אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

גייס זאת בעצמך: כך תממנו את האמנות שלכם

אתר Startart יערוך סדנה שתלמד יוצרים עצמאיים כיצד לגייס כספים בעבור הפרויקטים שלהם וגם להתמיד בזה

תגובות

בדומה לתהליך שעובר על מתווכי דירות ועל סוכני נסיעות, גם בעולם התרבות נחיצותו של המידל מן הולכת ונדחקת לשוליים לטובת שיטת עשה זאת בעצמך (דרך האינטרנט). המרוויחים הישירים מכך הם בעיקר אנחנו.

» בר קיימא, המשביר 22, תל אביב

» "עבודה זרה": על הצריכה כעבודת אליליםאחד הטרנדים הבולטים בתחום הם אתרי גיוס הכספים, שדרכם יוצרים עצמאיים מממנים את הפרויקטים שלהם בעזרת גולשים נדיבים או כאלו שמאמינים בפרויקט שמוצג בפניהם. Startart, אתר ישראלי שכזה, לא מסתפק בהענקת הפלטפורמה ליוצרים וליזמים, אלא גם מלווה אותם לאורך הדרך בהתמודדות עם שאלות של פרסום, יחסי ציבור ושימור קשרי לקוחות. ביום רביעי הקרוב (21.11, 21:00) הם יקיימו כיתת עבודה בבר קיימא, שאליה מוזמנים יזמים כדי לשלוף פרויקטים שנדחקו למגירה ולקבל ייעוץ פרטני על מימון קהילתי, שיפור המוצר ודרכי הפעולה באתר.בניגוד לאתרים דומים, Startart  מתמקד בעיקר בפרויקטים מתחום האמנות והיצירה, אבל הסממן הייחודי ביותר שלו הוא המעורבות האישית והרגשית של הצוות ותמיכתו בפרויקטים השונים. "הרעיון נולד מתוך הפער בין הצורך למימוש", מסבירה אליה אלון הכהן, מנכ"לית ויזמית האתר, "הרבה אנשים מתחילים פרויקטים ב־Startart ופתאום מגלים שלא מדובר ב'שגר ושכח', אלא בעבודה של ממש, ונתקעים". המימון החיצוני שמציעים אתרים לגיוס כספים מאפשר אמנם אוטונומיה ונאמנות ליצירה, אך דורש מנגד עיסוק מתמיד בהיבטים פיננסיים ומינהלתיים, שלא לומר יחצניים, מה שלא תואם את האופי של אמנים רבים. "יש אשליה שהאינטרנט יעשה בשבילנו את העבודה, אך לא כך הדבר. מדובר בהרבה מאוד השקעה", מעידה אלון הכהן, "פרויקטים ומיזמים יצירתיים דורשים התמדה, נחישות ועבודה קשה, אבל במהלכם קורים גם הרבה דברים נפלאים, תרומות יכולות להגיע גם מכיוונים לא צפויים של אנשים המעוניינים לראות את המוצר המוגמר ומאמינים ותומכים בפרויקט".

אשליה שהאינטרנט יעשה את העבודה. מתוך startartכיתת העבודה נועדה כדי לסייע בכל אחד מהשלבים השונים של תהליך גיוס המימון לפרויקט. במהלך הערב ידובר על שוק גיוס המימון באופן כללי, ויינתנו תשובות לשאלות כגון כיצד קובעים תקציב ריאלי אך כזה שיענה על הצרכים, כיצד קובעים את פרק הזמן לגיוס הסכום וכיצד להימנע מעלויות. עוד נושאים שיידונו הם חשיבה יצירתית בבניית תמהיל מתנות אטרקטיביות (שניתנות לתורמים) ודגשים על חשיבות עריכת הטקסט והווידאו שמציגים את הפרויקט. עוד יקבלו המשתתפים כלים לפיתוח של מערכות יחסים עם מעגלי המקדמים השונים של הפרויקט ויושם דגש על הצורך בהתמדה ובמחזוריות של העברת מסרים ובניהול קמפיין מקביל באנגלית. "הקמתי את Startart ממקום שרוצה לתמוך ביצירה חופשית ולסייע לאמנים לזכות בהכרה", מספרת אלון הכהן, "לפני כמה שנים גיליתי כי אני חולה בסוכרת נעורים וכתוצאה מכך עברתי חוויה שבה כמעט מתתי. ברגעים כאלו כל הקלישאות נכונות - מחשבים מסלול מחדש. בחרתי לסגור את העסק שלי ולפנות לתחום שבו אני יכולה לעזור לאנשים יצירתיים למקסם את היכולות שלהם".

*#