דור העתיד של האמנות הישראלית

תלמיד תיכון, סטודנט למינהל עסקים ואמנית המחלקת את זמנה בין הולנד לישראל הם רק חלק מהאמנים הצעירים שיציגו בתערוכת האמנות של בנק הפועלים - בואו להכיר

מנחה נופה, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עבודה של חדד קורנבלום הדר
מנחה נופה, עכבר העיר

לא חסרים לחובבי האמנות הזדמנויות להיחשף לאמנים צעירים. מתערוכות הבוגרים למיניהן ועד לגלריות המציגות עבודות של אמנים בראשית דרכם. הם תמיד יוגדרו תחת המילה 'חדש', ויופיעו בתוך מתחם מוגדר. התערוכה השנתית של בנק הפועלים לאמנות ישראלית שתוצג בשבת הקרובה (11 בפברואר), תנסה לשבור את הקונספט הזה, עם הצגת עבודות אמנות צעירה לצד אמנים ותיקים כיגאל תומרקין, סיגלית לנדאו, זיו קורן, יאיר גרבוז ועליזה אולמרט.

» תערוכת אמנות ישראלית 2017 - לכל הפרטים
» עכבר אמנות - לכל הכתבות והתערוכות
» אמנים צעירים - לכל הכתבות במדור

סהר מתנה

גיל: 26

ז'אנר: "פחות אוהב לייחס/להגדיר את עצמי לז'אנרים, אבל מאמין שאני בין הריאליזם לסוריאליזם"

למדתי: "מכון אבני, התחנה (בית הספר לציור פיגורטיבי)".

מה אני הולך להציג בתערוכה: "ציור מתוך סדרה של שמונה ציורים שאני עובד עליהם בשמונת חודשים האחרונים, בשם 'children of god'. זהו סגנון חדש שאני מגבש מפתח ומתפתח איתו. אני עובד עם פלטה מצומצמת של גווני אפור עם דגש על חלקים עם צבעים קרים. היצירה והסגנון בא מהמקום שאני רואה שהכל מתחיל ובתוכנו כבר שאנו ילדים ועם בגרותנו אנו מזניחים את הילד הזה. השימוש עם הצבעים הכהים נובע מתוך התייחסות 'שהחיים לא שחור לבן', והצבעים הקרים הם סוג של איזון שאנו חייבים בחיינו".

רון וינטר

גיל: 30

ז'אנר: "קשה לי להגיד".

איפה למדתי: "במדרשה".

מה אני הולך להציג בתערוכה: "בחרתי להציג ציור שמנסה להיצמד לזיכרון ילדות נשכח, המשתחווה למה שהיה פעם כל עולמי. הדמות הגברית יוצאת מתוך הנייר רוצה לצאת ממנו להיות אמיתית או לפחות שואפת להיות פסל, אין זמן, אין בגדים, אין צבע".

יעל כפרי

גיל: 33

ז'אנר: "רישום וציור".

איפה למדתי: "המדרשה לאמנות בית ברל".

מה אני הולכת להציג בתערוכה: "'כתף' - עבודה שנעשתה כהכנה לציור דיוקן עצמי גדול מימדים. בתהליך העבודה סרקתי את כל חלקי גופי בסורק הביתי ויצרתי בסופו קולאז' ציורי של גוף שלם המורכב מסריקת חלקיו השונים".

עידן גולדשטיין

גיל: 25

ז'אנר: "פיגורטיבי/ ריאלסטי".

איפה למדתי: "סטודנט למנהל עסקים במכללת רופין"

מה אני הולך להציג בתערוכה: "אני הולך להציג ציור בשם: 'מי רוצה גלידה/ אקריליק על עץ'. כבר מילדות לא אהבתי גלידה אך מצאתי בה המון יופי וצבע. יצירה זו היא חלק מסדרה אשר מביאה לידי ביטוי את הצבעוניות והפירות העומדים מאחורי כל טעם. אולי יום אחד עוד אלמד לאהוב גלידה?!".

טל גולני

גיל: 31

ז'אנר: "ציור, בעיקר שמן על בד".

איפה למדתי: "המדרשה- פקולטה לאמנות, מכללת בית ברל".

מה אני הולך להציג בתערוכה: "עבודה בשם '1963' המבוססת על שקופית משנת 63' של סבתא שלי ואבא שלי מארצות הברית".

רובי בת ארנון

גיל: "אני בת 39, ילידת תל אביב. חיה היום בין הסטודיו שלי בתל אביב לזה שבאמסטרדם".

איפה למדתי: "את הטכניקה הקלאסית ההולנדית רכשתי מציירים הולנדים עכשוויים מקומיים (פריזים/הולנדים), וכשחזרתי ארצה למדתי במכון אבני".

מה אני הולכת להציג בתערוכה: "עבודותיי משקפות את הדיכוטומיה האישית שלי המושפעת עמוקות משתי תרבויות שונות זו מזו. מצד אחד התרבות הישראלית שבה גדלתי עד גיל 9, ומהצד השני זו ההולנדית שבה שהיתי עד גיל 20. בעבודותי אפשר להבחין בהשפעה של תרבות הציור ההולנדי - הן בטכניקה והן בסגנון. עבודותי הן ריאליזם רב שכבתי (תוכן, צורה, נגישות לנושא אישי/אידאולוגי) המקפל בתוכו טיפול אקספרסיוניסטי באומנות מבוססת על טכניקות מעורבות. את האווירה והטכניקה הקלאסית ההולנדית של תקופת הזהב בציור ההולנדי, רכשתי בזמן מגורי שם. בנוסף ובגלל צורת העבודה שלי, את צבעי השמן והמכחולים אני מביאה מהולנד.אני מרגישה צורך עמוק לתת ביטוי למצבן העדין של הנשים בתקופה העכשווית. האישה המודרנית שמשוחררת מכבלי העבר פגיעה לדעתי כיום יותר מבעבר. אני חשה שהאישה היא אסירה בשרשרת ארוכה של דרישות החברה העכשווית. על מנת לגלות את סיפורה של האישה המודרנית, יצרתי באופן מטפורי דמויות בובתיות אשר במבט ראשון ממלאות את הציפיות החברתיות לשלמות. בחינה מקרוב תגלה שכבות של עוות, קשיים, כניעה, געגועים וכו'".

רואי ברוך גולדברג

גיל: "בן 17, תלמיד כיתה יב בבית הספר הדמוקרטי דתי-חילוני 'קשת' בזיכרון יעקב".

איפה למדתי: "אני תלמיד במגמת תיאטרון, ועסוק בימים אלה בהפקת סיום הבגרות המעשית של המגמה. אני רושם ומצייר מגיל צעיר ובשנים האחרונות אני עובד בסטודיו של האמן עמית קבסה ושואב ממנו המון השראה".

מה אני הולך להציג בתערוכה: "הדמויות שאני מצייר הן דמויות קונקרטיות מתוך החיים שלי, הן מיוצגות בציור באופן מעורפל וסמלי, בהפשטה - כאילו 'ריק'. אני מצייר את הדרמות בחיים שלי. בציור 'ראש בן אנוש' אותו אני מציג בתערוכה, אני מחפש מיקוד ועוגן לדמויות בתוך הקומפוזיציה. הדמות המרכזית היא אני. הדמויות והרקע שסביבי, שלא כמו המציאות, הן פשוטות וחסרות מורכבות".

הדר חדד קורנבלום

גיל: 36

ז'אנר: "מופשט".

איפה למדתי: "ויצ"ו צרפת".

מה אני הולכת להציג בתערוכה: "'פרידה שלי' - ציור דיגיטלי, מודפס על קנבס. הפרשנות שלי לאישה הצבעונית, יוצאת הדופן והמרתקת. וגם 'יום חדש' - ציור דיגיטלי, מודפס על קנבס. העבודה מבטאת את התחושה שיש המון מחשבות שרצות בראשי בזמן נתון ולאורך תקופה, שלא נותנות לי מנוח. כל מחשבה קשורה לנושא אחר, ובולעת את קודמתה שחוזרת שוב ונוגסת באחרת. ריבוי הצבעים מבטא את חוסר הסדר וההבחנה בין הדימויים השונים. מרבית האובייקטים לא לחלוטין מוגדרים, אך מתמזגים צורנית, בדיוק כפי שמחשבה אחת מובילה לאחרת".חוסר סדר. 

תערוכת אמנות ישראלית 2017 תוצג בשבת ה-11 בפברואר בבניין ההנהלה של בנק הפועלים, תל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ