אוהבים אמנות עושים אמנות: הכירו את היוצרים

מיצג מלפפונים מיובשים באור, פסלים של חתולים ושישה מזבחות על גג בניין תל אביבי – רגע לפני פתיחת אירוע האמנות הגדול של סוף השנה, הכירו את האמנים שמאחורי היצירות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תערוכות חדשות, אמנים שיפתחו את הסטודיו שלהם ופסטיבל מיצגי אור מדליק - סוף השנה הגיע, וזה הזמן לחגוג את תחילתה של עונת אמנות חדשה. עיריית תל אביב מזמינה אתכם חובבי האמנות, וגם את אלו שקצת פחות לאירוע אוהבים אמנות עושים אמנות 2014 שיתפרס על פני סוף השבוע שבין ה- 25-27 בדצמבר. במסגרת האירוע ייפתחו תערוכות חדשות בגלריות אלפרד, ארטפורט, בית בנימיני, בצלאל וגבירול ויתקיימו ברחבי העיר שפע של אירועי צבע ואור. בואו להכיר את האמנים.» אוהבים אמנות עושים אמנות 2014 - לכל הפרטיםתנועה ציבורית

מי אנחנו: "חברי תנועה ציבורית הם משי אולינקי, מעיין חורש, גלי ליברייד, עדילי ליברמן, לורה קירשנבאום, משה שכטר. אנחנו גוף מחקר פרפורמטיבי הלומד ומייצר פעולות במרחב הציבורי, צורות של סדר חברתי, כוריאוגרפיות של ציבור, וטקסים פומביים וסמויים. אנחנו תנועה ציבורית מתעניינת באפשרויות הפוליטיות והאסתטיות הטמונות בקבוצת אנשים שפועלת יחד. פעולותינו כוללות בין השאר: הפגנות נוכחות, פעולות איבה בדיוניות, ריקודי עם חדשים, מצעדים, מהלכי-תנועה מסונכרנים, מופעי ראווה, המצאה ושחזור של רגעים בחיי הפרט, העם, המדינה, האנושות ועולם החי".מה אנחנו מציגים:"התנועה הציבורית תקיים אימונים פתוחים במטה הפעילות החדש של התנועה, ארטפורט. האימונים יתקיימו ללא מדים, הקהל יוכל לצפות באימון ולדבר עם חברי התנועה. המופע ירוץ באופן מתמשך עם הפסקות קצרות להכוונת הפרפורמרים. האימונים יתמקדו בפעולה חילוץ והפגנת כוח חגיגית המשלבת תרגילי הכנה לתרחיש אסון רב נפגעים באתר הריסות בטון. חברי תנועה ציבורית מבצעים כוריאוגרפיה של חילוץ והצלה, פרוצדורות גופניות שימושיות ומסונכרנות הנעות בין חמלה ואהבת הסכנה".איפה: ארטפורט, דרך בן צבי 55, תל אביבכוריאוגרפיה של חילוץ והצלה. תנועה ציבורית (צילום: כפיר בולוטין)

O.R.B, 2014 מי אני: גיא גולדשטייןמה אני מציג: "מיצב בו הנרטיב של האירוע נע בין אירועים, חשובים וחידתיים, ציבוריים ופרטיים, כמו דפדפן שדעתו מוסחת ומצייר קווים בין נקודות רבות ורנדומליות. במהלך האירוע, המיצג והסרט שמוצבים במקום, משוחחים ומארגנים את האירועים הכאוטיים לתוך מדיום מקביל ומציתים דרכים אלטרנטיביות לפריסת נרטיב".

איפה: ארטפורט, דרך בן צבי 55, תל אביבהנרטיב של האירוע נע בין אירועים ציבוריים ופרטיים. O.R.B (צילום: אלעד שריג)מסיגי גבול מי אני: מקס אפשטייןמה אני מציג: "13 חתולים בחלל הגלריה, לכל אחד תנועה והבעה משל עצמו, כל אחד מהם מקיים אינטראקציה שונה עם האחרים, או מתעסק בעצמו כאילו קיומם של האחרים אינו נוגע לו. העבודה 'מסיגי גבול' מצביעה אל המאוים, הטמון בתת-ההכרה של התרבות האנושית משחר ימיה".איפה: בית בנימיניהעמל 17, תל אביב

לכל אחד תנועה והבעה משל עצמו. מסיגי גבול (מתוך התערוכה)״ללא כותרת״, 2012

מי אני: חן צרפתי

מה אני מציגה: "הרישום נוצר מתוך סדרת עבודות וידאו שמתקיימות בלופ ומציגות דמות אישה שנעה בתוך הרישום של תנועות הגוף. העבודה בוחנת את המתח בין גוף, וידאו ורישום. העבודה היא מעיין שילוב של זמן מדיום".איפה: בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב, דרך סלמה 60, תל אביבדמות אישה שנעה בתוך הרישום של תנועות הגוף. ללא כותרת (מתוך העבודה)

פריסה וייבוש מי אני: טל רוזן אליעזר

מה אני מציגה: "העבודה מורכבת מפריסות מילימטריות של חצאי-מלפפונים, אשר הונחו לייבוש על לוחות זכוכית, בדומה לפריסה ביולוגית או בוטנית. הלוחות הונחו על מתקן ייבוש כלים כדי להדגיש בצפייה את הקונטקסט האורגני של פעולת הייבוש, והוארו כדי לתת להן מעט הילה קסומה וכדי לאפשר את ההתבוננות עליהן. העבודה נוצרה בהקשר של צילום וקיבועו בעבר על פלטות זכוכית. המלפפונים ממשיכים להתייבש ולהתחמצן במהלך התערוכה, בדומה לפעולת חשיפת צילום לאור, אך הם אינם מאבדים לחלוטין מצבעם הירוק, מה שמעניק להם חיות מתמשכת".

איפה: בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב, דרך סלמה 60, תל אביבחיות מתמשכת. פריסה וייבוש (מתוך התערוכה)סופרי הטיוטות

מי אני: הילי גרינפלד

מה אני מציגה: "פרויקט מחקרי בשם "סופרי הטיוטות", אשר בו בניתי שישה מזבחות על גג הבניין, כאשר המזבחות מתפקדים כשישה פסלי זיכרון למפגשים שנערכו על גג הבניין בשנת 1961".איפה: אלפרד, רח' שלוש 5, תל אביבמזבחות על גג הבניין. סופרי הטיוטות (מתוך התערוכה)'בית אליושה – Maison Dom-Ino'  מי אני: רועי פביאןמה אני מציג: "התערוכה 'בית אליושה – Maison Dom-Ino' המבוססת על תהליך מחקרי, מוצגת בחלל חדר המדרגות של בניין מכון אלפרד, ופועלת עליו כעל חומר גלם וכמושא לעיון וביקורת. המסע מלקט שיירי עבר ודמויות מפתח ומתמקד בשנים בהן שימש הבניין כבית הועד המרכזי של המפלגה הקומוניסטית הישראלית". איפה: אלפרד, רח' שלוש 5, תל אביבהיבטים ארכיטקטוניים והיסטוריים. בית אליושה – Maison Dom-Ino (מתוך העבודה)» אירועי אוהבים אמנות עושים אמנות 2014 יתקיימו החל מיום חמישי ה-25 בדצמבר ועד שבת ה-27 בדצמבר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ