"גם אנחנו היינו פעם זרים": מיצב בלב ניו יורק מזכיר לטראמפ מי הם תושבי העיר

לקראת ולנטיין דיי, יוצג בטיימס סקוור מיצב בצורת לב, עליו רשומות המדינות מהן היגרו תושבי ניו יורק. "המיצב חוגג את הגיוון בעיר, בשעה שאוכלוסיית המהגרים נמצאת תחת מצור", אמר הארגון שאצר את המיצב

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
המיצב "We Were Strangers Once Too" בטיימס סקוור, הבוקר
המיצב "We Were Strangers Once Too" בטיימס סקוור, הבוקרצילום: Mary Altaffer/אי־פי
"הארץ"

לאחר שבחודש שעבר חתם טראמפ על צו נשיאותי המונע באופן זמני כניסה של אזרחים משבע מדינות מוסלמיות לארצות הברית, הבוקר (רביעי) הוצב בטיימס סקוור בניו יורק מיצב שחוגג דווקא את הגיוון האתני של העיר. 

המיצב "We Were Strangers Once Too", זכה בתחרות השנתית שמקיים גוף האמנות הציבורית Times Square Arts באצירתו הפורום לעיצוב אורבני (Urban Design Forum) לקראת ולנטיין דיי שיחול בשבוע הבא. מדי שנה מתבקשים מעצבים ואדריכלים לתכנן מיצבים אורבניים רומנטיים, והזוכה מוצג בכיכר במשך כחודש. 

 "We Were Strangers Once too" (גם אנחנו היינו פעם זרים), שעיצב The Office for Creative Research, מורכב מ–33 עמודים, שמייצגים את ארצות המוצא של תושבי ניו יורק. המעצבים השתמשו בנתוני מפקד אוכלוסין מ-2015 ורשמו על כל עמוד ועמוד את שמות המדינות מהן היגרו התושבים לניו יורק וכמה מהגרים הגיעו מכל מדינה. למשל, 53,000 תושבי ניו יורק הם יוצאי ג'מייקה וכ-12,000 תושבים יוצאי רומניה. העמודים שצבועים בוורוד ובאדום יוצרים במבט מרחוק צורה של לב. 

המיצב, שממוקם בין הרחובות 46 ו-47, יוצג במקום עד 5 במארס. באתר של  Times Square Arts נכתב כי "המיצב מעורר השתאות מבחינה ויזואלית וגם יוצר נקודת מפגש לדיאלוג ושיחה. הוא חוגג את הערך של גיוון בעיר, ובמיוחד את אוכלוסיית המהגרים של העיר, החדשים והוותיקים, בשעה שהם יותר ויותר תחת מצור". 

המיצב "We Were Strangers Once Too" בטיימס סקוור, הבוקר
המיצב "We Were Strangers Once Too" בטיימס סקוור, הבוקרצילום: Mary Altaffer/אי־פי

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ