מנחה נופה

רגע לפני שפסח מתחיל ושואב אתכם לשבוע ארוך, בו תמצאו את עצמכם בין ארוחות משפחתיות, קניות, טיולים ובעיקר שיטוטים במרכזי קניות רועשים, עשו לעצמכם טובה, והתחדשו בספר חדש. כמדי שנה, הוצאות הספרים מפנקות אותנו בכותרים משובחים, שייתנו לכם שעות של הנאה, ופסק זמן קליל מכל רעש החגים. חג שמח.

» בלונים ואנדי וורהול: התערוכה של בנקסי
» פסח 2017 – המדריך המלא לחג
» מומלץ בקולנוע - סרטי ילדים לפסח
» פסטיבלים בפסח לכל המשפחה

פרוזה – מקור

אנחנו רואים אותם בצדי הדרך, מדוושים במרץ, שורפים קלוריות ובעיקר נהנים. רוכבי האופניים הם טיפוסים מיוחדים, בעלי תחביב לא פשוט אבל עם הרבה אהבה לדרך. "בגובה האופניים" הוא קובץ סיפורים מאת ד"ר נפתלי ברזניאק (העוסק ברפואת שיניים), המספקים הצצה ייחודית לעולמם של מושבעי הרכיבה על אופניים במסעותיהם הציוריים בשבילי הארץ.

סיפורי גלגלים. "בגובה האופניים"צילום: יח"צ

"בגובה האופניים" – ד"ר נפתלי ברזניאק, הוצאת עולם חדש, 78 שקלים

מאנו היא צ'לנית מפורסמת, בן זוגה דויד הוא עיתונאי, השניים יוצאים לחופשה חלומית שמסתבכת בעקבות רצח שמתרחש במלון. הסופר איתמר בן כנען (שם העט של איתמר הנדלמן סמית) יצר עלילת מתח שבמרכזה עומדים בני הזוג וסיפור האהבה שלהם למבחן. הנדלמן סמית הוא סופר, עיתונאי ואיש תרבות. "לפני שמש" הוא ספרו השישי.

"לפני שמש" - איתמר בן כנען, הוצאת כתר, 98 שקלים

"לפני שמש"צילום: יח"צ

גבר צעיר מגלה שאשתו מפרסמת בשם בדוי שירי אהבה בעיתון נוער, דייר נרגן מתלונן על המרפסת שנסגרה מעליו, וילדה ננטשת לילה אחד ביער בדרך לירושלים – מה מחבר בין כולם? "ארבעה אבות" הוא רומן מאת אמיר זיו המחבר בין שלושה סיפורים שונים, המתרחשים במרחק של שנים זו מזו ונקשרים ונחתמים יחד.

"ארבעה אבות" – אמיר זיו, עם עובד – 84 שקלים

צילום: יח"צ

זהו לא ספר הדרכה ולא ספר לימוד, ואולי גם לא סיפורת, זהו סיפורו של מאיר שלו ואהבתו לגינה שלו. את "גינת בר" כתב מאיר שלו על גינת ביתו בעמק יזרעאל, בה נטע עצים, שיחים ופרחים. שלו כותב על הצבעים, הריחות והזמן שחולף. את "גינת בר" מלווים רישומים וציורים מאת רפאלה שיר אחותו של המחבר.

"גינת בר" – מאיר שלו, עם עובד – 94 שקלים

ספרו החדש של שמעון אדף הוא נובלה עתידנית בה נמצאים אחד ליד השני, חזון דניאל המקראי ופריצות דרך טכנולוגיותעם שאלות על זיכרון תרבותי ופרטי, ועל הדרך שבה התודעה האנושית חווה זמן, סיפור על נעורים ויתמות, ספרו של אדף תר אחר אותו זיכרון חמקמק של הורים חסרים.

"שדרך" - שמעון אדף, רסלינג - 64 שקלים

צילום: יח"צ

פרוזה – מתורגם

זה אמנם לא סיפורת, אלא ספר בו מגולל תסריט, אבל אנחנו כל כך אוהבים את הארי פוטר וכל דבר שיוצא ממפעלה של ג'יי. קיי. רולינג. "חיות הפלא והיכן למצוא אותן" הוא התסריט המקורי והראשון של הסופרת, הנכתב בהשראתו של ספר הלימוד המקורי בבית הספר הוגוורטס. ניו יורק, השנה היא 1926 ניוּט סלמנדרה, שהגיע זה עתה לארצות הברית, תיכנן רק עצירה קצרה בניו יורק. אבל כאשר מזוודת הקסמים של ניוּט נלקחת ממנו בטעות, וכמה מחיות הפלא שלו נמלטות אל העיר, צרות קסומות עומדות לפקוד את כולם.

מעולמו של הארי פוטר. "חיות הפלא והיכן למצוא אותן"צילום: יח"צ

"חיות הפלא והיכן למצוא אותן" - ג'יי. קיי. רולינג, ספרי עליית הגג וידיעות ספרים, 98 שקלים 

לפיפ טיילר יש הרבה בלגן בחיים בחיים: חוב על הלוואות שלקחה למימון לימודיה, עבודה משעממת ואימא מעצבנת. מפגש אקראי שולח אותה למסע המחבר בין יערות הגשם של בוליביה לגרמניה המזרחית, ובין שלטון השטזי לעריצות הרשתות החברתיות. ספרו החדש של ג'ונתן פראנזן מציג מציאות חברתית הרסנית דרך דמויות אנושיות מרתקות.

צילום: יח"צ

"טוהר" - ג'ונתן פראנזן, עם עובד, 98 שקלים 

בעלה של מרגריט נפטר, היא נפלטת לתוך מציאות חדשה של שקט ובדידות. כדי להתאושש, רופא המשפחה מציע לה לצאת למעיינות מרפא בהרי הפירינאים כדי לנסות לחזור לחיים. גם מרסל, שאיבד את אשתו כמה חודשים קודם לכן, מגיע למעיינות המרפא לאחר שבתו דוחקת בו לנסות ולצאת מאבלו. השניים יפגשו וינסו לבנות סיפור אהבה חדש.

לראות את האור."ועכשיו נרקוד!"צילום: יח"צ

"ועכשיו נרקוד!" - קארין למבר, הכורסא הוצאה לאור, 88 שקלים

תחילת המאה ה-20 - משפחה יהודית מהגרת מאירופה לאמריקה בחיפוש אחר חיים טובים יותר, אך במקום להגיע לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, היא מגיעה לאירלנד. דבלין, 1958 - נער יהודי אילם כלוא במוסד לחולי נפש, לונדון, ההווה – עיתונאית אירית נאלצת לבחון את תפישותיה בדבר זהות ומשפחה כשבן זוגה מבקש ממנה להתגייר. שלוש עלילות נשזרות ומתחברות לסיפורה של הקהילה היהודית.

"תשעה קיפולים יוצרים ברבור נייר"צילום: יח"צ

"תשעה קיפולים יוצרים ברבור נייר" - רות גיליגן, פן הוצאה לאור וידיעות ספרים, 98 שקלים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ