אמנים מציגים: רני ששון נוקטת עמדה דרך הגוף

התערוכה הזוגית של רני ששון ואיריס גולדברג בגלריה מנשר מציגה אובייקטים פיסוליים ורישומים בשחור-לבן

רני ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רני ששון

אמנות - בשבילי זה סוג של אינטליגנציה פיזית שמפותחת על ידי עשייה, עבודה עם הגוף ומשחק עם צורה, צבע, קומפוזיציה, חלל וחומר.

» "תלוי בגוף" - לכל הפרטים

האובייקטים שאני יוצרת הם שלוחה שלי ורפלקציה של הרגשות, הריגושים, הדחפים והרעיונות שלי. העשייה היא חלק מהזהות שלי, והאובייקטים הם רסיסים המרכיבים את מי שאני כשלמה. אני מפרקת ומרכיבה כדי להבין את העולם. הצורך ליצור הוא דחף מנטלי שמשקף את כל מה שאני רואה וחווה. האובייקטים שלי אמביוולנטיים ולעתים חצויים בין שני קצוות - פגיעות וחסינות, כיעור ויופי, דחייה ופיתוי, שלם ומפורק, מוות וחיים. למרות האמביוולנטית הזו תהליך היצירה שלי שלם וטוטלי עד כדאי אובססיבי.

התהליך של העשייה הוא ביסודו קתרזיס, והקתרזיס הוא טריגר בשבילי להמשיך.

הגוף - הוא המקור לכל זה, הוא הטריטוריה היחידה שאליה יש לי השתייכות מובהקת. הגוף הוא פוליטי מבחינתי ודרכו אני גם נוקטת עמדה, על להיות - ללא השתייכות, ללא מקום, ללא אדמה, ללא מדינה, ללא לאומניות, ללא צורך להגדיר. השאיפה היא להיות כמו חוט דק ומרחף. הגוף הוא שלי, הגוף זה להיות אני וזהו. למרות ההתייחסות האישית שלי אני רואה את העבודה שלי כאוניברסלית, שכן היא מתייחסת לגרעין האנושי.

רני ששון, "גביש"

מזמן לא הצגתי את עבודותי. לפעמים אני מתכנסת בעולמי, והתחבאתי זמן רב. להציג זה להיות חשופה וזה לא קל, אבל זה שווה את זה וזה חשוב לי כי זה לתקשר ולהפרות את עצמי כאמנית. העבודות שיצרתי בתערוכה זו מאפשרות כניסה לעולם שלי, לפעמים חצי כניסה.

פרקטיקה - אני נלחמת על להיות אמנית בארץ ישראל ונאבקת לא לעזוב בדרכים יצירתיות, במקביל להיותי אמנית אני גם פורצת מקצועית, ואני נותנת שירותי פריצה לבית, לרכב ולכספת.

בגלל יכולות טכניות וגם עצמאות יתר (נקרא לזה) או חוסר יכולת לעבוד בעבודה רגילה (אומרת בחיוך), אני מממנת את האמנות שלי בעזרת מקצוע זה.

תערוכה חדשה שמוצגת כעת בגלריית מנשר באצירת קרני ברזילי היא תערוכה זוגית שבה מוצגות סדרת עבודות חדשות (אובייקטים פיסוליים) שלי ושל האמנית איריס גולדברג (רישום שחור לבן על נייר).

» רני ששון מציגה את התערוכה "תלוי בגוף" יחד עם האמנית איריס גולדברג. עד 21.2. גלריה מנשר, דוד חכמי 18, תל אביב. שעות פעילות: א'-ה' 19:00-11:00.

השתתפה בהכנת הכתבה: הילה שקולניק-ברנר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ