איש המסיבות: שירזי מגיע לבית העיר

התערוכה "חותמת לילה" תסכם שני עשורים בקריירה של שירזי וחיי הלילה בתל אביב

גיא ארליך, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיא ארליך, עכבר העיר

את אירועי שנת האופנה בבית העיר תחתום בשבוע הבא תערוכה שתציב במרכזה את אחד האייקונים הגדולים של חיי הלילה בעיר: שמעון שירזי. למי שאינו מכיר, מדובר באחד מאנשי הלילה המוכרים בשני העשורים האחרונים, בייחוד בסצנה הגאה, ובעליו של הליין FFF, שפועל כיום באומן 17.

» "חותמת לילה" - לכל הפרטים» אנשי המסיבות: לילה עם שירזיהתערוכה, “חותמת לילה”, תכלול צילומים, עיצובים גרפיים ותלבושות שנעשו למסיבות וקטעים מסרטים. בין המשתתפים: קיי לונג, פיני סילוק, אורי גרשוני וניסן שור. כל אלו יציעו סקירה של פעילותו הענפה של שירזי, בליווי בפסקול שחובר על ידי מיטב הדי.ג’ייז שניגנו במסיבות שלו.“התחלתי את דרכי כסטייליסט ומעצב חלונות ראווה של רשת אופנה גדולה, והייתי מהאנשים היחידים שעבדו בתחומים האלה באותם ימים”, מספר שירזי, “בסוף האייטיז עברתי לתחום חיי הלילה, וגם בו המשכתי לתת מקום לקריאייטיב ולאופנה. אבא שלי היה תפאורן, וכבר בילדותי חייתי את הדברים האלה”.

מלך חיי הלילה. שירזי (צילום: פיני סילוק)לדבריו, הגדוּלה של התערוכה היא המקום המרכזי שהיא נותנת לחיי הלילה בעיר. "התערוכה תהיה מעין מסע בזמן לתוך הגלגולים השונים של חיי הלילה ותעמיד במרכזה את העולם הזה, שלדעתי לא מקבל אצלנו מקום מספיק מרכזי”, הוא מסביר, “עולם הלילה התל אביבי השפיע מאוד על העיר הזאת, והחופש שיש בתוכו חלחל גם לתוך חיי היום יום. תל אביב לא היתה כזו חופשית בעבר ולא היה קל להיות פה גיי או מפיק מסיבות גייז. התערוכה תראה את כל התהליך שעברנו, את הקשיים שהיו בו וגם את הרגעים הטובים”.באירוע הפתיחה של התערוכה (7.1, יום ההולדת של שירזי) תתארח אייקון חיי הלילה של ניו יורק אמנדה לאפור. “היא מופיעה בכל המסיבות הגדולות בניו יורק והיא המוזה של דיוויד לה שאפל”, אומר שירזי, “עבדנו יחד כבר בניינטיז, והיא תגיע לתערוכה ותשתתף במיצג שאנחנו מכינים”. בערב הפתיחה גם ייחשף לראשונה סרט חדש של הצלם דוד עדיקא, המלווה את שירזי ברחובות העיר ומתעד אותו.

תשוקה ואהבה גדולה (צילום: פיני סילוק)“שירזי ידוע כמלך חיי הלילה של העיר, והוא מייצג, אולי יותר מכל יוצר אחר בתחום, את היוזמה, הדבקות וההתעקשות להפוך את העיר הזו לפתוחה ולחופשייה יותר”, אומרת איילת ביתן שלונסקי, אוצרת ראשית ומנהלת מתחם ביאליק, “חיי הלילה והמסיבות הסוערות שלו השפיעו בצורה בולטת על החיים ועל האנרגיה בעיר. שירזי הוא תל אביבי מלידה, שפועל ממקום של יצירה ואהבה לעיר ולאדם. הוא תופס מקום מרכזי בעיצוב דמותה הליברלית והבינלאומית של העיר העברית הראשונה”.  “אני מאוהב במה שאני עושה”, מסכם שירזי, “אני לא כמו אנשים אחרים שהגיעו לחיי הלילה ממקום של עסקנות. בשבילי מדובר במפעל, בפולחן, בתשוקה ובאהבה גדולה. זה לא משהו שאני עושה על הדרך, זה עולם מורכב, עמוק ומרובה אמוציות”.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ