יגאל צלמונה מונה לאחראי הראשי על כל נושאי התוכן במוזיאון ישראל

מדובר בתקן זמני לששת החודשים הקרובים. צלמונה בן ה–72 עבד בעבר במוזיאון משנות ה–80 ועד פרישתו ב–2012

נעמה ריבה
נעמה ריבה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יגאל צלמונה
נעמה ריבה
נעמה ריבה

מועצת המנהלים של מוזיאון ישראל החליטה היום (חמישי) למנות את האוצר יגאל צלמונה לאחראי הראשי על כל נושאי התוכן במוזיאון. מהמוזיאון נמסר כי מדובר בתקן זמני שצלמונה ימלא בששת החודשים הקרובים, אלא אם ימונה מנכ"ל למוזיאון או אחראי תוכן קבוע למוזיאון קודם לכן. צלמונה בן ה–72, דמות בכירה בעולם האמנות, עבד במוזיאון משנות ה–80 ועד פרישתו ב–2012.

בחודשים האחרונים סובל מוזיאון ישראל מוואקום ניהולי. בסוף 2016 סיים המנכ"ל ג'יימס סניידר את תפקידו לאחר 20 שנה, אך המשיך בעבודת גיוס משאבים כספיים מטעם אגודות הידידים של המוזיאון מול אספני אמנות ומוסדות תרבות ברחבי העולם. בחודש ינואר נבחר ד"ר ערן נוימן, ראש המחלקה לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב לתפקיד המנכ"ל, אך לאחר שלושה חודשים הוא החליט לעזוב בגלל הדומיננטיות של סניידר והפערים שהתגלעו בינו לבין המוזיאון על מהות תפקיד המנכ"ל. במקביל להחלטת נוימן, מונתה סמנכ"לית המוזיאון איילת שילת תמיר לממלאת מקום המנכ"ל. לטענת המוזיאון, תקופת המעבר שבה מצוי המוסד מחייבת דמות לצד תמיר, שתנהל את מפת התערוכות העתידיות ושתשלוט בעולם התוכן המוזיאלי.

צלמונה התמנה לאוצר לאמנות ישראלית לאחר ששימש כאוצר במוזיאון תל אביב ומרצה באקדמיה לאמנות בצלאל, באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת חיפה. בשנת 1990 התמנה לאוצר ראשי לאמנויות של מוזיאון ישראל ומשנת 1998 שימש כאוצר ראשי בינתחומי של המוזיאון. צלמונה הוא גם מחברו של הספר "100 שנות אמנות ישראלית" ושל עשרות ספרים, קטלוגים ומאמרים בנושאי אמנות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ