בצורה חזותית: המדריך לבתי ספר לעיצוב

ריח השדות בעמק יזרעאל, הוותק של בצלאל והקירבה למרכז תל אביב במנשר - לכבוד פתיחת ההרשמה למוסדות העיצוב, תנו לנו לעשות לכם קצת סדר במוסדות הלימוד ובדרך הכי יעילה להגיע אליהם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בשנים האחרונות נראה שלימודי העיצוב תופסים תאוצה. הפקולוטות לעיצוב מלאות עד אפס מקום, ורבים הם הניגשים למבחני המיון, הרוצים לשלב בין האהבה לאמנות לבין מקצוע הנותן להם במה להביע את היצירתיות. רגע לפני שאתם ניגשים למלא את הטפסים ולעבוד על תיק העבודות, קבלו את המדריך לבתי הספר לתקשורת חזותית.

» מדור אמנות - לכל התערוכות

» מבצלאל ועד שנקר: המדריך לבתי ספר לאמנות

» כוונו כלים ומחברות: המדריך לבתי הספר למוזיקה

» בלחיצת כפתור: בתי הספר שיהפכו אתכם לצלמים

בצלאל

נוסד: 1906

מיקום: בצלאל, מרטין בובר, קמפוס הר הצופים ירושלים.

ראש המחלקה לאמנות: ארז גביש

תנאי קבלה: תנאי הרשמה לבצלאל תעודת בגרות מלאה, ועמידה בבחינות כניסה.

תהליך קבלה: ראיונות אישיים בהם המועמדים יתבקשו להציג את עצמם, את תיק עבודותיהם ותרגיל הבית שיימסר עם סיום ההרשמה. צוות המראיינים יבקש לשמוע מהמועמד על רקעו האישי, תחומי התעניינותו, השכלתו הכללית והאמנותית, ניסיונו בעשייה אמנותית, מניעיו ללמוד אמנות ונושאים אחרים. כל מועמד בשלב זה יוזמן לשני ראיונות ובהתאם להחלטות ועדות הקבלה אף לראיון שלישי.

עלות ההרשמה: דמי ההרשמה לבצלאל - 330 שקלים, דמי בחינות כניסה -370 שקלים, דמי בחינות כניסה למחלקה נוספת - 200 שקלים.

עלות שכר לימוד: זהה לזה הקיים באוניברסיטאות.

בוגרים מפורסמים: סיגלית לנדאו, יהודית סספורטס, ניר הוד

ועוד: הוא נחשב לאחד מהמוסדות היוקרתיים ללימודי עיצוב, והוותיק מבין כולם (קיים כבר מ- 1906). ועם זאת במהלך השנים, רבים מהסטודנטים מספרים על ניכור וקשיים שבמסגרתם איבדו את חדוות היצירה.

המרכז האקדמי ויצו חיפה

נוסד: 1974

מיקום: הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה

נשיא המרכז האקדמי: ירון שין

תנאי קבלה למחלקות: מסלול תעודת בגרות איכותית - תעודת בגרות/אישור זכאות לתעודת בגרות ישראלית  - ממוצע בגרות משוקלל בציון 90 ומעלה פוטר מפסיכומטרי. או מסלול תעודת בגרות ומבחן פסיכומטרי – מועמד שאינו עומד בתנאי הקבלה לפי מסלול תעודת בגרות איכותית יידרשו להציג ציון משולב 525 לפחות. הציון המשולב הוא ממוצע בין ציון משוקלל של תעודת הבגרות וציון המבחן הפסיכומטרי. בעלי תעודת בגרות מחו"ל מוכרת ע"י משרד החינוך והתרבות - מחויבים בהצגת ציון 525 לפחות מבחן פסיכומטרי.

תהליך קבלה: שלב א' - מבחני מיון והתאמה מחלקתיים הבודקים את כישורי המועמד והתאמתו לתחום. שלב ב' - ראיון אישי, למי שעברו את שלב א', כולל הצגת עבודת בית לפי הנחיות המחלקה. ותיק עבודות על פי דרישת המחלקה: 12-10 עבודות נבחרות, בכל פורמט שהוא ובכל תחום מקצועי שראוי בעיני המועמד, בדו מימד ו/או בתלת מימד ו/או במדיה דיגיטלית.

עלות שכר לימוד: אוניברסיטאי

בוגרים מפורסמים: עמית זולר, מיכל חלבין, עודד הירש, ירון שין, מירב שחם, גיל לי אלון קוריאל, שחר לולב, אפרת עזוז.

ועוד: הוא אמנם לא קיים מהיום, אבל בשנים האחרונות הוא קיבל שם של מוסד חדשני, המשלב פרויקטים חברתיים עם הקהילה, ללא ספק דבר שעוזר לו המיקום המתפתח של העיר התחתית בחיפה, ושפע אירועיו.

שנקר

נוסד: בשנת 1970. המחלקה לאמנות רב תחומית הוקמה רק בשנת 2008

מיקום: בניין עלית – רח' ז'בוטינסקי 8 רמת גן (צומת עלית)

ראש החוג לאמנות: דקל בוברוב

תנאי קבלה: בחינה מעשית, ראיון אישי והצגת תיק עבודות.

עלות הרשמה: דמי הרישום למחלקה אחת - 750 שקלים (350 ש"ח דמי רישום + 400 ש"ח תשלום עבור בחינות); הרשמה ל-2 מחלקות - 850 שקלים (350 שקלים דמי רישום + 500 שקלים תשלום עבור בחינות).

עלות שכר לימוד: אוניברסיטאי.

בוגרים מפורסמים: ישראל אליהו, יונתן גולדמן

ועוד: עם שילוב של הנדסה ועיצוב, מציע שנקר מקום יחסית חדש (המחלקה לאמנות הוקמה ב-2008), מקום בו נחשפים הסטודנטים למגוון דיסציפלינות ותחומי ידע שונים, כאשר מהשנה השניה ללימודים בונה כל סטודנט בהדרגה תכנית לימודית בהתאם להעדפותיו האישיות.

מנשר

נוסד: 2005

מיקום: מתחם יד חרוצים, תל אביב

ראש החוג לאמנות: עמית טריינין

תנאי קבלה: ראיון מול ראש המחלקה, ראיון אישי מול מנהל בית הספר ושאלון בכתב.

עלות ההרשמה: 450 שקלים

עלות שכר לימוד: 19000 שקלים, משתנה בהתאם לקורסים.

בוגרים מפורסמים: אסף קורמן, הגר בן אשר, מני יעיש, מני פיליפ

ועוד: במתחם יד חרוצים בלב תל אביב, לצד בתי בילוי רבים, שוכן לו המוסד היחסית צעיר המציע שילוב לימודים עם מחלקות אחרות, עם דגש על מעורבות חברתית.

בית ספר גורן לתקשורת חזותית

מיקום: עמק יזרעאל

מנהל המגמה: אבירם מאיר

תנאי קבלה: כפופים לתנאים הכלל מכללתיים של ה"אקדמית עמק יזרעאל". בנוסף, נדרשים המועמדים לעמוד במבחן מעשי להגיש תיק עבודות.

שכר לימוד: כפוף לשכ"ל האקדמי כפי שנקבע ע"י המל"ג.

ועוד: לימודים באווירה של כפר, עם ריח הפרות שמגיע מהקיבוצים הסמוכים והירוק בעיניים, "בית ספר גורן" נותן חוויה קצת אחרת של לימודים, הרחק מהעיר הסואנת. התוכנית ב"גורן" משלבת בין לימודים אקדמיים רב-תחומיים לבין לימודי עיצוב גרפי, תקשורת חזותית ואינטראקטיבית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ