דיוקן צעיר: האמנות השבטית של שגיא אזולאי

בוגר בצלאל, עוסק בציור ומציג כיום בכמה חללים. מדור חדש מכיר לכם אמנים צעירים, עם כישרון גדול וחלומות גדולים עוד יותר. והפעם, הכירו את האמן שגיא אזולאי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הוא מתעניין באמנות עתיקה וחולם להציג במבנה עתיק. שגיא אזולאי (35) מציג בימים אלו בבית האמנים בירושלים ובמקביל במוזיאון אשדוד, הוא אוהב לעבוד לצלילי אהובה עוזרי, והעצה הכי טובה שהוא קיבל היא לנשום כשכואב.שם: שגיא אזולאי

גיל: 35

איפה למדת: "תואר ראשון ושני במחלקה לאמנות בבצלאל".

היכן אתה עובד: "הסטודיו שלי נמצא מול גינת בלומפילד, בגבול בין יפו לתל אביב".

ז'אנר: ציורהאמן האהוב עליך, ולמה?: "מעניינת אותי בעיקר אמנות עתיקה, מיתולוגית וטקסית של מצרים, בבל והמזרח הקדום. מרתקת אותי ההתייחסות לחומר, בין אם זה ציור, פסל או חפץ פולחן. באמנות קדומה יש לחומר מעמד ומטען אנרגטי, שמקיים קשר בין העולם הזה לעולמות אחרים, ואני מאוד מתחבר לרעיון הזה. הילמה אף קלינט לדוגמא, היא אמנית שפועלת באותו אופן וזה תמיד מרגש אותי".

התערוכה הראשונה שראית: "אני לא זוכר מהי התערוכה הראשונה שראיתי אבל כן יכול להמליץ בחום לרוץ ולראות את התערוכה של המסכות העתיקות בעולם, המציגה עכשיו במוזיאון ישראל בירושלים".עור-חמור, 2014 שמן ואקריליק על בד, 85x70 ס"מ (שגיא אזולאי)

איך התחלת? "מאז שאני זוכר את עצמי אני מצייר ולפעמים מפסל. אני אוהב את איך שחומר או צבע יכולים להכיל מידע, חוויה וזיכרון ללא מילים".  

מוזיאון/חלל שאתה חולם להציג בו, ולמה: "אני חושב שיכול להיות ממש מעניין להציג בתוך מבנה דתי כלשהו. הייתי שמח לבדוק חלק מהציורים שלי בתוך מסגד או בית כנסת, נראה לי שהציור 'טקס' היה מתקבל שם יפה".

העצה הכי טובה שקיבלת: "לנשום כשכואב".

מה אתה שומע בזמן העבודה? "לגבי המוזיקה, זה משתנה מתקופה לתקופה. לאחרונה אני שומע בסטודיו הרבה מוזיקה עממית אמריקאית מתחילת המאה ה-20, ולא מזמן הגיע לידי גם 'היכן החייל', תקליט מעולה של אהובה עוזרי".

מהם מקורות ההשראה שלך? "ההשראה מגיעה בעיקר מחומרים מקומיים, אישיים וארכיאולוגיים. אני מושפע גם מאמנות שבטית, מדע בדיוני וחומרים מעוררי תודעה".

התערוכה שבה אתה מציג עכשיו: "בימים אלה אני מציג תערוכת יחיד בבית האמנים בירושלים, במסגרת פרס מוזס לציור, באוצרות של אלי פטל. בתערוכה אני מציג 11 עבודות מהשנה האחרונה שנעשו באמצעות שבלונות מאולתרות ושפכטלים בגדלים שונים, המכילות מסות גדולות של צבע. העבודות מציגות נופים מדבריים וממצאים ארכיאולוגים לצד פורטרטים בהשראת פסלים קדמונים. במקביל, אני מציג בתערוכה 'עד שתצא מקולי' במוזיאון אשדוד לאמנות, שם יש עבודות שלי מ-2012-2013".טקס, 2014, שמן ואקריליק על בד, 226x150 ס"מ (שגיא אזולאי)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ