דיוקן צעיר: הקומדיה הטרגית של בן הגרי

בוגר המדרשה ואוניברסיטת קולומביה, חי בניו יורק ומציג כיום במוזיאון ישראל. מדור חדש מכיר לכם אמנים צעירים, עם כישרון גדול וחלומות גדולים עוד יותר. הכירו את האמן בן הגרי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הוא מציג כיום במוזיאון ישראל, אבל חולם על הגן בוטני. האמן בן הגרי (33) מקבל השראה מתיאטרון ואנתרופולגיה, הפסקול שמתנגן לו בזמן העבודה הוא השיפוצים שמבצעים ברחוב והעצה הכי טובה שהוא קיבל היא להסתכל מאחורי הקלעים.שם: בן הגריגיל: 33

איפה למדת? "המדרשה לאמנות, מכללת בית ברל (2008), תואר שני באוניברסיטת קולומביה, ניו-יורק (2014)".

היכן אתה עובד? "ברוקלין, ניו-יורק".

ז'אנר: "קומדיה טרגדיה".

האמן האהוב עליך, ולמה? "יש הרבה. אמנים שראיתי תערוכות יפות שלהם לאחרונה ואני מתעניין בעשייה שלהם: פייר וייג, פיל קולינס, ראגנר קיירסטן, אקי סאסאמוטו וג'ון קסלר".

התערוכה הראשונה שראית: "תערוכה של דוד מאך בגלריית המומחה שראיתי בגיל 16. מבול של עיתונים מסודרים קורסים מתוך מכולות. אמנם לא המשכתי לעקוב אחריו, אבל התערוכה הזו זכורה לי כמשהו מוצלח".

איך התחלת: "הדבר הראשון שאני זוכר שעשיתי היה פסל חימר קטן של אישה עם שערות מחוטי ברזל מניקה תינוק. אוביקט ראשון, קנה מידה, מפגש בין חומרים שונים, יחסים בין אמא לבן, אלו בעצם נושאים שמעניינים אותי עד היום".דמות אנושית מכוסה בירקות (מתוך הסרט Fresh)

מוזיאון/ חלל שאתה חולם להציג בו, ולמה: "את הסרט האחרון שלי Fresh הייתי שמח להציג בגן בוטני. באופן כללי המחשבה להציג אמנות בחללים שמטעינים הקשרים אחרים, היסטוריים, תרבותיים וכו' מעניינת אותי".

העצה הכי טוב שקיבלת? "להסתכל מאחורי הקלעים. לעשות משהו אחר בזמן שהמחשב מבצע פעולה ארוכה. לאכול לאט. לגבות".

מה אתה שומע בזמן העבודה? "את השיפוצים שמבצעים בצד השני של הרחוב".

מהם מקורות ההשראה שלך? "העבודות האחרונות שלי נוצרו בשיתוף פעולה עם מומחים: אמן צלליות, אמנית איפור, חוקר פוליגרף, אספן חרקים, שף, מוזיקאים ועוד - דבר שבהחלט היה מעורר השראה. באופן כללי, אני מתעניין בתיאטרון ובמפגש של אמנות עם תחומי ידע אחרים כמו אנתרופולגיה".

על מה אתה עובד עכשיו? "על סרט-פסל חדש שיוצג בינואר 2015 במוזיאוןSculptureCenter, ניו יורק".

התערוכה שבה אתה מציג עכשיו: "הסרט Fresh מוצג כעת במוזיאון ישראל. הסרט מציג קיום היפותטי של דמות אנושית מכוסה בירקות שגרה בתוך חממה. יחסיה של הדמות עם חרקים, מכונות ואנשים אחרים נעים על גבול האבסורד. את המוזיקה לסרט יצרה תזמורת הירקות של לונג איילנד".» חדש באוסף - לכל הפרטיםמכונות ואנשים הנעים על גבול האבסורד (מתוך הסרט Fresh)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ