הגרפיטי החדש של בנקסי: אדם המסיר כוכב מדגל האיחוד האירופי

המבנה שעליו צויר הציור סמוך למעבורת המחברת בין אנגליה למדינות באירופה. לפיכך פירשו זאת בעיתונות הבריטית כתגובה של האמן המסתורי לברקזיט

איתמר זהר
איתמר זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הציור החדש של בנקסי בדובר שבקנט
ציור של בנקסי בדובר שבדרום בריטניהצילום: HANNAH MCKAY/רויטרס

ציור קיר חדש אמן הגרפיטי הבריטי בנקסי נראה על קיר של טירה בפארק שעשועים בדובר שבקנט. בציור, שנחשף בשבת, נראה אדם המסיר כוכב מדגל האיחוד האירופי. המבנה שעליו צויר סמוך למעגן המעבורת המחברת בין אנגליה למדינות אחרות באירופה. לפיכך פירשו זאת בעיתונות הבריטית כתגובה ראשונה של אמן הגרפיטי המסתורי לברקזיט, ההחלטה של תושבי הממלכה המאוחדת ביוני שעבר לפרוש מן האיחוד האירופי.

בנקסי כבר התייחס בעבר לשינויים המאיימים על המשך פעילותו של האיחוד. בשנת 2015 צייר סדרה של ציורי קיר, בתוך ומסביב למחנה פליטים ליד קלה שבצרפת. העבודה הבולטת בסדרה היא דיוקן של מייסד חברת אפל, סטיב ג'ובס, כמהגר. בנקסי לא בחר בו באופן מקרי. אביו הביולוגי של ג'ובס היה מהגר מסוריה.

הציור החדש של בנקסי בדובר שבקנטצילום: HANNAH MCKAY/רויטרס

במשך שנים ניסו רבים לגלות את זהותו האמיתי של האקטיביסט הבריטי שהפרט הביוגרפי היחיד הידוע עליו הוא שנולד בבריסטול. אמן הגרפיטי המפורסם בעולם, שהחל את דרכו בראשית שנות ה–90, עדיין פועל באופן מחתרתי. עם זאת רבות מיצירותיו נמכרו במאות אלפי דולרים ואף מוצגות בתערוכות במרכזים מסחריים, כמו זו שהוצגה באחרונה בקניון ארנה בהרצליה.

לפני כחודשיים פתח האקטיביסט הבריטי מלון חדש בבית לחם שהגדיר "המלון עם הנוף הגרוע ביותר בעולם". בשנת 2015 ביקר בנקסי בעזה וצייר על קירות ובתים בה. לאחר מכן העלה לאינטרנט סרטון שבו נראית העיר על חורבותיה, ובפינות שונות עבודות גרפיטי שיצר במקום. "הפכו את השנה הנוכחית לזו שבה תגלו יעדים חדשים", נאמר בסרטון.

הציור החדש של בנקסי בדובר שבקנטצילום: HANNAH MCKAY/רויטרס

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ