נורית אסיאג, עכבר העיר

אדם מול נוף אידאי אסי דיין מציג בצוותא את התערוכה האוטוביוגרפית "הציור כשמועה", ובה שלוש סדרות של ציורים. בתערוכה עבודות שבהן מצויר משה דיין בווריאציות שונות,  ציורים הומוריסטיים וציורים מטאפיזיים על מעמד האמן והאמנות בעולם. התערוכה נערכת בעקבות סדרת הטלוויזיה האוטוביוגרפית "החיים כשמועה".

מדבריו של אסי דיין: "הציורים שלי הם של אדם מול נוף אידאי. אני מנסה לצייר רעיונות, מחטט במוחי אחר התמונה שתדבר אל הצופה, בעצם תלחש לו סוד עטוף אסתטיקה שמעבר לה טענות על החיים ככביש ללא מוצא. על הבדידות האנושית. על אבי עם מסכות. על ארוטיקה ללא אהבה... אני מצייר באמצעות תוכנת PAINTER שבמחשב אשר אינו מצייר, אלא מספק לך, וירטואלית, את הכלים (מברשות עפרונות,מרססים וכו') ואת מבחר הצבעים שעליך לבחור... בסך הכל אני מבקש שתראו בציורים שלי מין חלונות הזויים הפותחים את הקיר בבית אל מין שמועה כזאת. על צבעים, צורות וחיים נוספים שמעבר לקירותיכם".

אסי דיין - "הציור כשמועה". עד 31.3. אולם המבואה של צוותא, אבן גבירול 30, תל אביב. שעות פתיחה: א'-ה' 22:00-10:00, ו'-שבת 14:00-10:00, 23:00-20:00. סגור בערב חג ובחג.

אסי דיין, "אבא בווייטנאם"

קוראים את האמנות לסדר קבלו שתי תערוכות חוצות שהן בנות חורין כיוון שאינן משועבדות לשינויים בשעות פתיחה בעקבות ליל הסדר ויום החג שאחריו ומאפשרות לכם לשזוף את העין באמנות לפני ואחרי הקניידלך וקציצות הפראסה.

אתי אמינוף מתארחת בגלריה החנות בתל אביב ומציגה בתערוכתה "מופע הירח באשת השלד", שבה גופים ותעלות שבעומקם דימויים מוקרנים, הבוחנים השפעות הדדיות בין חוויה לגוף. התערוכה, המשלבת פיסול ווידאו, מוצגת בוויטרינה של החנות 24 שעות ביממה. אוצר: עודד ורטש.

אתי אמינוף - "מופע הירח באשת השלד".  עד 4.4. החנות, העלייה 31, תל אביב. שעות פתיחה: ללא הגבלה (התצוגה בחלון הראווה).

עבודה של אתי אמינוף

אפשרות נוספת של אמנות ללא מגבלת השעות פתיחה היא תערוכת החוצות "המזרחיים" בשדרות דב הוז בחולון, שבה מוצגות 68 כרזות של מעצבים גרפיים ומאיירים שונים שמגיבים בפרשנות אישית או קולקטיבית לנושא.

התערוכה , המוצגת כחלק משבוע העיצוב בחולון (ראו בהמשך) מנסה לבדוק כיצד נושא הזהות המזרחית, אם באופן ישיר או עקיף, משתקף (אם בכלל) בעשייה הוויזואלית של המציגים (שרק חלקם גדל בבית מזרחי) דרך כמה נקודות מפתח: ילדות והיסטוריה, הייחוד והשוני התרבותי של המזרח מול המערב והקונפליקט המובנה בחברה הישראלית המשתייכת גיאוגרפית למזרח ושואפת להשתייך תרבותית וחברתית לאירופה.

"המזרחיים". עד 16.6. שדרות דב הוז, חולון. שעות פתיחה: ללא הגבלה (תערוכת חוצות).

עבודה של אמנון אילוז

עצב לי מרחב שבוע העיצוב 2013 חולון יתקיים השנה בחול המועד פסח בימים ד'-שבת 30.3-27.3. במסגרת שבוע העיצוב מוצגות תערוכות העוסקות בעולם העיצוב הישראלי, ובהן תערוכת הרטרוספקטיבה ללאה גוטליב במוזיאון העיצוב, מתקיים פורום עיצוב בינלאומי צרפת-ישראל עם אורחים בינלאומיים ונערכות פעילות עיצוב אינטראקטיבית לקהל הרחב.

אחד האירועים הבולטים במהלך שבוע העיצוב הוא המיצג העיצובי האינטראקטיבי "Create Your World". המיצג מאפשר לכל מבקר לשנות ולהרכיב מרחב מעוצב משלו. המיצג בנוי מגופי תאורה מעוצבים, ריהוט ואובייקטים המדמים את העיצובים החשובים ביותר במאה שחלפה, מעין קובייה הונגרית מרחבית שאיתה ניתן להרכיב קומפוזיציות צבעוניות ומשוגעות. המיצג מתקיים בחלל שבו מסילות ארוכות שעליהן מונחים משטחי החלקה בגבהים שונים. למשטחים מוצמדים גופי התאורה והאובייקטים שנעים יחד עם המשטחים וגם בסיבוב עצמי של 360. הקהל יכול לסובב ולהזיז את הפריטים ובכך לייצר שילובים בין פריטים משנים ומתקופות שונות וכמשימה סופית להצטלם על רקע המיצג.

במהלך שבוע העיצוב ייפתחו חמש תערוכות (כולן ממשיכות להציג גם אחרי שבוע העיצוב):

"הגברת עם החרציות" במוזיאון העיצוב, תערוכה רטרוספקטיבה ללאה גוטליב הכוללת דגמים, צילומים היסטוריים וסרטי תצוגת אופנה.רות רהט - "מעצבת 40 שנות יצירה" במשכן לאמנות ע"ש מאירוב, תערוכה המסכמת 40 שנות יצירה של המעצבת הגרפית רות רהט.יהודית כץ – "אוריגה – אוריגמי; אריגה" בגלריה חנקין, תערוכה המציגה עבודות אריגה ידנית בנול.אוהד בנית ועטר ברוש - "על המקום" בגלריה החווה, תערוכה העוסקת באחורי הקלעים של העיצוב התעשייתי."המזרחיים" בשדרות דב הוז (ראו למעלה).

שבוע העיצוב בחולון 2013. ד'-שבת 30.3-27.3, 14:00-11:00. כניסה חופשית לתערוכות במהלך ימי שבוע העיצוב.

מתוך "הגברת עם החרציות" (מתוך ארכיון גוטליב)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ