תורת הסימנים: תערוכות יחיד של לוסי אלקויטי וענת בצר

התערוכה המינימליסטיות של לוסי אלקויטי, "סימנים", עוסקת בסימנים פיזיים כהוכחות קיום; "Forget - Me - Not" של ענת בצר מציגה דימויים המסמלים מעין דיוקן עצמי

הילה שקולניק־ברנר, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה שקולניק־ברנר, עכבר העיר

שתי תערוכות ציור רגישות ייפתחו בשבועיים הקרובים. שתיהן מציגות ציור איכותי, אם כי הן שונות מאוד בפרקטיקה ובמופע שהן מציעות.

התערוכה המינימליסטיות של לוסי אלקויטי, "סימנים", עוסקת בסימנים פיזיים על הבד, סימני נוכחות כהוכחות קיום. העבודות שלה הן בדיו שחור, המקבל חיים משל עצמו בנוכחות הבוראת שלו. דניאלה טלמור, שאצרה את התערוכה, כותבת: "אף שהדימויים, שמקורם בצורות בטבע, הם בעלי גוף, ההתפעמות והעיסוק הם ברוח. הדימויים נמצאים במצבים נפשיים מסוימים, התהוותם לא שלמה והם יכולים לעבור שינויים ותהפוכות עד אין סוף". השחור והלבן שלה מתפשטים, נספגים וחיים על פני המצע. הם מייצרים דימויים אמורפיים אשר "אינם נמצאים במערכות יחסים עם הסביבה, אך יש להם חוקיות ביולוגית משל עצמם".

שבוע אחר כך תיפתח תערוכת היחיד של ענת בצר, "Forget - Me - Not", כשם הפרח. בתערוכה נראים, בין השאר, דימויי טווסים, עצים בשלכת, פרחי רוע, נשים קוראות בספרים וחזירות המצמיחות כנפיים. אפשר לראות בה מעין דיוקן עצמי של האמנית. המקורות הטקסטואליים המצוירים לקוחים מפלובר, פרוסט ואף דיוויד בואי.בצר מציעה לצופים חוויה רטינלית מעודנת, מרטיטה, המצויה בין הפיזי למטאפיזי. על פי חגי ליניק, שכתב את הטקסט היפה לתערוכה, "המבט, הדמיון, ידיים נקיות, או במילה אחת – אינטואיציה, שהיא סימפטיה החודרת לפנימיותו של החומר, מחברת דבר לדבר ולוכדת את המכני בחי ואת החי במכני. גוף אישה עירום, הקור זורם מבהונות רגליה אל שורשי השיער השחור, ונשפך אל הרצפה החמה. חלקי פאזל רוחשים זה אל זה, זוחלים ללא סוף לקראת גילוי שָׁקט של התמונה הגדולה, מעניקים מניסיונם. טווס לבקן פורש זנב ומגדיל את נפח גופו. הזיכרון משוויץ ומרעיד, עשרות עיניים מביטות ומשדרות פיתוי כדי להתרבות". 

ענת בצר, "ללא כותרת" (צילום: עודד לבל)» לוסי אלקויטי, "סימנים". גלריה 121. ו' 22.3, 11:00.» ענת בצר, "Forget - Me - Not". גלריה ג'ולי מ. ה' 4.4, 20:00.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ