איתן בוגנים

במוזיאון ינקו־דאדא בעין הוד יתקיים ביום שישי בצהריים אירוע לזכרה של האמנית אורה להב־שאלתיאל, מראשוני האמנים בעין הוד במלאות 30 לפטירתה. בשעות הבוקר יתקיים טקס גילוי המצבה בבית העלמין ולאחר מכן במוזיאון תפתח את האירוע מנהלת המוזיאון, רעיה זומר־טל, שתספר על היכרותה רבת השנים עמה, בשם משפחת ינקו ומרסל ינקו, שעודד אותה לבוא לעין הוד. במקום יוקרן סרט על האמנית שיכלול קטעים מהרצאתו של ד"ר גדעון עפרת עליה. באירוע גם יושק הספר החדש "בדרכי עברתי פה" של האמנית, שעליו טרחה בימיה האחרונים, אבל לא הספיקה לראותו.

אורה להב שאלתיאל, פורטרט עצמיצילום: רפי ונציאן

להב־שאלתיאל נולדה בקיבוץ מזרע בשנת 1936. בזמן השירות הצבאי החלה בלימודי אמנות בסמינר אורנים, שם למדה אצל מרסל ינקו, אריה נבון ודב פייגין. בזמן הלימודים הכירה את בעלה לעתיד האמן יוסף שאלתיאל שלו נשאה בשנת 1957 ויחד אתו הקימה את ביתה בעין הוד. להבדיל מרוב מייסדי עין הוד בימים אלו, שהגיעו לכפר רק בסופי שבוע, בשביל הזוג שאלתיאל הבית בעין הוד היה היחיד וכך נשאר עד אחרון ימיה.

בהודעה לעיתונות נכתב כי לאורך כל חייה היו החינוך לאמנות וההוראה ציר מרכזי ורבים מתלמידיה היו לאמנים בעצמם. היא יצרה בטכניקות רבות ומגוונות, החל ברישום שהווה את הציר המרכזי לעבודתה, ציור בצבעי שמן, וכלה בטכניקות של הדפס תחריט נחושת ובעיקר הדפס האבן ליתוגרפיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ