אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

דיוקנאות משפחתיים, רכיבה על חבית והרפקאות בנכר: תערוכות מומלצות לסוף השבוע

בחנינא משלבים אדם ומכונה, בשי אריה אמנות ואקסטרים, ובבית יגאל אלון ארצות רחוקות ומסעות פנימיים

תגובות

ריקוד המכונה בגלריה חנינא מוצגות במקביל שלוש תערוכות: של רועי כסיף, יותם דביר וריקי אלקיים. רועי כסיף מציג בתערוכה "דיוקנאות" מחקר אינטנסיבי של דמות בני משפחתו. דיוקנאות עצמיים היו קיימים מאז ומתמיד במסורת הציור האירופי, אך רק אמנים ספורים חזרו וחקרו את מראה דמותם באובססיביות לאורך כל חייהם, ובכך יצרו סדרה של דיוקנאות, שהינה ראי לזמן ולהליכי נפשו של האמן.

יותר דביר מציג בתערוכה "חדר מכונות" תצלומים של גוף ומכונה. חדר המכונות מתמסר לשאילה מתמדת ודרוכה על יחסי סובייקט, הגוף והמכונה בזיקה אל שיח התשוקה.

ריקי אלקיים מציגה בתערוכה "הצעת הגשה" סדרת תצלומים של צלחות עם אוכל.

רועי כסיף - דיוקנאות; יותם דביר - חדר מכונות; ריקי אלקיים - הצעת הגשה. עד 30.11. גלריה חנינא, י.ל פרץ 31, תל אביב. שעות פתיחה: ב'-ה' 20:00-16:00, ו' 14:00-11:00.

יחסי סובייקט, הגוף והמכונה. עבודה של יותם דביר

השור הזועם דני יהב בראון מציג בתערוכה "8 שניות" מיצב אינטראקטיבי המדמה מתקן לאימון רכיבה על פרים. שם התערוכה, "8 שניות", מתייחס לפרק הזמן של שהיית הרוכב על גבו של פר משתולל. המיצב בנוי מחבית המחוברת לכבלים גמישים - היא הרבה פחות מסוכנת מהפר, אבל לא פחות אכזרית וסלחנית. החבית בגלריה מפנה עורף לעולם של ייצוג ופונה לעולם אופרטיבי, עולם של פעולה, תשלום ותמורה. מבקרים בתערוכה מוזמנים כל אחד בתורו לרכוב על החבית, להחזיק מעמד במשך 8 שניות בעוד האמן יעשה ככל יכולתו לטלטל את הצופה אל הנפילה.

למעוניינים בהתנסות רכיבה: הרכיבה על החבית מתאפשרת בימים ה'-שבת בלבד בשעות פעילות הגלריה. מבקר/ת שמעוניינים לרכוב יחתמו על כתב ויתור שבו הם מצהירים שהרכיבה היא על אחריותם בלבד. האמן יעזור בעלייה על החבית ובהירתמות לחבל החביקה ויטלטל את הרוכב/ת. מהלך רכיבה יימשך כ-8 שניות, יצולם במצלמת וידאו, ימוספר ויקוטלג. ניתן לרכוש את קבצי הווידאו מהגלריה.

דני יהב בראון – 8 Seconds. עד 30.11. גלריה שי אריה, שלמה המלך פינת גורדון, תל אביב. שעות פתיחה: ג'-ה' 14:00-11:00, 19:00-16:00; ו'-שבת 14:00-11:00.

נפילה חופשית. עבודה של דני יהב בראון

המסע המופלא "זהות שאולה" הוא מקבץ תערוכות שבו משתתפים אילנה איתן ("יומני קוטב"), יעל פינקוס ("כשהתעוררתי כבר היה לילה") ודורון רוזנבלום ("והירח על כידון הברוש").

תערוכותיהן של איתן ופינקוס מביאות את סיפורן של נשים שנסחפו לתוך חוויה שבמרכזה זהות שונה: כזו שהושאלה וכזו שהומצאה. הסיפורים מתרחשים באנטרקטיקה ובמאלי, מן המקומות הנידחים בעולם. לצדן מציג דורון רוזנבלום לוח מודעות אישי המורכב מצילומים מתקופות שונות, שבאמצעותם הוא מציג שאלות שעניינן  זהות, מגדר וחומרי נפש אחרים. הוא משתמש במטאפורות, בדימויים ארכיטיפיים ובאמצעות שכפול והדפסה מרובה. אוצרת: נאוה הראל שושני.

זהות שאולה. עד 22.12. בית יגאל אלון, גנוסר. שעות פתיחה: א'-ה', שבת 16:00-8:30, ו' 15:00-8:30.

"אנטרקטיקה בזמן שקיעה", 2008. עבודה של אילנה איתן

כתבות שאולי פספסתם

*#