יונתן צופי זכה בפרס מוזס לאמנים צעירים

הפרס, בסך 10,000 שקל, מוענק מאז שנת 2007 בשיתוף בית האמנים בירושלים

איתמר זהר
איתמר זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יונתן צופי, "נייר שבור", 2014
יונתן צופי, "נייר שבור", 2014

יונתן צופי הוא זוכה הפרס לציור ע"ש אסנת מוזס לאמנים צעירים לשנת 2017. הפרס, בסך 10,000 שקל, מוענק מאז שנת 2007 בשיתוף בית האמנים בירושלים. כחלק מהזכייה תיפתח ב–16 בספטמבר תערוכת יחיד לצופי בבית האמנים בירושלים. טקס הענקת הפרס יתקיים ב–25 באוקטובר.

חברי ועדת השיפוט לפרס היו האמנים דגנית ברסט, נטעלי שלוסר ויצחק לבנה. "הייחודיות והמורכבות ברישומיו של צופי, על אף פשטותם למראה, באים לידי ביטוי ביכולתו לאחד תפישות והיבטים כביכול סותרים של רישום לכלל שלמות מהודקת", כתבו השופטים בנימוקיהם. "רישומיו, רישומי עפרון וגרפיט בתוספת חומרים נוספים לעתים כשמן קנולה, בעלי נוכחות דחוסה, מרוכזת ומדויקת, שיש בהם חידתיות אך גם נופך של הומור ושנינות. הזיקה לאמנים שהעמידו את הנוכחות הפיזית והחומרית במרכז עבודתם, בולטת בעבודתו ומתבטאת בנוכחות האינטנסיבית והאוטונומית של הגרפיט וחיתוכי הנייר.

יונתן צופי, "תרגול שפשוף עיפרון", 2014

"הגישה החקרנית־מושגית של אקט ותפישת הרישום כמו בדיקה והרחבה של גבולות הרישום הם היבט בולט נוסף בעבודותיו וזאת מבלי לוותר על הדימוי ועל הפונקציה המסורתית ייצוגית של הרישום. אל אלו נוסף רובד לשוני ופואטי באמצעות כותרות הרישומים ('עצעצוב', 'להשכיב את הנייר לישון').

"עבודותיו של צופי מסתוריות ומצליחות פעם אחר פעם להסתיר את אופן עשייתן דבר ההופך אותן לכתבי חידה המזמינים את הצופה לבחינה מקרוב".

צופי, יליד 1983, למד בבצלאל. עם זוכי פרס מוזס בעבר נמנים בין היתר טל ברויטמן, שי אזולאי ואלהם רוקני.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ