לגזור ולשמור: כך תתקבלו לפקולטה לעיצוב אופנה

רגע לפני שאתם שולפים את העט ומתחילים לעבוד על תיק העבודות, לאה פרץ ראש המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, מספקת עצות לתיק העבודות המושלם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אם תמיד רציתם לעצב מחדש את בגדי בובות הברבי, שוטטתם שעות בחנויות בדים ומצאתם את עצמכם בוהים בקטלוגים בחנויות - אולי המקום שלכם הוא בחוג לעיצוב אופנה. מדי שנה נרשמים מועמדים רבים למוסדות הלימוד המכשירים מעצבי אופנה בארץ, אך מספר המקומות מוגבל. לקראת תהליכי המיון המפרכים, קבלו כמה עצות שיעזרו לכם לבנות את תיק העבודות המושלם, באדיבות לאה פרץ, ראש מחלקת עיצוב אופנה בשנקר.

1. הראיון האישי - השלב הראשון של הבחינה מתקיים כחודש לפני מועד הריאיון האישי והגשת תיק העבודות, המועמד נבחן במגוון תחומים: רישום, צבע, ועיצוב אופנה. בראיון האישי תפגשו את צוות המרצים הבכירים של המחלקה וראש המחלקה. לשלב הראשון של הבחינה רצוי להגיע בלבוש נוח. לשלב השני, שלב הראיון האישי והגשת תיק עבודות, מומלץ להגיע לבושים בסגנון אישי או אופנתי ,היות שהבגד גם הוא סוג של כרטיס ביקור העוזר לבניית דמות המועמד בשלמותה. 2. העבודות - תיק העבודות חייב להיות אישי ומקורי ואמור לבטא בצורה הברורה והתמציתיות ביותר את ייחודו ועולמו האישי של המועמד, ולא תוצר של מטלות קבוצתיות. אישי ומקורי - זאת הסיסמא. תרגיל שנה א' איור אופנה בטושים (צילום: יח"צ)3. תיק העבודות - תיק העבודות צריך לייצג את כל תחומי העניין, העשייה והיכולות שלכם בכל תחום יצירתי: החל מרישום, ציור, פיסול, וידאו, איורי אופנה, עיצוב אופנה, אביזרים ותכשיטים, דרך כתיבה ועד מחול ומוזיקה. בבחירתכם באיזה אופי אתם בוחרים להציג את העבודות, שימו לב לפורמט. עבודות בדו מימד יכולות להיות מוגשות בתיק או ארוזות, עבודות תלת מימדיות דורשות סוג אחר של נשיאה. מומלץ להכין תיק תוצרת בית ובהתאם לסגנון אישי, דבר שיכול להרשים את השופטים.4. גיוון בעבודות - הקפידו להביא עבודות חדשות שנעשו לאחרונה, אבל אפשרי גם איורי אופנה מגיל שש או אם תפרתם בגדים לברבי.לשמור על ראש נקי ומקורי. בחינת עבודות במגמת אופנה (צילום: יח"צ)5. המבחן המעשי - בשלב זה תתבקשו להציג דגם תפור: המטרה אינה לבחון את כישוריכם בתפירה או דיגום, כך שניתן להיעזר באנשי מקצוע. יחד עם זאת, עליכם ללוות את הדגם באיורי אופנה ובדף השראה המסבירים את תהליך העיצוב. 6. קורסי הכנה - אפשר ללמוד ביחד, אך כדאי להמנע מקורסים קבוצתיים שבהם מכוונים להכנת תיקי עבודות, מאחר ובסופו של דבר התיקים נראים אותו הדבר וזה מאוד מקשה להכיר את המועמד ואת ייחודו. טיפ מלאה פרץ: "חשוב לזכור - מטרת בחינות הכניסה אינה למיין מועמדים עם רקע קודם באופנה, אנו מחפשים צעירות וצעירים רעננים, מקוריים, יצירתיים ותרבותיים, את השאר כבר תלמדו. בהצלחה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ