אריה קינג התפטר מהקואליציה העירונית בירושלים בעקבות הופעתו של אנגלמאיר

קינג איים כי יעזוב אם הופעתו של המאייר זאב אנגלמאיר, בדמותה הפרובוקטיבית של "שושקה", תתקיים כסדרה. בהודעתו האשים את ראש העיר ברקת כי אפשר "מופע זימה, פריצות ותועבה"

נעמה ריבה
נעמה ריבה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המאייר זאב אנגלמאיר בדמותה של שושקה
המאייר זאב אנגלמאיר בדמותה של שושקהצילום: אביתר עמר

חבר מועצת עיריית ירושלים אריה קינג (ירושלים המאוחדת) התפטר היום (שלישי) מהקואליציה העירונית בעקבות הופעתו אמש של המאייר והאמן זאב אנגלמאיר בפסטיבל האמנות "שאון חורף". אנגלמאיר הופיע עם דמותו המעורטלת "שושקה" בשני אירועים.

במכתב ששיגר לראש העיר ניר ברקת, כתב קינג שראש העיר פוגע באופן מחושב ומתוכנן בקדושתה של העיר. "לא אפרט כאן, כי הנייר קצר להכיל, אך אציין שאמש הגדשת את הסאה בכך שנתת למנהלי אגף התרבות לקיים מופע זימה, פריצות ותועבה ברחובות העיר. וזאת, לאחר שהתרעתי בפנייך על חומרת הדברים בעיני הציבור הירושלמי".

אריה קינגצילום: אוליבייה פיטוסי

בשבוע שעבר איים קינג כי יתפטר אם הופעתו של אנגלמאיר תתקיים כסדרה. לאחר בדיקה, בעיריית ירושלים הודיעו כי לא יתערבו בתכני האירוע. "חופש הביטוי האמנותי וחופש היצירה הנם חלק אינטגרלי מחופש הביטוי", נכתב בתגובת העירייה, "המופע המדובר מתקיים במקום סגור, מי שמגיע לראותו מגיע מרצונו החופשי ומי שאינו רוצה לא חייב לקחת בו חלק".

שושקה היא דמות פרובוקטיבית של אשה ערומה, שאנגלמאיר יצר לפני כעשרים שנה כאיור. בעקבות התערוכה "הארץ המובתחת", שמוצגת בחודשים האחרונים במוזיאון "בית העיר" בתל אביב, הוא הפיח בה חיים ומופיע בתלבושת בדמותה.

בשיחה עם "הארץ" סיפר שכשהגיע לירושלים אמש, ליוו אותו שישה אנשי ביטחון שהיו עימו לאורך כל הערב וכי למרות האיומים, לא היו הפגנות נגדו. "אמרו לי שגם קינג צפוי להגיע, אבל זה לא קרה. הגיעו לבקר אותי באירועים אנשים מחופשים לשושקה. פגשתי ירושלים ידידותית ואופטימית".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ