ממריאים: הדס סט ועמית קבסה בשתי תערוכות חדשות

תערוכת היחיד הראשונה של סט, העוסקת בעיקר בצילום וידאו, מחזירה את השליטה מהמכונה לאדם, תערוכת הציור החדשה של קבסה שמה במרכז את האדם המשנה מקום פיזי ונפשי

הילה שקולניק-ברנר, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה שקולניק-ברנר, עכבר העיר

שתי תערוכות יחיד חדשות בגלריה חזי כהן - האחת ציור והשנייה צילום. "דלתות למצב ידני" היא תערוכת היחיד הראשונה לאמנית הדס סט, העוסקת בעיקר בצילום וידאו. כותרת התערוכה מתייחסת לרגע שבו עוברים ממצב של אוטומט מכני אל מחוז שבו השליטה חוזרת לידי האדם. הנוכחות האוטומטית, בין שהיא בדויה ובין שאמיתית, עקבית בעבודותיה של סט, הנעות בין תופעות שהתקיימו לתופעות מומצאות.

» "דלתות למצב ידני" - לכל הפרטים» "בחופשה" - לכל הפרטיםעל פי דף התערוכה, "דימויי הטבע של סט מהדהדים נוסחאות של טבע מנחם, כמו מייצגים חזרה למישור האנושי. אך נדמה שבכל פעם מחסירה סט איזה רכיב חיוני עבור השגת הנחמה. לדוגמה, המפל של סט, אשר זורם מלמטה למעלה, מתקשה, על אף הפלאטה החומה־ירוקה בנגיעות של כחול, לשכנע את הצופה במראה של טבע עוצמתי ומזמין".

עבודה של עמית קבסה וכפי שכולם יודעים (ומצפים לזה במיוחד), אחרי שמעבירים את הדלתות למצב ידני מגיעה החופשה הנכספת. זהו גם שם התערוכה המוצגת במקביל לתערוכה המסקרנת של סט - תערוכת ציור חדשה של עמית קבסה,  "בחופשה".

בתערוכה מוצגות עבודות חדשות מהשנה האחרונה. "קבסה ממשיך לתהות בעבודתו על אודות מקומו הפיזי והנפשי של האדם, ומאתגר את דמויותיו בעצם הוצאתם לחופשה – עזיבה זמנית של מקומן והלך נפשן הרגילים". קבסה הוא אמן הלוקח לעצמו חופש ציורי רב, המדגיש ערכי קו, כתם וצבע – חופש שהולך וגובר ביצירות בתערוכה הנוכחית. הדימוי הבולט בתערוכה הוא של בתו בת השנתיים של האמן, שנולדה בשנת 2010 והפכה להיות מושא לציורים רבים של האמן. על פי דף התערוכה, "דמותה מחליפה לעתים את דמות האמן, אשר עד לא מזמן נהג לצייר בעיקר דיוקנאות עצמיים".

עבודה של הדס סט

» הדס סט, "דלתות למצב ידני"; עמית קבסה, "בחופשה". פתיחה: ה' 28.2, 20:00. עד 20.4. גלריה חזי כהן, וולפסון 54, תל אביב. שעות פתיחה: ב'-ה'  19:00-10:30, ו'-14:00-10:00, שבת 14:00-11:00.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ