מיצג של שיה לה־באף בניו יורק כפעולת אופוזיציה לטראמפ

לה־באף ושני עמיתיו השיקו את המיצג "הוא לא יפריד בינינו" בהשתתפות הציבור ותוך שידור חי באינטרנט. הפרויקט אמור להימשך לאורך כל כהונתו של טראמפ

מלני שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיה לה-באף (משמאל) משתתף במיצג השיתופי "הוא לא יפריד בינינו" בקווינס, אתמול
שיה לה-באף (משמאל) משתתף במיצג השיתופי "הוא לא יפריד בינינו" בקווינס, אתמולצילום: TIMOTHY A. CLARY/אי־אף־פ?

שלישיית האמנים לה־באף, רונקו וטרנר השיקה מיצג שיתופי במרחב הציבורי של ניו יורק כפעולת התנגדות לנשיא ארצות הברית החדש, דונלד טראמפ. היצירה, "הוא לא יפריד בינינו", הושקה ביום שישי שעבר, יום השבעתו של טראמפ, על קיר חיצוני במוזיאון הדימוי הנע שבקווינס. השלישייה הציבה מצלמה שמעבירה שידור חי רציף באתר האינטרנט של הפרויקט. לפרויקט הנחיות פשוטות: "הציבור מוזמן לדקלם את המלים 'הוא לא יפריד בינינו' לתוך המצלמה, לחזור על הביטוי כמה פעמים שירצה ולכמה זמן שיחפוץ".

השחקן שיה לה־באף, אחד מחברי השלישייה, הרבה לשהות במקום ונוכחותו משכה קהל רב, שהתקבץ ליד המיצב במה שנהפך למעין מסיבת רחוב של אנשים שרים, רוקדים, צוהלים ומתחבקים. על פי הצהרת האמנים, "'הוא לא יפריד בינינו' פועל כמופע של התנגדות או התעקשות, אופוזיציה או אופטימיות, המובלת דרך הנשמה של כל פרט שלוקח בה חלק ושל הקהילה". האמנים מתכננים להמשיך בהקרנה רצופה של ההצבה בארבע השנים הבאות, או עד תום כהונתו של טראמפ, אם היא תסתיים קודם לכן.

שיה לה-באף (במרכז) משתתף במיצג בקווינסצילום: TIMOTHY A. CLARY/אי־אף־פ?

הפרויקט ממשיך עבודות קודמות של השלישייה כמו "#ALLMYMOVIES" ו"#HANDINHAND", שעסקו גם הם במציצנות. בעבודה "#ALLMYMOVIES" לה־באף צפה בכל סרטיו ללא הפסקה במשך שלושה ימים במרכז הקולנועי אנג'ליקה בניו יורק בזמן שמצלמה תיעדה את תגובותיו והפיצה אותן ברשת.

הפרויקט הנוכחי דן בתרבות העכשווית שמבקשת מאנשים להיראות ולהיחשף, והוא שואף להשמיע את קולם של אינדיבידואלים במעין הפגנה של דור ה–Y באמצעות יצירת אמנות. מצד אחר, האמנים אימצו טכניקה של פיקוח ומעקב כדי לאחד בין האזרחים המעורערים, בצורה שאולי מטרימה את העתיד לבוא בימי שלטונו של טראמפ.

משתתפים במיצג "הוא לא יפריד בינינו" בקווינסצילום: Deepti Hajela/אי־פי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ