עשתה זאת בעצמה: נועה אולחובסקי משיקה תערוכה ופאנזין

נועה אולחובסקי מציגה בקפה אלבי תערוכה קווירית־פאנקיסטית־אנרכיסטית במסורת ה־DIY

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
גיא ארליך, עכבר העיר

ממש היום (ה' 3.1) תיפתח בקפה אלבי התערוכה "ביוטי סקול דרופ־אאוט" של נועה אולחובסקי (נועה הקטנה). מדובר בתערוכה הכוללת עבודות שנעשו במקור בשנת 2010, במסגרת פרויקט הגמר שלה בשנקר, אך מוצגות כעת לראשונה בתערוכה פומבית. וכמוה, גם התערוכה משלבת פוליטיקה רדיקלית, קוויריות ותרבות אלטרנטיבית. ואם במקרה אתם מאוד עסוקים היום ולא תוכלו להגיע לפתיחה, אל חשש – התערוכה תציג במקום עד 11.1.

» שירזי מגיע לבית העיר» מאיר טאטי מתערבב בג'סי כהן"התערוכה היא סוג של יומן אישי בפוסטרים", מספרת אולחובסקי, "למרות שיומן הוא משהו אישי ומאוד פרטי, אני בחרתי להציג אותו כפוסטר גדול, שהוא ציבורי ואפילו קצת 'אין יור פייס', מתוך אמונה שהאישי הוא הפוליטי. כל פוסטר מייצג סיפור אישי מילולי ועולם ויזואלי שמושפעים מהתרבויות שאני חלק מהן: התנועה האנרכיסטית, סצנת הפאנק והתרבות הקווירית. חלק מהפוליטיקה של התרבויות האלה היא שאנשים לא חייבים להיות סופר מהוקצעים במשהו כדי לעשות אותו. כל אחת יכולה לארגן פסטיבל שאנשים ייהנו ממנו או להוציא פאנזין ולהגיד בו מה שהיא רוצה. אתיקת ה־DIY מאפשרת ליצור ולהגיע להמון אנשים בלי להיות תלויים באף גורם מממן שמקבל כוח לצנזר ולקבוע אם משהו הוא טוב או נכון. אגב, נוסף על סדרת הפוסטרים אני משיקה בתערוכה גם פאנזין בשם 'You're Only Punk Once', שהוא סוג של ספרון איורים משונה של ביטויים משירי פאנק".שם התערוכה הוא "ביוטי סקול דרופ־אאוט" - מה עומד מאחוריו?"השם בא מהשיר 'Beauty School Dropout' ששרה פרנצ'י בסרט 'גריז', והוא גם השם שבו אני משתמשת בתור מעצבת. למרות שלא נשרתי משנקר - והפוסטרים שמוצגים בתערוכה היו בעצם פרויקט הגמר שלי, שאותו בחרתי שלא להציג בתערוכת הבוגרים - חשבתי שהשם בכל זאת מתאים, בין השאר כיוון שהעבודות מתכתבות עם עולם הפאנזינים ועם האסתטיקה של הפאנק, שיש שיגידו שהיא מרושלת, מיידית ולעתים גם אגרסיבית".

מתכתבת עם עולם הפאנזינים ועם האסתטיקה של הפאנק. עבודות של נועהאולחובסקי

מה גורם לך להציג את התערוכה כעת, אחרי שהעדפת שלא להציגה בזמנו בתערוכת הבוגרים של שנקר? "לא התאים לי להציג את הפרויקט במסגרת ההיא, שכן יש בו משהו אינטימי ואישי, אבל כן חשוב לי להראות אותו לאנשים. שנתיים וקצת אחרי התערוכה של שנקר מצאתי את הפוסטרים שמורים היטב בארון והחלטתי שיהיה מדליק להוציא אותם עכשיו. אלבי, שבו התערוכה תוצג, הוא סוג של מרחב בטוח מבחינת הדברים שהוא מייצג והקהל שמגיע אליו, ואני מרגישה בנוח להציג בו את הפרויקט הזה, שהוא כאמור אישי מאוד".

» פתיחת התערוכה "ביוטי סקול דרופ־אאוט". ה' 3.1, 20:00. קפה אלבי (הגדוד העברי 8). כניסה חופשית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ