מסעות פו הדוב בארץ הקודש

שדרות רוטשילד, ים המלח ושוק מחנה יהודה הן רק חלק מנקודות הביקור של הדוב המפורסם בארץ, ושיוצגו בתערוכת איורים חדשה בבית אריאלה בתל אביב

מנחה נופה, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערוכת איורים מקוריים של פו הדב וחבריו מטיילים בעולם
מנחה נופה, עכבר העיר

הוא מסתובב לו בעולם עם צנצנת דבש, מוקף בחברים טובים ומפזר לכל עבר תובנות על החיים. לכבוד ליום הולדת 90 שיחול השנה לגיבור ספר הילדים של הסופר הבריטי א. א.  מילן, יוצאת דמותו של פו הדוב לתור בעולם בתערוכה חדשה. למרות גילו המתקדם, הדוב המפורסם בעולם החליט לנדוד מחוץ ליער המוכר. "הנאות קטנות" היא תערוכה בהפקה משותפת לעיריית תל אביב ולדיסני המוצגת בבית אריאלה, המנסה לתת טוויסט חדש, ולמקם את הדוב בערים הגדולות בעולם, כאילו היה עובד של הלונלי פלנט.

בתערוכה יוצגו קרוב ל-30 איורים חדשים של פו וחבריו מטיילים בבריטניה, בלגיה, הולנד, ישראל ועוד. בארץ ניתן יהיה לראות אותו מסתובב בין בתי הקפה בשדרות רוטשילד, טובל בים המלח ומנשנש אוכל בשוק מחנה יהודה בירושלים. את האיורים אייר האמן האנגלי, קים ריימונד, מוולט דיסני העולמית, שמאייר זה 40 שנה את דמויות דיסני האייקוניות, וביניהן כמובן את הדוב האהוב.

» הנאות קטנות - לכל הפרטים
» מדור אמנות - לכל הכתבות והתערוכות
» מציצנות בשם האמנות

אם נחזור לרגע להתחלה, ל-1924, פו הדוב היה בכלל צעצוע של ילד בשם כריסטופר שהיה בנו של הסופר. כריסטופר קרא בשמו של דובה שהובאה לגן החיות של לונדון מהעיר ויניפג שבקנדה, אותה אהב לבקר. כיאה לגילו הקטן, כריסטופר היה בעל דמיון לא קטן, שאהב לשחק עם דוב הצעצוע שלו ביער דמיוני שהקים בחדרו, דבר שנתן השראה לאביו, והביא אותו לכתוב שיר על החברות בין שניהם, ולאחר מכן לסדרת הספרים המצליחה. אז מה סוד קסמו של הדמות השמנמנה חובבת הדבש? למה היא שבתה את לב ההורים והילדים כאחד? תשובות כנראה לא נקבל בתערוכה, אבל חיוך יעלה בוודאי אצל כולם.

צילום: Kim Raymond in the style of E.H Shepard who illustrated Winnie-the-Pooh by A.A. Milne © Disney
צילום: Kim Raymond in the style of E.H
צילום: Kim Raymond in the style of E.H
צילום: Kim Raymond in the style of E.H

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ