אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

מדבר, סטודיו וגלריה: תערוכות מומלצות לסוף השבוע

גלריה ברוורמן מציגה שיתוף פעולה בין שחר מרקוס ונזקת אקיג'י, גלריה 121 מארחת את הציירת ליאור שטיינר, וגלריה דנה עושה מחווה ליצחק דנציגר

תגובות

זמן, חלל, תרבות "In-Relation" הוא פרויקט וידאו-מיצג-מיצב שנולד משיתוף פעולה של האמנים שחר מרקוס ונזקת אקיג'י. עבודות הווידאו והמיצג בוחנות מושגים כגון זמן, חלל, תרבות ודת. שני האמנים, הידועים כאמני מיצג בינלאומיים, משתמשים בגופם ככלי להבעה עצמית בחלל ובזמן וכדי להציג את ההשפעה החיובית של שונותם התרבותית.

בתערוכה מוצגות שתי עבודות וידאו שצולמו בחודשים האחרונים בארץ ונעשו במשותף על ידי מרקוס ואקיג'י, ובמקביל כל אחד מן האמנים מציג וידאו עצמאי. לצד עבודות הווידאו יתקיים בערב הפתיחה מיצג משותף לשני האמנים אשר שרידיו יישארו בחלל לאורך התערוכה.

עבודת  הווידאו המשותפת "שעון חול" צולמה במדבר הישראלי. שיתוף הפעולה של האמן המקומי והאמנית הגרמנייה ממוצא טורקי הוליד עבודה המכילה נקודת מבט רעננה על הנוף המדברי ומשמעותו. שני האמנים לוקחים חלק בעבודה לצד קבוצת אנשים מגילים ומרקעים תרבותיים ודתיים שונים. משתתפי המיצג עומדים במדבר כפסלים המייצגים שעוני חול אנושיים.

המיצג-מיצב המשותף "Floating Ourselves" יתקיים בחלל הגלריה בהשתתפות אקיג'י ומרקוס, ופעולתם קשורה למהות הפרויקט המשותף.

נזקת אקיג'י ושחר מרקוס - In-Relation. עד 6.12. גלריה ברוורמן, השרון 12ב', תל אביב. שעות פתיחה: ב'-ה' 19:00-11:00, ו'-שבת 14:00-11:00.

נקודת מבט רעננה על הנוף המדברי. עבודה של נזקת אקיג'י ושחר מרקוס

ציבורי, אישי, מסתורי ליאור שטיינר מציגה בתערוכה "תיאום ציפיות" בגלריה 121 ציורים של החלל שבו מוצגות העבודות. חלל הגלריה וחלל הסטודיו, אשר במציאות טושטש הגבול ביניהם בשל סמיכותם, יצרו גם ערפול גבולות בתוך היצירה עצמה. בתור אמנית אשר גם מפעילה חלל תצוגה אלטרנטיבי שטיינר משקפת ביד רגישה תהליכים ונקודת מבט רחבה יותר על עולם האמנות הישראלי כיום. זהו מבט על הצופה שמביט באמנות, מבט על עולם האמנות כסוג של זירה אנתרופולוגית-פוליטית , ויצירת "מרחב שלישי" פיזי ומדומיין בין חלל הסטודיו לחלל הגלריסטי אשר יוצר גם מרחב של התרחשות פנטסטית.

הציור של שטיינר נע בין פיגורטיביות לאקספרסיביות, והוא מתקיים לעתים בין שתי שכבות של שיח אשר לכאורה אינן מתמזגות. האחת אמנותית-פוליטית-ציבורית, והשנייה אישית-רגשית-מסתורית. בצפייה בתערוכה יש לראות את הפעפוע בין העבודות, ולא להסתפק בבחינה של כל אחת בנפרד. הפעפוע מדגיש את בחירתה המודעת של שטיינר לא לייצר הפרדה מוחלטת בין "פנים" ו"חוץ" ולראות את הדיפוזיה פועמת וגם צורמת ביניהן. אוצר: שי אזולאי.

ליאור שטיינר - תיאום ציפיות. עד 8.12. גלריה 121, הרצל 121, תל אביב. שעות פתיחה: ג'-ד' 15:00-11:00, ו'-שבת 14:00-11:00.

עולם האמנות כזירה אנתרופולוגית-פוליטית. עבודה של ליאור שטיינר

מסורת, קידמה, שימור התערוכה "מקום אחר" בגלריה דנה היא פרי עבודה משותפת עם אמנים עכשוויים שונים אשר הוזמנו להגיב לעבודות חוץ של יצחק דנציגר (1977-1916), פסל ומורה מיתולוגי וחתן פרס ישראל לפיסול (1968). התוצאה היא שמונה עבודות וידאו, תצלום ומיצב חדשות המתייחסות למסורות ה"פיסול" השונות של דנציגר – החל באנדרטאות זיכרון ומבנים פיסוליים מונומנטליים, דרך פסלי אבן או מתכת המתייחסים הן למסורות פיסול מערביות והן למסורות ולתכנים מסורתיים, וכלה בעבודותיו המושגיות יותר ובפעולות של שימור אתרים ותכנון נוף שבהן עסק בשנותיו המאוחרות.    

ההתייחסויות בתערוכה אל עבודותיו של דנציגר מגוונות, הן רעיונית והן מדיומלית, אולם נראה כי לכולן משותפת רוח של חסר והיעדר, של פירוק הדימוי או החומר והפיכתם לרוח, מעין תחושת אינות חומרית שייתכן שמקורה בצורך להתמודד עם צלו הענק של דנציגר כפסל ועם פסליו המונומנטליים.  משתתפים: אורי גרשוני, גסטון צבי איצקוביץ, קרן גלר, שחר מרקוס, עינת עריף-גלנטי, להלי פרילינג, יעל אפרתי ואפרת קליפשטיין. אוצרת: רוית הררי.

מקום אחר. ללא מועד סיום. דנה - גלריה לאמנות, קיבוץ יד מרדכי. שעות פתיחה: ג' 15:00-10:00, שבת 16:00-11:00.

בהשראת יצחק דנציגר. עבודה של גסטון צבי איצקוביץ

*#