ 30 שנה במתכות אצילות כגון זהב וכסף, יהלומים ואבני חן. בשנים האחרונות משלבת אוהדה בעיצוביה חומרים נוספים, רובם מן הטבע: ענפים, זרעים, פירות, בדים. בתערוכה הנוכחית מציגה אוהדה שני גופי עבודה המשקפים את רצונה להתנסות בטכניקות ובחומרים שונים, תוך שימת דגש על הפרטים הקטנים, אנשים במצבי חיים שונים, חלומות ופנטזיות של ילדות.

האמנית הדס לוין, המציגה בתערוכות רבות ברחבי העולם, יוצרת בעיקר בחומר לבד. במסגרת תהליך העבודה יוצרת הדס במגוון של חומרים וטכניקות ומשלבת בין כאלו חדשים ומתקדמים כמו העבודה באבקות מתכת והדפסות תלת מימדיות לבין אומנויות וטכניקות מסורתיות כעבודת הליבוד והאמייל.

» צירוף מקרים – תערוכת תכשיטים, עד ה-7.6. גלריה חנקין, חנקין 109, חולון. שעות פעילות: ב'-ה' 12:00-9:00, 19:00-16:00; ו'-שבת 13:00-10:00

חוקרות את המדיום. התערוכה צירוף מקרים (עבודה של סימה וסרמן)

הזדמנות אחרונה לראות

"אני גם... דאגלס גורדון" היא תערוכה מקיפה מיצירותיו של אחד האמנים העכשוויים המובילים בעולם, דאגלס גורדון, שנולד בגלזגו ב-1966, וכיום מתגורר ועובד בברלין.     גורדון משחק בחומריוּת המדיומלית של הדימוי הנע, משתמש בקולנוע ובווידיאו כחומר ומעניק להם איכויות פיסוליות. עבודותיו, השואבות לא רק מן הקולנוע אלא גם מן הספרות, האמנות והתרבות הפופולרית ומן הפרסונה שלו עצמו, מהבהבות על קו התפר שבין הזיכרון הפרטי לזיכרון הקולקטיבי. באמצעים מגוונים כווידיאו, מיצב, צילום, עבודות טקסט, פיסול וציור הוא חוקר תמות של חיים ומוות, טוב ורע, חפות ואשמה, פיתוי וחרדה. התערוכה מתגלה כדיוקן עצמי החושף את האובססיות של האמן.

התערוכה סוקרת את עבודתו של גורדון ב-20 השנים האחרונות. התצוגה תתפרשׂ על פני חללים שונים בבניין הראשי של המוזיאון ובבניין החדש ע"ש הרטה ופול עמיר. יכולתה המופלאה של יצירת גורדון להנפיש את החללים האדריכליים שבתוכם היא מוצבת תיבחן ב"מפל האור" שבבניין עמיר, שם יותקנו כמאה עבודות טקסט המצביעות על משיכתו הגדולה של אמן זה למבעים לשוניים רב משמעיים. אוצר אורח: עמי ברק.

» אני גם... דאגלס גורדון, עד ה-25.5. מוזיאון תל אביב לאמנות, שדרות שאול המלך 27, תל אביב. שעות פעילות: א' סגור ב', ד' 16.00-10.00 ג', ה' 22.00-10.00 ו' 14.00-10.00 שבת 16.00-10.00

דאגלס גורדון, פסנתר כנף בייבי שרוף

לקטנים ולגדולים

תערוכת "Mini Art 2013", תערוכה המוקדשות לאמנות המזעור, תיפתח ביום שישי 8.3 ותימשך עד 30.6. התערוכה, הנערכת בישראל לראשונה, מציגה מאות יצירות של אמנים, מדענים, מעצבים, מודליסטים ואספנים ישראלים ובינלאומיים העוסקים בפרטים הקטנים. היצירות המקוריות מתכתבות עם המגמות הטכנולוגיות והצרכניות של מזעור, ואת חלקן ניתן לראות רק בזכוכית מגדלת או במיקרוסקופ. להבדיל מצפייה חברתית משותפת ביצירות, מעוררת הצפייה הישירה והיחידנית במיניאטורות תחושת קירבה אינטימית ומעמיקה, המשפיעה על נקודת המבט על העולם. אוצרת: לימור להב מרגוליס.

» Mini Art 2013, עד ה-30.6. מוזיאון יפו לעתיקות, טיילת מפרץ שלמה 10, יפו. שעות פתיחת המוזיאון: א'-ה' 10:30-18:30, ו' 10:00-14:00, שבת סגור. רח' טיילת מפרץ שלמה 10 – מתחם יפו העתיקה תל אביב

לעסוק בפרטים הקטנים. עבודה של לימור מויאל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ