אמנות מדברית: תערוכות מומלצות בדרום

צילומים משנות ה-80, אמנות בדואית, ציון יובל לאנדרטת הנגב ומיצגים טכנולוגיים - הדרום מציע לחובבי הצבע תערוכות מגוונות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לא קל למצוא אמנות במדבר הדרומי. ישנם שני מוזיאונים מרכזיים, אחד באשדוד והשני בבאר שבע, ולצידם לא הרבה גלריות. ועם זאת, ישנן כמה תערוכות מעניינות המוצגות בימים אלו באזור הדרומי של המפה אליהן שווה להגיע. מתערוכה המציינת 50 שנה לאנדרטת הנגב החשובה של דני קרוון ועד תערוכה המוקדשת כולה לנשות העדה הבדואית, סעו להתחמם בדרום עם אמנות מסקרנת.

מוזיאון הנגב

בית המושל העות'מני בעיר העתיקה ממוקם מוזיאון הנגב הקיים משנת 1906, ומציע שלוש גלריות עם תצוגות מתחלפות וחצר רחבת ידיים. בימים אלו מוצגת במקום התערוכה "50 שנים לאנדרטת הנגב", המציינת יובל לפסל הסביבתי הראשון של דני קרוון ואחת מיצירות הפיסול החשובות בישראל. בתערוכה מוצגים עבודות רישום חדשות מאת קרוון שנוצרו במיוחד, לצד רישומי הכנה מראשית שנות ה-60 שלא הוצגו בעבר ומודלים המראים את שלבי התכנון וההתפתחות של היצירה. התערוכה תוצג עד שבת ה-21 בפברואר.» 50 שנים לאנדרטת הנגב - לכל הפרטיםאיפה: מוזיאון הנגב, העצמאות 60, באר שבעיובל לאנדרטה החשובה. 50 שנים לאנדרטת חטיבת הנגב (צילום: יח"צ)

המוזיאון הפתוח בעומר שתי סדנאות ההדפס הגדולות בישראל מירושלים ומקיבוץ בכרי נפגשות במוזיאון הפתוח בעומר. בתערוכה "זמן הדפס" 120 הדפסים נבחרים של עשרות אמנים מובילים בישראל, ביניהם: מנשה קדישמן, יגאל תומרקין, יחיאל שמי, משה גרשוני, עופר ללוש, שרון פוליאקין, פיליפ רנצר ועוד רבים וטובים. התערוכה תוצג ה-31 בינואר.» זמן הדפס - לכל הפרטיםאיפה: מוזיאון הפתוח בעומר, עומרהדפסים נבחרים של אמנים מובילים בישראל. "מתרחץ", דגנית ברסט (צילום: אלעד שריג)מוזיאון אשדוד אלכס ליבק, דגנית ברסט, מיכל היימן, ברי פרידלנדר, מיכה קירשנר ועוד הם רק חלק מהצלמים שמציגים במוזיאון אשדוד בתערוכה חדשה המוקדשת לצילום הישראלי בשנות ה-80. "דרייב אין" היא תערוכת צילומים משרטטים את תולדות הצילום והשתלבותו בזירת האמנות הישראלית. התערוכה תוצג עד אמצע חודש מאי 2015.» דרייב אין - לכל הפרטיםאיפה: מוזיאון אשדוד, דרך ארץ 8, אשדודתולדות הצילום הישראלי. דרייב אין (עבודה של יגאל שם טוב)פארק קרסו ברחוב העצמאות בבאר שבע, על פני 17 דונמים נמצא פארק קרסו, עם אולמות תצוגה המציגים שלל תערוכות ומיצגים בנושאי מדע וטכנולוגיה כדוגמת גנטיקה, תקשורת, מיקרו אלקטרוניקה, גרעין, אור וראייה ועוד. כל תערוכה קיימים עשרות מייצגים אינטראקטיביים העסוקים כולם בתחומי המדע, ומעוצבים כמשחקים מעוררי מחשבה שמטרתם לגרות את הדמיון של המבקרים.איפה: פארק קרסו, העצמאות 79, באר שבעשטח ענק שכולו תצוגות אמנות ומידע. פארק קרסו (צילום: יח"צ)גלריית הסנאט אוניברסיטת בן גוריון בנגב

האוניברסיטה הדרומית מציגה בימים אלו תערוכה חשובה העוסקת בחוויה אותה חווינו כולנו בקיץ - "מקלטים". התערוכה מורכבת מעבודותיהן של הצלמת הקנדית ריטה לייסטנר, הצלמת הישראלית אורית ישי והציירת הישראלית זיוה ילין. שלוש אמניות המביאות את תחושותיהן ורשמיהן מנושא הבריחה למקום בטוח, כל אחת ממקום המגורים שלה ועולמה הפרטי. התערוכה תוצג עד ה-26 במרץ.

» מקלטים - לכל הפרטיםמתי: א'-ה': 08:00-18:00; ו': 08:00-12:30איפה: הגלריה באוניברסיטת בן גוריון, שדרות בן גוריון 800, באר שבעהרצון לברוח למקום בטוח. מקלטים (עבודתה של אורית שי)גלריית טרומפלדור

הזדמנות חד פעמית להתוודע לפועלם של נשות הקהילה הבדואית מזמנת לנו גלריית טרומפלדור הבאר שבעית. בתערוכה "יש חפץ בו" תשתתפנה 34 נשים מן הקהילה הבדואית, אשר יציגו לראשונה את עבודות האמנות הייחודיות שהן יצרו, תוך שימוש חוזר בחפצים ממשק הבית וחפצים שנזרקו לרשות הכלל. בנוסף, התערוכה כוללת סרטי וידיאו ותצלומים המתמקדים במלאכת העשייה ובשיח הנשים על עבודתן וחייהן. התערוכה תוצג עד ה-26 במרץ.» יש חפץ בו - לכל הפרטיםמתי: ד',ה': 16:00-20:00; ו': 10:00-14:00איפה: גלריית טרומפלדור, טרומפלדור 19, עיר עתיקה, באר שבעאהיל עשוי ממכסה של מאוורר. "יש חפץ בו" (מתוך התערוכה)

גלרית redline איך קמה תערוכה וכיצד מתקבצות העבודה לקבוצה אחת? על שאלות מנסה לענות התערוכה "טופוגרפיה זמנית" בגלריה redline. סיפורה של התערוכה התחיל כאשר כל אמן נדרש לבחור את המשתתף הבא בתערוכה ואת העבודות אשר יוצגו. המשתתפים בה יכלו לבחור כל אמן, מכל תחום או מקום ומכל שיקול, וזאת בתנאי שיעלו על הכתב את הסיבות שהובילו לבחירה. דבר שהוביל לתוצאה של 21 עבודות שיצאו תחת ידיהם של שבעה אמנים. התערוכה תוצג עד ה-31 בינואר.» טופוגרפיה זמנית - לכל הפרטיםאיפה: redline, רח' ההסתדרות 80, העיר העתיקה, באר שבעכיצד נוצרת תערוכה. טופוגרפיה זמנית (מתוך התערוכה)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ