טבע ועיר, אוכל וזוגיות: תערוכות מומלצות לשבוע הקרוב

בגלריה העירונית ברמלה בוחנים את הטבע שחודר למרחב העירוני, בגלריה חנינא מציצים ליצירתם של זוגות אמנים, בחולון חוקרים את תרבות האוכל, ובגלריה צדיק תוהים על  השתלבותם של טבעי ותעשייתי

נורית אסיאג, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נורית אסיאג, עכבר העיר

טבע אורבני התערוכה "איים מלאכותיים"  בגלריה העירונית ברמלה מציגה עבודות בציור,צילום,פיסול ווידאו המתייחסות להתערבות עירונית אורבנית בנוף טבעי. הכוונה לאובייקטים הקיימים במרחב העירוני (עמודי חשמל,שילוט ועוד) הנמצאים במרחב העירוני ופתאום צצים באמצע נוף טבעי ושוברים את ההרמוניה. נוכחותו של האובייקט העירוני במרחב הטבעי יוצרת מערך חדש וגורמת לצופה להסתכל בצורה אחרת על הנוף.

העבודות בתערוכה מציגות גם איים של טבע ששתולים בתוך המרחב העירוני, כמו עץ ענק שנטוע באמצע אי תנועה,חתולי רחוב שנראים כגורי אריות על המדרכה או עץ עשוי ברזל השתול בתוך אבן.

בתערוכה יש ייצוג לעבודות המראות שחזור נופי טבע מלאכותיים במוזיאונים או הגני חיות והשתלבותם במארג הבטון והכביש שנוכחים תמיד ברקע הנוף האורבני.

משתתפים: דוד ריב, מירב הימן, שיר שבדרון, רועי מרדכי, שירה גפשטיין מושקוביץ, אורית ישי, הדס רשף, גילית פישר, ניהאד דביט, ניר סגל, אלכס אברהם, דיוויד גוס ונועה תבורי. אוצר: שחר מרקוס.

"איים מלאכותיים". עד 15.3. גלריה עירונית - רמלה, הזית 4, רמלה. שעות פתיחה: א'-ה' 20:00-16:00, ו' 13:00-11:00.

איים של טבע בתוך נוף עירוני. עבודה של דיוויד ריב

זוג או פרט "תערוכה זוגית" בגלריה חנינא מציגה עבודות של צמדי אמנים שהם זוג בחיים. התערוכה היא במובן מסוים המשכה של התערוכה "הספשליסטים", שאצרו יעל אזולאי ויונתן הירשפלד, אמנים ובני זוג, בחנינא בשנה שעברה. האוצרים חוזרים שוב למודל של אוצרות המברר עניינים מתוך חייהם כאמנים ובני זוג, והפעם, סביב המציאות של ההנאה והקושי בעבודה שותפת – איך זה להיות זוג אמנים?

זוגות האמנים שבתערוכה התבקשו עם תחילת העבודה עליה "לצאת מעורם" במתכוון, כלומר - לא לעשות דברים השגורים על סדר יום כאמנים, אלא ליצור עבודות במיוחד לתערוכה, הן כאמירה והן כעבודות תלויות חלל וזמן ל"תערוכה זוגית", אבל בצוותא, בזוג, ביחד - לתת לזוגיות לחלחל ולהיות חלק מן העבודה.

משתתפים: גידי סמילנסקי ורותם ריטוב, עדיה גודלסקי ואורי לוינסון, דביר כהן קידר ודפנה גזית, עמי פייצ'ביץ ויוליה פריידין, רועי מרדכי ורימה ארסלנוב, רחל קיני וסלע קורן, יעל בן שלום ואסף סטי, עדי דולזה ורונה שטרן, ענבר פרים ורותם רוזנבוים, ורד אהרונוביץ ומיכאל לירן, טל סלוצקר ולירון דרורי, יונתן הירשפלד ויעל אזולאי, עידו מרקוס וליבי קסל.

"תערוכה זוגית". עד 22.2. גלריה חנינא, י.ל. פרץ 31, תל אביב. שעות פתיחה: ב'-ה' 20:00-16:00, ו' 14:00-11:00.

איך זה להיות זוג אמנים? עבודה של עמי פייצ'ביץ ויוליה פריידין

קדימה, אוכל

בחולון מתארחות שתי תערוכות העוסקות באוכל: "המנגליסטים" בגלריה החווה ו"לאכול, לאהוב" במשכן לאמנות ע"ש מאירוב.

"המנגליסטים" היא התערוכה השנייה בסדרה על אוכל ותרבות בגלריה החווה (התערוכה הראשונה בסדרה היתה "אם אין לחם שיאכלו עוגות"). התערוכה מנסה לחקור את מקומו ותפקידו של המנגל בחיינו ומציגה את תרבות המנגל כפי שרואים אותה ואת הקשריה אמנים ומעצבים מתחומים שונים. אוצרים: ענת כהן וד"ר גיא מורג צפלביץ'.

"המנגליסטים". עד 16.3. גלריה החווה, המלאכה 40 פינת הנחושת, חולון. שעות פתיחה: ג' 16:00-13:00, ו' 13:00-10:00, שבת 14:00-10:00.

מקומו ותפקידו של המנגל בחיינו. עבודה של יובל טבול

"לאכול, לאהוב", התערוכה השניייה בסדרה של שלוש בנושא רעב, מציגה עבודות העוסקות באוכל, באהבה ובמה שביניהם. התערוכה בוחנת את יחסי הגומלין שבין אוכל לאהבה ואת מקור כוחו של האוכל כמעצב אסתטיקה של יחסים בין המינים. 

"לאכול, לאהוב". עד 6.3. המשכן לאמנות ע"ש מאירוב, הרצפלד 31, חולון. שעות פתיחה: ג'-ה' 20:00-17:00.

אוכל, אהבה ומה שביניהם. עבודה של מירב הימן

מרחב עירוני - נוף פנימי תמי סואץ וסטייסי פילצר עוסקות בתערוכה הזוגית "פגרים בשמים" בנוכחותם של טבעי ותעשייתי ובהתנגשות בין יופי וכיעור, חיים ומוות, התפעמות ואימה, בריאה והרס.

תצלומיה של תמי סואץ לקוחות מתוך פרויקט צילומי בן שלוש שנים, המתעד ומבקר תופעה עולמית, תולדה של הקדמה - החשמל. סואץ מתייחסת לקונסטרוקציות הברזל של תעשיית החשמל כאל אחיו העכשוויים של הגולם מפראג, המספקים לאדם אנרגיה (חיים) לקיום בסיסי אך גובים מחיר כבד בנוכחותם הכואבת בנוף.

סטייסי פילצר מציגה ציורי אקריליק על בד. היא מוצאת יופי במבנים תעשייתיים חלודים וזנוחים, הזרוקים כפגרים ברחבי העיר וחותכים את השמים. המכונות שהחלידו עברו טרנספורמציה לתפקיד אחר. עודן עוצמתיות, מקובצים בתוכן גלגלי שיניים קפואים. דרך ציור תהליכי הקורוזיה של הברזל, נוקשות ועייפות החומר והקונסטרוקציות האימתניות, משלבת פילצר בין המרחב העירוני לנוף פנימי. אוצרת: רותם ריטוב.

תמי סואץ וסטייסי פילצר – "פגרים בשמים". עד 3.3. גלריה צדיק, שמעון הצדיק 16, יפו. שעות פתיחה: ב'-ה' 17:00-10:00, ו' 14:00-10:00.

התנגשות בין יופי וכיעור. עבודה של סטייסי פילצר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ