תערוכה של ציורי בנקסי תוצג באפריל בישראל

מעל 80 יצירות של אמן הגרפיטי הפוליטי, שזהותו האמיתית אינה ידועה, יוצגו בקניון ארנה שבהרצליה

מלני שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"ילדה עם בלון", של אמן הגרפיטי בנקסי
צילום: the art of banksy

התערוכה "The Art of Banksy", המציגה את האוסף הרחב ביותר של אמן הרחוב המסתורי בנקסי, תוצג בין 4 ל–18 באפריל בישראל. התערוכה ובה מעל 80 יצירות, נדדה בין ערים בולטות ברחבי העולם ותגיע לקניון ארנה שבהרצליה, בחסות קבוצת "זאפה" ובשיתוף פעולה עם קרן "Reality". "מרגע שתסתיים התערוכה, יפוזרו העבודות ויוחזרו ל–40 אספני אמנות ברחבי העולם", מסר אוצר התערוכה סטיב לאזאריידס. "הסיכוי שישובו להיות מוצגות יחד בעתיד קלוש מאוד".

בנקסי הוא שם העט של אמן גרפיטי ואקטיביסט חברתי הפועל כמעט שני עשורים ברחבי העולם, הנמנע מלחשוף את זהותו. האמנות של בנקסי כוללת יצירות גרפיטי שנעשו על ידי שימוש בשבלונות, פיסול במרחב האורבני, ומתיחות אקטיביסטיות — כמו פיזור שטרות ליש"ט מזויפים ב–2004 (הכיתוב "הבנק של אנגליה" הוחלף ב"בנקסי של אנגליה") ותלייה חשאית של יצירות שלו בתוך מוזיאונים מרכזיים בעולם. ב–2005 צייר יחד עם אמנים נוספים על חומת ההפרדה ברמאללה תשעה ציורי ענק כהתנגדות להקמתה, וב–2007 צייר בבית לחם עבודות המוחות על הנוכחות הישראלית בגדה המערבית.

באחרונה עלו מחדש הספקולציות בדבר זהותו של בנקסי. בספטמבר אשתקד התפרסמה כתבה של העיתונאי הבריטי קרייג ויליאמס ובה נטען כי מי שעומד מאחורי בנקסי הוא רוברט דל נג'ה, מייסדי הרכב הטריפ־הופ "מאסיב אטאק". הסברה של ויליאמס התבססה על ההתאמה הגיאוגרפית והכרונולוגית שמצא בין העבודות של בנקסי הצצות ברחבי העולם לערים שבהן הופיעה הלהקה הבריטית, כמו גם חפיפה בין הדעות הפוליטיות של שני האמנים.

מחירי הכרטיסים לתערוכה ינועו בין 59 ל–89 שקלים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ