אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

ברחוב, בקרקס, בשכונה: תערוכות מומלצות לסוף השבוע

אלכס ליבק חושף את התיאטרון של החיים, סלי קריסטל קרמברג בוחנת דמויות קרקסיות, ומאיר טאטי נשאב לזיכרונות ילדות

תגובות

קולט את הרגע אלכס ליבק מציג בתערוכה "הפפארצי של האנונימיים" תיעוד פניה של החברה הישראלית על רבדיה השונים. ליבק תר ברחובות אחר הדמות המעניינת והפריים המיוחל שיבטאו את שחיפש. לדבריו: "אני רואה את הדברים כמתוך מסננת. הבחירה של הרגע המסוים היא שלי. אני נהנה מהצילום, הוא מכריח אותי להתבונן גם בדברים השוליים".

מושאי צילומיו של ליבק הם לרוב אנשים אנונימיים ברחוב, עוברי אורח שהווייתם משתלבת עם תפאורת הרחוב או כפי שמכנה אותו ליבק "תיאטרון הרחוב המוצג לפנינו 24 שעות ביממה". אוצרת: נוגה מגדל.

אלכס ליבק - הפפארצי של האנונימיים. עד 17.1. מרכז אמנויות ע"ש אפטר-ברר, בן גוריון 15, מעלות תרשיחא. שעות פתיחה: א', ג', ד' 13:00-10:00, 19:00-16:00; ב', ה' 15:00-10:00; שבת 13:00-11:00.

תר אחרי דמות מעניינת, פריים מיוחל. עבודה של אלכס ליבק

צרור נפלאות הקרקס סלי קריסטל קרמברג עוסקת בתערוכה "Charivari" בנושא הקרקס. Charivari (שאריווארי) הוא הכינוי בז'רגון הקרקס לכניסתם הרועשת של האקרובטים והליצנים לזירה. 

התערוכה מציגה עבודות במדיומים שונים - צילום, וידאו, רישום דיו על נייר, פיסול בנייר ומגזרות נייר - והצבעוניות מוגבלת בעיקר לשחור, לבן ואדום. בכל אלה משכפלת קריסטל את דמותה, ובכך ממשיכה את פעולתה מתערוכות קודמות, שבהן עסקה בדיוקן עצמי.

קריסטל יוצרת בעבודת כפיים מיומנת הנשענת, בין השאר, על מסורות אירופיות בנות מאות שנים. הפעם משמש לה הקרקס, על מסורותיו המגוונות, כלי לביטוי תמות מעולמה: אמן וקהלו – הדואליות שבה נדרש האמן לחשוף את עצמו ולברוא את עצמו בעודו מתבונן בעצמו. החשיפה כרוכה בבדידות, ועם זאת האמן תלוי בקהל, לפרנסתו ולאישור זהותו.

סלי קריסטל קרמברג - CHARIVARI. עד 18.1. גלריה הקיבוץ, דב הוז 25, תל אביב. שעות פתיחה: ב'-ה' 15:00-11:00, 18:00-16:00; ו' 14:00-11:00. בשבת 29.12, 14:00-11:00, הגלריה תהיה פתוחה באופן מיוחד בנוכחות האמנית.

סלי קריסטל קרמברג, "The Reptile Man" , עבודת וידאו, 2012

יש לו פוטנציאל מאיר טאטי מציג בתערוכה "מהילד שלך לא יצא שום דבר" עבודות מפעילותו ונוכחותו של טאטי כאמן בפרויקט הדיגיטלי בשכונת ג'סי כהן בשנים האחרונות. חלק מהעבודות הן שיחזור של עבודות ישנות וחלקן עבודות חדשות, ובהן עבודות וידאו, צילום, גרפיטי, רישומי קיר ועוד.

המשפט המוכר "מהילד שלך לא ייצא שום דבר" נאמר לאמו של טאטי על ידי מורתו בחטיבת הביניים. מוצף מזיכרונותיו כילד בצריפים האחרונים של המעברה של חולון ומשכונת עמידר בבת ים טאטי בוחן את הפרטים הקטנים הנקרים בדרכו, ותוך כדי נאחז בדרכים צדדיות ובסיפורים אישיים, מתחקה אחריהם כאספן השכונה ונע בין המרחב הפרטי לציבורי.

עבודותיו של טאטי עוסקות בנושאים חברתיים-פוליטיים טעונים תוך שימוש בשפה חזותית בינתחומית ששואבת השראה מתרבות הפופ, עולם הקומיקס, עולם הקולנוע, המחשבים והאינטרנט. העבודות משלבות מיצג, מיצב ווידיאו ויוצרות עולם אשר משקף את היחסים בין המציאות החברתית-פוליטית לבין אופני התיווך האפשריים של מציאות זו באמצעות מדיה עכשווית.

כרונולוגיית המסע בשכונה שלובה בכרונולוגיית ההתבגרות האישית, וכך במשך שנתיים מלווים את טאטי מגוון שותפים - מילדי השכונה, דרך חברי הקן המקומי של תנועת השומר הצעיר ועד אמנים מקומיים. הוא מתחקה אחריהם ויחד איתם מבצע שלל פעולות ברחבי השכונה.

מאיר טאטי - מהילד שלך לא ייצא שום דבר. עד 26.1. המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית, האמוראים 4, חולון. שעות פתיחה: ג'-ד' 20:00-16:00, ה' 14:00-10:00, ו'-שבת 15:00-10:00. בשבת 29.12, 12:00, ייערך סיור בתערוכה ומפגש עם האמן.

בין המרחב הציבורי לפרטי. עבודה של מאיר טאטי

*#