אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

מאיברי גוף ועד ענן אבק: מה חדש במוזיאון ישראל?

מודעות אבל צבעוניות הומוריסטיות, עבודות וידאו שמבקרות את הגוף, איברים עתיקים שמקבלים פרשנות מחודשת ותערוכה שמשאירה אחריה ענן אבק. כל הסיבות לבקר בקרוב במוזיאון ישראל בירושלים

תגובות

תערוכת יחיד ראשונה בישראל של אמנית הווידאו והמיצב מיקה רוטנברג. התערוכה כוללת מספר עבודות וידאו המתפרשות על פני עשור של פעילות. בעבודות שלה משתמשת רוטנברג בגוף האדם בדרכים קיצוניות, פואטיות, וביקורתיות. עבודותיה המרכזיות מציגות פסי יצור בהם הופכות שחקניות בעלות מאפיינים גופניים מיוחדים ויכולות יוצאות מגדר הרגיל, לחלק מתהליך ייצור אבסורדי. בסופו של תהליך זה מופקים מגוון מוצרים מופרכים ומגוחכים ממרכיבים כגון זיעה, שיער ופודרה. רוטנברג מעלה שאלות הנוגעות לתפקידה של האישה בחברה, למתח בין האדם למכונה ולמקומה של עבודת יד בעידן שהופך יותר ויותר לגלובלי, מסחרי וטכנולוגי. רוטנברג, ילידת בואנוס איירס, למדה אמנות בישראל ובניו יורק, והיא מתגוררת ויוצרת בניו יורק החל משנת 1998. עבודותיה הוצגו במוזיאון ויטני לאמנות אמריקנית בניו יורק, במכון לאמנות עכשווית KW בברלין, במוזיאון לאמנות מודרנית מגזין 3 בשטוקהולם, במוזיאון גוגנהיים בניו יורק, בביאנאלה במוסקבה, במוזיאון הרצליה ועוד. אוצר: אמיתי מנדלסון.» מיקה רוטנברג: אמנות וידאו - לכל הפרטיםקיצוני, פואטי, ביקורתי. מתוך "Sqweeze" של מיקה רוטנברג"הוצאו מהקשרם – אמנות איברי הגוף" עיניים, ידיים, רגליים, טורסו: אברי גוף אלה ואחרים מופיעים משחר ההיסטוריה ביצירות עצמאיות של אמנים. יצירות אלו ביטאו על פני ציר הזמן לא רק את תפיסות הגוף ואיבריו בתקופה שבה נוצרו, אלא גם תפיסות של תרבות, דת, פולחן ואידיאולוגיות שונות. בעת המודרנית, על רקע זוועות המלחמה מחד ותפיסות אסתטיות חדשות מצד שני, הפך העיסוק בנושא זה רלוונטי מתמיד. התערוכה מציגה כ-200 יצירות מכל רחבי העולם העוסקות בחלקים מהגוף האנושי כאובייקטים עצמאיים העומדים בפני עצמם במנותק מהגוף הכולל. התערוכה כוללת, בין היתר קמעות מצריים, מנחות אטרוסקית, תשמישי קדושה יהודיים, יצירות אמנות מודרניות ועוד. אוצרת: טניה סירקוביץ.

ענן אבק מסתנן אל מחשבתם של אמנים ישראלים בני זמננו, ונוכח ביצירתם כחומר, כדימוי או כמשל. 15 האמנים המשתתפים בתערוכה נותנים את פרשנותם לטבעו החידתי והחמקמק של האבק. בין אם הם מתייחסים לסביבתם האינטימית, ובין אם למרחב הנוף הישראלי, בסטודיו שלהם, בעיר או ברחבי המדבר, החומר הפולשני הזה משמש אותם לחקור סוגיות נצחיות כגון הזמן ההולך ואוזל, יצירה והתכלות, נוכחות והעדר. בתערוכה מוצגות כ-45 עבודות מהעשור האחרון, בטכניקות של ציור, צילום, וידיאו ומיצב.אוצרת אורחת: תמי מנור-פרידמן.» יומן אבק: אמנות ישראלית עכשווית - לכל הפרטיםשביל טשטוש לאורך גדר ההפרדה. עבודתו של שי קרמר מתוך "יומן אבק"

» מוזיאון ישראל בירושלים - לכל הפרטים

*#