בוגרים ועדים: תערוכות מומלצות לשבוע הקרוב

במכללת אורנים מוצגת תערוכה חדשה במסגרת הסדרה "זוגות", העיר התחתית בחיפה עושה כבוד לבוגרי ויצו חיפה בתערוכת חוצות, וגלריה קו 16 מזמינה את חלי מזראי להרהר בתפקידו של עד הראייה

נורית אסיאג, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נורית אסיאג, עכבר העיר

ביחד ולחוד התערוכה "טריטוריה" של יגאל עוזרי ומיכאל חלאק מוצגת במסגרת הסדרה "זוגות" בגלריה במכללת אורנים. עוזרי ראה את עבודתו של חלאק בשנה שעברה בניו יורק וביקש לקיים עמו דיאלוג במסגרת עונת הזוגות בגלריה באורנים. האמנים החליפו ביניהם צילומים של המודלים הנשיים שלהם כנקודת מוצא לציור ולפרשנות אישית.

עוזרי ביקש לצייר את אלחאן, נערה ערבייה כפי שהיא נתפסה בעיניו של חלאק במפגש עם המציאות הישראלית העכשווית. חלאק בחר מתוך הצילומים של עוזרי לצייר את פריסיליה, צעירה אמריקאית המפנה עורף לתרבות הקפיטליסטית-תעשייתית, בעודה מקיימת חיים אקולוגיים ביערות.

נוסף על שני הציורים החדשים, המהווים את ליבת התערוכה, מוצגות עבודות נוספות של עוזרי וחלאק, שירחיבו את המבט על יצירתם האישית. סטודנטים אוצרים: גלית בן אבו, טלי מילשטיין, מנאל נסר אלדין; אוצר ומנחה הקורס: פרופ' דוד וקשטיין.

יגאל עוזרי, מיכאל חלאק - "טריטוריה". עד 1.5. מכללת אורנים, קרית טבעון. שעות פתיחה: א'-ה' 15:00-8:00, שבת 14:00-11:00.

מיכאל חלאק, "majdala"

במבט בוגר המחלקה לצילום ומדיה במרכז האקדמי ויצו חיפה מציגה בחוצות העיר התחתית בחיפה עבודות של בוגרי המחלקה לדורותיהם. התערוכה כוללת עבודות צילום של בוגרים משנת 1990 ואילך, ובהם צלמים אמנים, צלמי אופנה, צלמי ארכיטקטורה, צלמי מסע ועוד.

משתתפים: פיונה ירון פילד, אורלי פרל ניר, גורן ליובונצ'יץ', מור אלנקווה, גלעד סספורטה, דפנה צ'ילאג, יעל אילן, ישי בוטבול, ליבי קסל, מיכל חלבין, נוגה שטיינר, סטס קורולוב, עודד הירש, עוזי פורת, ערן ירדני, קרייג אריאב, רומי לנל, אריק רסקין ואלכס פרלמן, מושי גיטליס, שגית זלוף נמיר, מארק יאשאייב.

"בוגרים" – תערוכת חוצות המרכז האקדמי ויצו חיפה. עד 30.5. העיר התחתית, חיפה. פתוח כל שעות היממה (תערוכת חוצות).

תערוכת הבוגרים בעיר התחתית, חיפה (צילום: הרצי שפירא)

עדות ראייה במרכז התערוכה של חלי מזראי בגלריה קו 16, "וידבר", עומד סרט הנע סביב דמותו של  ז'ק אליאס וחשיפת סוד אפל מעברו. עלילת הסרט מתעצבת ונרקמת על פי הפורמט של שעשועון אמריקאי משנות ה-50, "זה הסוד שלי" (גרסתו הישראלית שודרה בשנות ה-70 בהנחייתו של אורי זוהר), שבו נדרשים המשתתפים לחשוף את סודו של אדם שאינם מכירים באמצעות סדרת שאלות. אליאס, המגולל את סודו בפני המשתתפים, מתעמת לראשונה בחייו עם זיכרון העבר ומוסר עדות לאירוע שהיה נוכח בו לפני כ-60 שנה.

הסרט צולם לסירוגין באודיטוריום של המרכז הקהילתי נוה אליעזר ובשדה הפתוח שבפאתי השכונה ונושא אופי של מחזה תיאטרלי מצולם. "וידבר" הוא המשך ישיר לעבודותיה המוקדמות של מזראי, שבהן עסקה בשאלות על שימור, עריכה והעברה של היסטוריה פרטית וקולקטיבית. דרך סיפורו של הנווד ז'ק אליאס מהרהרת מזראי בזהותו ובתפקידו של עד הראייה ובמידת תקפותה והשפעתה של עדות זו על השתלשלות ההיסטוריה. אוצרת: סאלי הפטל נוה.

חלי מזראי - "וידבר". עד 18.4. גלריה קו 16, מרכז קהילתי נווה אליעזר, ששת הימים 6, תל אביב. שעות פתיחה: ג' 13:00-10:00, ד'-ה' 20:00-17:00.

עבודה של חלי מזראי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ