יאיר אשכנזי

מנכ"ל תיאטרון החאן, דני וייס, יעזוב בסוף אוגוסט הקרוב את התיאטרון, בתום כהונה בת שבע שנים, ויעבור לנהל את מתחם המדיטק בחולון — תאגיד הכולל בין השאר את תיאטרון חולון, המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס, מוזיאון העיצוב ומוזיאון הילדים הישראלי. המנכ"ל הקודם של המדיטק, אלון ספן, סיים את תפקידו בנובמבר 2015 וביוני 2016 מונה גיא תלם, מנהל תיאטרון חולון, לממלא מקומו. החל מספטמבר צפוי וייס להיות המנהל הראשון שתחת אחריותו יהיו כל מוסדות התרבות המאוגדים בחברה ואילו תלם ימשיך בתפקידו כמנהל תיאטרון חולון.

וייס, בן 55, ניהל בין השאר את התוכניות והפסטיבלים במחלקת המופעים של עיריית תל אביב וכן את חברת "הד ארצי מוזיקה". לאחר מכן ניהל את החברה לתרבות ופנאי בכפר סבא. בספטמבר 2010 החל לנהל את החאן והחליף בתפקיד את יקי הר־טל. בשבע שנותיו בתפקיד ביסס וייס בין השאר את מפעל מנויי תל אביב של התיאטרון בבית ציוני אמריקה ולצד זאת עמד בראש פורום מוסדות התרבות בירושלים.

המדיטק בחולוןצילום: תומר אפלבאום

בשנתיים האחרונות שורר נתק בין וייס לבין מנהלו האמנותי של החאן, הבמאי מיקי גורביץ', לאור פניות שחקניות התיאטרון לשעבר — שנחשפו לימים בתחקיר "הארץ" — לווייס, ועדויותיהן בפניו על שיטות העבודה של גורביץ', שכללו לטענתן מפגשים בשעות מאוחרות ונגיעות בגופן. למרות התחקיר והתערבות משרד התרבות בעניין, ביולי 2016 החליט הוועד המנהל של החאן לאשר את המשך העסקתו של גורביץ' בתפקיד עד ליציאתו לגמלאות בנובמבר 2018.

יו"ר הוועד המנהל של החאן, עמוס אונגר, מסר ל"הארץ": "אנו מודים לדני על שירותו בתיאטרון במשך שבע שנים ומאחלים לו הצלחה. בקרוב נקים ועדה לאיתור מנכ"ל חדש".

דני וייס

המדיטק, שתקציבו השנתי הוא כ–50 מיליון שקל, סבל בשנה וחצי האחרונות מוואקום ניהולי. בפברואר האחרון דיווחה נעמה ריבה ב"הארץ" על התפטרויותיהם של שלושת סמנכ"לי החברה: סמנכ"לית השיווק תמר צדוק, סמנכ"לית הכספים שלי אלבוים ומנכ"ל התפעול אורן יצחקי. לצד זאת, התפטרו לאורך התקופה אוצרת מוזיאון העיצוב גלית גאון, אוצר מוזיאון הקומיקס אסף גמזו והמנהל האמנותי של המדיטק רוני פינקוביץ'. לפי הדיווח, בסביבת הבכירים שעזבו אמרו כי גל העזיבות קשור להתנהלות עיריית חולון ובפרט זו של המנכ"לית, חנה הרצמן, שניסתה אשתקד לזכות במכרז לניהול החברה, כאשר המינוי עוכב על ידי משרד הפנים. בסוף ינואר אף שלחו חמישה מנהלי מוסדות תרבות בעיר מכתב לראש העיר מוטי ששון, המשמש יו"ר דירקטוריון החברה, ובו הלינו על מצב המוסדות. חבר הדירקטוריון ומועצת העיר אילן לוי אמר בכתבה כי"יש מנכ"ל למוזיאון הילדים וצריך מישהו שיסנכרן בין שלושת הגופים וינהל את המדיטק".

ועדת האיתור שבחנה את המועמדים במכרז לתפקיד מנכ"ל המדיטק, כללה את ראש העיר ששון ושני נציגים ממשרד הפנים. היא המליצה פה אחד על מינוי וייס והשבוע קיבל הדירקטוריון את המלצתה. "לדני וייס ניסיון ניהולי עשיר ומוצלח וניסיון מקצועי מרשים המבטיח הצלחה בתפקידו החדש", מסר ששון, "אנו מפקידים בידיו האמונות את ניהול המדיטק והחברה ומאחלים לו בהצלחה בתפקידו החדש".

דני וייס מסר כי "לאחר שבע שנים מרתקות כמנכ"ל תיאטרון החאן אני שמח על ההזדמנות שניתנה לי לעמוד בראש אחד ממוסדות התרבות המורכבים והחשובים בישראל. אני מודה לדירקטוריון החברה ולעומד בראשו, ראש העיר מוטי ששון, על האמון שנתנו בי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ