עדי הררי, עכבר העיר

מיצבי ענק ברחוב, עשרה ימים של הופעות חינם, הרצאות וסדנאות - ביום שני תפתח במוזיאון הרצליה וברחובות העיר הביאנלה השלישית. במשך עשרה ימים תחגוג העיר עם מיצבי אמנות, הופעות, סדנאות, הצגות ופעילויות לילדים. השנה יתקיים לראשונה האירוע בשיתוף עמותת ArTLV, שיזמה בשנתיים האחרונות את אירועי האמנות בתל אביב.

» ביאנלה הרצליה 2011 - לכל הפרטים» אין כמו הבית: מתכוננים לביאנלה בהרצליה» אירועי אמנות המוניים: למה זה טוב לנו?» סוכות 2011 - לכל האירועים

הביאנלה מכה בשלישית

האירוע המרכזי בביאנלה הוא התערוכה "המכה השנייה", באוצרתו של אורי דסאו. היצירות יתפרשו על פני חללים במרכז העיר ובמוזיאון הרצליה, וישתתפו בה אמנים מן הארץ ומהעולם. בשונה מתערוכות אחרות, העבודות אינן מנסות להשתלב במרחב ונותנות לאמנות קיום אלטרנטיבי. "כותרת התערוכה לקוחה מתורת האסטרטגיה" אומר דסאו, "אבל היא גם באה לציין מצבים אמנותיים שניתנים להגדרה כתגובות, חזרות ועיבודים, כמו גם עדויות, מקטעים ושיבושים".

בחלל המוזיאון הרצליה תוכלו לראות עבודות של אמנים ישראליים ובינלאומיים:  וידאו ארט של ניר עברון, מיצב של אדם רבינוביץ, סדרת ציורים של אבנר בן-גל, עבודת וידאו של ברוס דלספרג'ר, פסל חוץ של פיטר בוגנהוט המדמה חורבה של בית שקרס בחניון המוזיאון ועוד. מיצגי אמנות נוספים תוכלו למצוא ברחבת בית הכנסת (בן גוריון פינת סוקולס), בגלריה העירונית (בן גוריון 5), סינמטק הרצליה, התחנה המרכזית, אולם לב העיר (בן גוריון פינת רחוב בר אילן) ועוד.

» המכה השנייה, 10-20.11. מוזיאון הרצליה, הבנים 4, הרצליה. שעות פתיחה: 18:00-23:00.

משבשת - לא משתלבת. עבודה של פיטר ווכטלר במסגרת אירועי הביאנלה הרצליה

צאו לרחובות

במסגרת הביאנלה יפעלו שישה מוקדי מוזיקה ובמות הופעות ברחבי העיר. את החגיגות  יפתחו שלמה גרוניך ומתי כספי במופע מאחורי הצלילים ביום שני בשעה 20:00 ברחבת בית הכנסת בעיר, פינת הרחובות בן גוריון וסוקולוב.

בהמשך השבוע יופיעו מעל ל-100 אמנים והרכבים יופיעו  במגוון סגנונות מוזיקליים. הכניסה חינם. קיצו יופיעו ביום שבת, ה-15.10 ברחבת הסינמטק בשעה 19:30, עמית ארז יופיע ביום שני ה-17.10 בפאסז' לב בשעה 20:30, תעני אסתר יופיעו ברחבת בנק איגוד בשעה 20:30 ועוד. כל ההופעות יפעלו במקביל בין השעות 18:30- 22:30 במדרחוב שדרת ח"ן, רחוב סוקולוב רחבת סינמטק הרצליה ועוד.

» הביאנלה הרצליה 2011 - הופעות מוזיקה - לכל ההרכבים, השעות והכתובות

יפתחו בחגיגיות. שלמה גרוניך ומתי כספי:

חדש על הבמה 

במסגרת הביאנלה אנסמבל הרצליה יעלה ארבע הצגות, שלוש מתוכן בהופעות בכורה. הכניסה להצגות בתשלום - ניתן להזמין כרטיסים דרך האתר הרשמי.

» זהותה של הנפש - Identity of the Soul בכיכובה של גילה אלמגור: לראשונה בארץ יוצג הפרויקט הבינלאומי "זהותה של הנפש" המבוסס על הפואמה של המחזאי הנורווגי הנריק איבסן "Terje Vigen" ועל שירו של המשורר הפלסטיני מחמוד דרוויש, "חלומותיו של חייל על חבצלות לבנות". שעות ההצגה: בימים שלישי ורביעי ה - 10-11.10 בשעות: 18:00, 20:00, 22:00, יום חמישי ה-12.10 בשעה 11:00 וביום חמישי ה-13.10 בשעה 20:00 ו-22:00.

» שלוש הצגות נוספות יועלו במסגרת שיתוף פעולה עם פסטיבל "נופי תרבות"- העונה השוויצרית בישראל, והן קופרודוקציות בין יוצרים ישראלים לשוויצרים. מופעי המחול The  Holy Coaster's (HIT) Circus ו - When you're Dead you're Done וההצגה "איש ואישה אחת".

החיים בסרט

סינמטק הרצליה יציע תכנית הקרנות מיוחדת המתכתבת עם נושא התערוכה המרכזית - "המכה השנייה". כמו כן יוקרן בסינמטק מקבץ מעבודותיה של האמנית קרן ציטר, הכולל גם מפגש עם האמנית ועם אוצר התערוכה אורי דסאו - יום שלישי ה-10.11 בשעה 19:50. הרצאה של אורי דסאו לסרט "Je Taime, Je Taime" - יום שלישי ה-18.10 בשעה 19:30. הכניסה בתשלום. ניתן להזמין כרטיסים דרך האתר הרשמי של סינמטק הרצליה.

אוהב אוהב אוהב, מתוך הסרט Je Taime, Je Taime:

פעילות לילדים

בנוסף תקיים עיריית הרצליה מתחם מיוחד למשפחות, בו יוכלו הילדים ליצור במגוון רחב של חומרים והפעלות, בהנחיית אגף החינוך של מוזיאון הרצליה. המתחם יציע סדנאות רב גיליות לאורך כל ימי הביאנלה בשעות 18:00-20:00ברחוב סירקין 6.

» ביאנלה הרצליה 2011 - לכל הפרטים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ