הפסקת אוכל: "המנגליסטים" ו"לאכול, לאהוב" מקשרות בין אמנות למזון

"המנגליסטים" משלבת עבודות של אמנים ומעצבים ו"לאכול, לאהוב" בוחנת את "יחסי הגומלין שבין אוכל לאהבה

הילה שקולניק-ברנר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה שקולניק-ברנר

"המנגליסטים" היא תערוכה שנייה מתוך שלוש בסדרה, העוסקת בקשר שבין אוכל ואמנות. שם התערוכה מרמז לעיסוק בהיבטים הפארסיים המתלווים לנושא. התערוכה, באוצרות המשותפת של יזמית הפרויקטים הקולינריים־תרבותיים ענת כהן והאוצר ד"ר גיא מורג צפלביץ', משלבת עבודות של אמנים ומעצבים. האוצרים כותבים כי "התערוכה מנסה לחקור את מקומו ותפקידו של המנגל בחיינו, כפי שרואים אותו ואת הקשריו אמנים ומעצבים מתחומים שונים".» "המנגליסטים" - לכל הפרטים» "לאכול, לאהוב" - לכל הפרטיםהקונוטציות הנלוות למנגל ברורות. עצם הבחירה במושג זה, לעומת "ברביקיו", שיש לו אפיל אחר, מעידה על כיוון מסוים. ואכן, תערוכה העונה לשם זה חייבת את המיצבים של רוית מישלי, על הסממנים התרבותיים הבוטים והעזים שלה. במיצב שהתציג בתערוכה מתייחסת מישלי "ל'בלינגים' המוכרים, המכבידים תדיר על פרקיהם ועל  צווארם של המנגליסטים המקומיים". המיצב שלה מורכב מהחומרים שבהם שהשתמשה בעבר בתערוכת סיום בצלאל, עם שרשראות ארוכות של תכשיטי זהב מופרזים, עבים וכבדים, התלויים בחלל, שאותם בחרה לעטר בתליונים מיוחדים.אנדריי פוברוב ללא כותרת מתוך הסדרה "CAPULATIO"

בין העבודות הנוספות, מתקני תצוגה ל"שאריות" שעיצב יעקב קאופמן. "המעמדים העשויים ממתכת ואלומיניום רקועים, יפים וממורקים, שנותנים לצופה נקודת מבט חדשה, אסתטית ומקבלת יותר לאותו החלק הנותר תמיד זרוק וזנוח בפח האשפה". יובל טבול מציג צילום פסטורלי של אב ושני ילדיו יושבים על הדשא בפארק הירקון, לידם פח אשפה חצי מלא ומאחוריהם דוק של עשן המקנה לפארק תחושה כמעט מיסטית.

עבודה של יובל טבולבמקביל מוצגת בגלריית המשכן בית מאירוב בחולון התערוכה "לאכול, לאהוב", תערוכה שנייה בסדרה של שלוש בנושא רעב. התערוכה, שאצרה ניצה פרי, בוחנת את "יחסי הגומלין שבין אוכל לאהבה ומקור כוחו של האוכל כמעצב אסתטיקה של יחסים בין המינים. זאת, דרך עבודות אמנות ועיצוב שבהן האובייקט משמש כמעורר 'תיאבון' של הצופה וחלל הגלריה משרת כ 'מסעדה' שבה הצופים 'ניזונים' מאמנות כמזון".

מירב הימן, "Sister of Mercy", מתוך "לאכול, לאהוב"» "המנגליסטים", תערוכה קבוצתית. גלריית החווה, המלאכה 40 פינת הנחושת, חולון. ה 24.1, 20:00. » "לאכול, לאהוב", תערוכה קבוצתית. גלריית המשכן בית מאירוב, הרצפלד 31, חולון. פתיחה: שבת 26.1, 11:00. בשעה 11:30 יתקיים טקס תות, ובו האמנית אלחנדרה אוקרט תבצע פעולה עם תותים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ