דיוקן צעיר: המנהיגות של ענבל מנדס פלור

מדור חדש מכיר לכם אמנים צעירים, עם כישרון גדול וחלומות גדולים עוד יותר. והפעם, הכירו את האמנית ענבל מנדס פלור

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

היא מציגה כיום בבית האמנים בירושלים, אבל הייתה רוצה להציג בפסטיבל הברנינג מן בנוואדה, מאוד אוהבת את פרידה קאלו, ומעידה עליה שהיא סוג של אם רוחנית, והעצה הכי טובה שהיא קיבלה היא להיכנס בשדים שלה.שם: ענבל מנדס פלור

גיל: 38

איפה למדת? "סיימתי תואר ראשון באומנות במכללת אורנים וכעת לומדת תואר שני באמנויות באוניברסיטת חיפה".היכן את עובדת? "אני מלמדת אומנות במגמת אומנות בתיכון וגם רישום במכללת אורנים".ז'אנר: "בעיקר ציור, מידי פעם מתנסה בדברים אחרים".האמן האהוב עליך, ולמה? "זה משתנה כל חודשיים, אבל יש כמה חשובים כמו פרידה קאלו שהיא סוג של אם רוחנית. היא מבטאת בעיני את היכולת להשתמש בכאב של החיים ודימויים נשיים עוצמתיים וגם סוג של סימבוליזם אישי. אמן נוסף הוא פרידנסרייך הונדרטוואסר שמסמל עבורי צבעוניות ושחרור".דימויי נשים המגיבות לאלימות. דפני ליף (מתוך התערוכה "נקמה ורודה")

התערוכה הראשונה שראית: "כהייתי ילדה צעירה מאוד הורי לקחו אותי לראות את תערוכה "ג'ורגיה אוקיף" בניו מקסיקו. זו כנראה אחת התערוכות הראשונות והמשמעותיות שראיתי, אך היא נשארה בי כזיכרון מעורפל וחלומי שבו פרחים ונופים התערבבו".

מוזיאון/ חלל שאת חולמת להציג בו, ולמה: "הייתי רוצה מאוד להציג בפסטיבל הברנינג מן בנוואדה. נראה לי שזו חוויה אדירה. באופן כללי אני מאוד אוהבת להציג בחללים לא קונבנציונאליים, כאשר הקהל לא תמיד בעל השכלה אומנותית התגובות הן יותר אותנטיות וספונטניות וגם החשיפה היא בפני מאות ואלפי אנשים שפוקדים את המוזיאונים והגלריות".העצה הכי טוב שקיבלת? "להיכנס בשדים שלי".מה את שומעת בזמן העבודה? "תלוי במוזה. לפעמים טראנס לפעמים רוק קלאסי, ולפעמים גם הרבה שקט".הפראיות והדקורטיביות מרתקים אותי. דמותה של תורמן (מתוך התערוכה "נקמה ורודה")

מהם מקורות ההשראה שלך? "הרבה. קודם כל הכאב והשמחה של החיים, ואז אני מערבבת את זה עם חיפוש חסר מנוח אחרי דימויים מסרטים, המון מדע בדיוני, קומיקס, סיפרי אמנות עכשווים וקלאסיים, אמנות נוצרית ואיקונית, ארבעת ילדיי, החתולים, הכלבה והמון אינטרנט".

על מה את עובדת עכשיו? "בזמן האחרון פתאום מעניינים אותי נמרים. הפראיות והדקורטיביות מרתקים אותי, אבל לא יודעת עדיין לאן זה הולך".

התערוכה שבה את מציגה עכשיו: "אני מציגה תערוכת יחיד בבית האמנים בירושלים. התערוכה "נקמה ורודה" היא חלק מסדרת נדבך, ואוצרים אותה מוריי לשעבר - אלי שמיר ודורית רינגרד. בתערוכה זו אני מציגה עבודות מהשנה האחרונה, שמעבר לסגנון ולצבע שמאחדים בינהן, יש עיסוק בדימויי נשים המגיבות לאלימות, בין אם זו סצנת המעצר של דפני ליף שבה שברו את ידה, לבין דמותה של אומה תורמן בסרט 'להרוג את ביל' ועוד".» נקמה ורודה תוצג החל מיום שבת ה-20 בדצמבר עד שבת ה-7 בפברואר בבית האמנים, ירושלים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ