מה חדש במוזיאון ישראל?

ביקור היסטורי של האמן הסיני איי וייויי, מטבעות זהב רומיים, תערוכה המחברת בין כלבים לחתולים, 60 שנות עיצוב של דן ריזינגר והדפסות מקור נדירות של הצלם מיכה בר-עם - כל הסיבות לבקר במוזיאון

מנחה נופה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אי וייויי
מנחה נופה

לא קשה למצוא סיבות כדי לעלות לירושלים בקיץ: נתחיל בבריזה שיש בעיר, לעומת איזור המרכז (למשל), נמשיך בעיר העתיקה שלוקחת אותנו למסע אל העבר הרחוק, שוק מחנה יהודה הצבעוני וכמובן מוזיאון ישראל. לקראת בוא הקיץ מפנקים אותנו במוזיאון בלא פחות משבעה תערוכות חדשות הכוללות מיקס של צילום, איור, עיצוב ופיסול.

» מוזיאון ישראל - לכל התערוכות והאירועים
» פסטיבל Live במוזיאון 2017

» עכבר אמנות
» לוח תערוכות
» תערוכות בוגרים
» מסעדות מומלצות בירושלים

תערוכתו של האמן הסיני איי וייויי הנחשב לאחד מהאמנים המשפיעים והמוערכים היא חגיגה של ממש. האמן הסיני איי וייויי (Ai Weiwei), משלב ביצירתו פיסול, צילום, וידאו ומיצבי ענק. אם שמו נשמע לכם מוכר, זה אולי בגלל המיצב שצר ב-2010 ברצפת מוזיאון הטייט בלונדון, כאשר מילא אותה במאות טונות של גרעיני חמניות מפוסלים בפורצלן, צבועים אחד אחד בעבודת יד. 

» אי וייויי: אולי, אולי לא - לכל הפרטים
תאריך נעילה: 28 באוקטובר, 2017

עכשווי ומסקרן. "אי וייויי: אולי, אולי לא "צילום: © Ai Weiwei Studio

החל מהלוגו המוכר של התיאטרון הלאומי הבימה, דרך הכרזה של חברת התעופה 'אל על' ועד לעיצוב של טיילת הרברט סמואל בתל אביב, קשה היה לתעלם במהלך השנים מעיצוביו של דן ריזינגר. תערוכה חדשה במוזיאון מציגה את 60 שנות פועלו ומציגה לוגואים מעוצבים, כרזות, עיצובים של מתחמים, כרטיסי ביקור, מחזיקי מפתחות, בולים ועוד. 

» סימני דרך: 60 שנות עיצוב של דן ריזינגר - לכל הפרטים
תאריך נעילה
: 28 באוקטובר, 2017

מבט על עומק היצירה. "סימני דרך: 60 שנות עיצוב של דן ריזינגר"צילום: אפרים קדרון

אמן נוסף וגדול בתחומו הוא מיכה בר-עם שמציג בימים אלו במוזיאון. בתערוכה מוצגות סדרת צילומים של בר-עם המביאים מבט מקיף ומגוון על שנת 1967 , מהשנים החשובות בהיסטוריה של ישראל, עם ההדפסות מקור נדירות המביאים לצד המאורעות הלאומיים הבלתי–נשכחים רגעי שגרה בחיים באותה תקופה.

» מיכה בר-עם: 1967 - לכל הפרטים
תאריך נעילה
: 28 באוקטובר, 2017

פיסה היסטורית. "מיכה בר-עם - 1967"צילום: ©Micha Bar Am / Magnum

אגף הנוער מפנק אותנו בתערוכה שתעלה חיוך אצל ההורים והילדים כאחד. התערוכה משלבת בין שני בעלי החיים הכל כך שונים: כלבים וחתולים. התערוכה מציגה נקודות מבט על כלבים וחתולים, וחושפת את הקשר העמוק בינם לבין בני האדם. עיצוב החלל בתערוכה מחולק לשלושה אזורים: מסלול כלבים לחוד, מסלול חתולים לחוד ואפילו אזור המוקדש כולו לשילובים מפתיעים בין כלבים לחתולים.

» כלבים וחתולים - לכל הפרטים
תאריך נעילה
: 9 במרץ, 2018

החברים הכי טובים. "כלבים וחתולים"צילום: יח"צ

בביתן העיצוב מציגה עילית אזולאי, שזה שנים מציגה בארץ ובעולם תערוכות הזוכות לשבחים. בעבודתה משלבת אזולאי צילום, מיצב וסאונד הנגזרים ממחקר ארוך טווח. בתערוכה הנוכחית במוזיאון מציגה האמנית פרוייקט מיוחד שערכה בשנתיים האחרונות עם המחלקה לצילום במוזיאון ישראל, ובו היא מתחקה אחר סיפורים וחפצים מאוספי המוזיאון ומהעבר הקרוב והרחוק של המוסד ומקימיו. 

» עילית אזולאי - עצם הדברים - לכל הפרטים
תאריך נעילה
: 28 באוקטובר, 2017

מחקר שהוא תערוכה. "עצם הדברים"צילום: יח"צ

המאיירת הניו יורקית מיירה קלמן מתארחת בספריית האיור באגף הנוער, עם תערוכה המוקדשת לכלבים. בתערוכה יוצגו עבודות צילום מקוריות מאוספי המוזיאון שלצידם ישולבו באיורים מספריה וייחשף גם ציור קיר של כלבים שקלמן איירה במיוחד לחלל הספרייה בהשראת התצלומים המוצגים בתערוכה.

» כלב אהוב - לכל הפרטים
תאריך נעילה
: 28 באוקטובר, 2017

איורים לצד צילומים. "כלב אהוב"צילום: יח"צ

הון-שלטון היא תערוכה המציגה אוסף של 75 מטבעות זהב שטרם הוצגו לקהל, המספקים הצצה נדירה לעולמם של שליטי האימפריה הרומית. הדיוקנאות הטבועים עליהם של קיסרים רומים ונשותיהם עשויים מלאכת מחשבת ומדגימים כיצד רואים בפנים האנושיים ראי לאופיו של האדם וליכולותיו ומשתמשים בהם לצורכי תעמולה. מטבעות האוסף פרוסים על פני כ-350 שנה, מהקמת הקיסרות ועד לקבלת הנצרות כדת הרשמית של האימפריה הרומית.

» הון-שלטון: מטבעות זהב רומיים מאוסף ויקטור אדה - לכל הפרטים
תאריך פתיחה:
22 ביוני, 2017, תאריך נעילה: ללא תאריך נעילה

העברת מסר. "הון-שלטון"צילום: יח"צ

» מוזיאון ישראל - לכל התערוכות והאירועים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ