הילה שקולניק־ברנר, עכבר העיר

ההומור המריר, המאפיין חלק ניכר מעבודתו של דוד טרטקובר, ניכר כבר בשם תערוכת היחידה שלו, שתוצג בגלריה קונטמפוררי ביי גולקונדה, "ארזתי לבד...", הנוגע בנימי התרבות וההיסטוריה הישראלית והיהודית, ועושה שימוש מודע בקונוטציות של דימויים טעונים.

» "ארזתי לבד..." - לכל הפרטים» שירזי מגיע לבית העיר» מאיר טאטי מתערבב בג'סי כהןבתערוכה יוצגו עבודות משלושה עשורים שונים, הפורשות בפני הצופים את הגיוון והמנעד הרחב של עבודותיו. במרכז התערוכה קבוצת מזוודות העונה לשם "מיטלטלין". עבודות אלה מורכבות מתצלום מטופל בטכניקה מעורבת, הכוללת כיסוי, הסתרה, גריעה והוספה. המוטיב החוזר של הקבוצה, המשמש כמצע, הוא הדימוי הטעון של מזוודה. לצד "מיטלטלין" מציג טרטקובר בתערוכה מבחר דימויים מהסדרה "I'm Here" ועבודת וידאו. המזוודה של טרטקובר היא המשא האישי של כל אחד, וכן ביטוי לנדודים, להגירה ולתרבות ישראלית של חיפוש ובריחה.

פצעים, צלקות, תשוקות ותקוות. "מיטלטלין 2"

כותב טרטקובר: "כל אחד נושא עמו את ה'מזוודה' שלו, לכל אחד מטען ייחודי על גבו השחוח: זיכרונות, חלומות שהתיישנו, אהבות שהחמיצו, פצעים, צלקות, תשוקות ותקוות המשמשים בערבוביה, זרוקים זה לצד זה במזוודה הדמיונית, המכילה את פיסות החיים שלנו - אלה שהיו, אלה שיכולים היו להיות לנו אילו רק, אלו שעוד יהיו. כמו גלגול מודרני של תיבת פנדורה, מזוודה מוטב לה לעתים להישאר סגורה. פתיחתן של תיבות ממוקשות עלולה לשחרר לעולם שורה של אסונות. אך היא יכולה להכיל גם תקוות. פתיחת מזוודה כרוכה בסיכון. עימות פנים אל פנים עם פיסות התצרף הקרוי "החיים" שאותן אנו רגילים יותר לכסות ולהסתיר הוא מהלך מכאיב. יהודים נודדים במרחבי עולם מנוכר; חוויית פליטות אוניברסלית ומקומית; מזוודה כמראה לנפש המבקשת לשמור לעצמה סודות כמוסים ולדחות את ההכרה המכאיבה בעובדה: "מה, זה כל מה שיש?" ארזתי לבד".» דוד טרטקובר, "ארזתי לבד...". פתיחה: ה', 3.1, 20:00. עד: 23.2. גלריה קונטמפוררי ביי גולקונדה, הרצל 117, תל אביב. שעות פתיחה: ב'-ה' 19:00-11:00, ו' 14:00-10:00, שבת 14:00-11:00.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ