הלאה אל המרחב: "מרחבים חדשים II" היא מסע ברוח התקופה

התערוכה בבית מאני מציגה שש תערוכות יחיד המספרות סיפורים המשרטטים מרחבי יצירה חדשים ואפשרויות חדשות

הילה שקולניק-ברנר, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה שקולניק-ברנר, עכבר העיר

שישה אמנים, שעבודותיהם מצויות באוסף בנק לאומי - אלה אמיתי סדובסקי, אניסה אשקר, איתן בן־משה, יאיר ברק, שירה גפשטיין־מושקוביץ ומאשה זוסמן - יציגו שש תערוכות יחיד, לצד הקבץ של עבודותיהם מאוסף הבנק. התערוכה תוצג בבית מאני בתל אביב, חלל המזמין תערוכות יחיד, עד שגם תערוכות קבוצתיות נראו בו לא פעם כהקבץ של תערוכות בודדות.

» "מרחבים חדשים II" - לכל הפרטים» רחלי טאובר בונה מזבחות"מרחבים חדשים II" היא תערוכה שאצרה סמדר שפי, והיא כותבת עליה" "התערוכות מביאות שישה סיפורים, המשרטטים מרחבים חדשים של יצירה ומהווים הזמנה למסע ברוח התקופה שבו ניכרים תהליכי שינוי, התפתחות ובחינה של אפשרויות חדשות". ההצגה של עבודות שנוצרו בפרקי זמן שונים, גם אם לא ארוכים, עשויה להצביע על שינויים, מגמות וכיוונים, שלעתים מעומתים עם עבודות ישנות יותר.

אניסה אשקר, "couple"איתן בן־משה, למשל, מציג פיסול הנראה עשוי מחומרים שקפאו אחרי שינוי קיצוני של מצבי צבירה. העבודות החדשות מוצגות לצד שני ציוריו מאוסף לאומי משנת 2009 הנראים שונים מאוד מעבודות הפיסול החושיות והחושניות. שפי מציינת כי עבודתה של מאשה זוסמן "ללא כותרת" היא מרכישות האוסף בשנה החולפת. "בתערוכה מוצגות סדרות חדשות יותר, שבהן נמצא געגוע ליופי ראשוני ונדיר של טבע בציורי פרחים מרחפים על רקע שחור. העיסוק שלה בדימויים המרהיבים שהנשימה נעתקת מולם, כולל גם את המודעות המחלחלת שהם יקרי המציאות".ציורה האקספרסיבי של שירה גפשטיין־מושקוביץ "אמבטיה", משנת 2009, מציג רגע אינטימי של רחצת תינוק. הוא התווסף לאוסף זמן קצר לאחר שסיימה את לימודיה. "כעת, לצד ציורים חדשים, היא מציגה עבודות ציור ופיסול חדשות הנוטות לצמצום צבעוני אך נשארות נרטיביות ומכילות מבט מהורהר ורחום".

אלה אמיתי סדובסקי, "רגע מושלם"

» "מרחבים חדשים II", תערוכה קבוצתית. פתיחה: ה' 10.1, 19:30. עד 15.4. בית מאני, יהודה הלוי 36, תל אביב. שעות פעילות: א'-ד' 17:00-10:00, ה' 21:00-10:00, ו' 14:00-10:00.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ