עכבר העיר

אחד על אחד

התערוכה משחקי מלחמה, הנפתחת בגלריה לאמנות ישראלית באורנים, מפגישה בין האמנים שחר מרקוס וארז ישראלי. האמנים מתמקדים בתיאור סיטואציות מלחמתיות שונות מזווית אישית, ביקורתית וגרוטסקית. ביצירותיהם האדם 'הקטן' ו'הגדול', שניהם לכודים בגלגל המשחית של מכונת המלחמה.

» שחר מרקוס וארז ישראלי - משחקי מלחמה, עד ה-29.5. מכללת אורנים, קרית טבעון. שעות פתיחה: א'-ה' 15:00-8:00, שבת 14:00-11:00.

זוגות זוגות. עבודה של ארז ישראלי

למטרה טובה

פרויקט "צבעי בסיס" השני יתקיים במהלך סוף השבוע של ה-17-18.5.13 בבסיס צבאי נטוש באצבע הגליל, בין מטולה לכפר יובל. זהו פרויקט אמנותי בו כ-40 מקצוות הקשת הפלסטית והמוזיקלית עולים צפונה על מנת ליצור ולהציג מחוץ לנוף האורבני. הכניסה חופשית.

צבעי בסיס הוא פרויקט שמוציא את האמן משגרת הגלריה והנוף האורבני, וממקם אותו במרחב פתוח, חף מסטריליות, טעון בעבר ובלתי מוגדר בהווה. פרויקט שמהווה נקודת מפגש אומנותית רב גונית ומרובת משתתפים, שבה המרחב הפיסי והמסר האומנותי מתקשרים זה עם זה, מבנים זה את זה, ומתלכדים לכדי אחד. פרויקט שמקדם יצירה אותנטית, כנה וחדה, אשר תפריח שיח אומנותי הדן בגבולות הפיזיים והמופשטים של חברתנו.

» פרויקט צבעי בסיס 2, 17-18.5, מטולה. הכניסה חופשית.

כוכב עולה

בתערוכה מעל ומעבר בגלריה המרכזית של המרכז לאמנות עכשווי, הופכת אלונה רודה את החלל  למיצב הנתפר למידות החלל באמצעות שימוש בקול, אור, והתערבות אדריכלית. התערוכה שואבת את השראתה מפארקי תיירות ומשחקי וידיאו תנ"כיים, כמו גם מאייקונים וסימני היכר יהודיים שמגוייסים לטובת בר \ בת-מצוות, "לאס-וגאס" שיק ו"עסקי השעשועים" של הדת. באמצעות שימוש בסימני ההיכר של רודה: עשן, אור מוקרן וסאונד-פרפורמנס, הפרויקט השאפתני ישנה את פני הגלריה באופן קיצוני ויערער רעיונות מוכרים אודות תרבות ואתרי תיירות דתית. המיצב “מעל ומעבר" יוצר דיסוננס ויזואלי-חושי שסותר הן את האמנות והן את הדת באמצעות חיבור השניים, שהוא מוכר ומשונה באותה עת. קווי הדמיון והשוני של השניים יובילו את הצופה לתהות בדבר המימד הדתי-רוחני שבאמנות ואופני ההופעה הפיזית של הדת.

» אלונה רודה - מעל ומעבר, עד ה-2.6, המרכז לאמנות עכשווית, רחוב קלישר 5, תל אביב. שעות פתיחה: ב'-ה' 19:00-14:00, ו'-שבת 14:00-10:00

משנה את החלל. אלונה רודה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ