הצלמת רונית פורת זכתה בפרס לורן ומיטשל פרסר

הפרס, בסך 5,000 דולר, מוענק מאז שנת 2015 מטעם מוזיאון תל אביב לאמנות. הוא כולל הצגת תערוכת יחיד במוזיאון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רונית פורת, ללא כותרת, 2017

רונית פורת היא הזוכה השנה בפרס לורן ומיטשל פרסר לצלם ישראלי צעיר מטעם מוזיאון תל אביב לאמנות. לצד הפרס, בסך 5,000 דולר, תוצג לה גם תערוכת יחיד במוזיאון.

לפורת, שנולדה בשנת 1975 בקיבוץ כפר גלעדי, יש תואר ראשון בחוג לצילום ומדיה דיגיטלית במכללת הדסה שבירושלים ותואר שני בצ'לסי סקול אוף ארט אנד דיזיין בלונדון. היא חברת הגלריה השיתופית אינדי בתל אביב ובין השאר זכתה בעבר בפרס עידוד היצירה מטעם משרת התרבות. במשך השנים השתתפה בתערוכות קבוצתיות בארץ וברחבי העולם והציגה תערוכות יחיד.

רונית פורת, ללא כותרת, 2017צילום: רונית פורת

צוות השופטים בפרס לורן ומיטשל פרסר כלל את דורון רבינא, האוצר הראשי במוזיאון תל אביב לאמנות, והאוצרים כריסטופר פיליפס, שהיה אוצר במרכז הבינלאומי לצילום בניו יורק, ובריאן שוליס, שהיה אוצר במוזיאון סינסינטי לאמנות. "פורת יוצרת קולאז'ים צילומיים עדינים המבוססים ברובם על דימויי רדי־מייד של מקורות חזותיים וחומרים ארכיונים שבאמצעותם היא בוחנת ייצוגים היסטוריים בתרבות ובאמנות", נכתב בנימוקי הפרס. "עבודתה מתאפיינת בחיבור מקורי בין עבודות צילום שלה לבין עבודות של צלמים אחרים תוך חקירה מעמיקה ומסועפת של הסיפור האישי והקולקטיבי. עבודותיה נטענות בהיבטים פסיכולוגיים, רגשיים, מגדריים וקולקטיביים ונקשרות למושגים של מקור, התערבות, שעתוק ואופני ניסוח, הפצה ושינוי של דימויים".

הפרס השנתי מוענק מטעם מוזיאון תל אביב מאז 2015. רמי מימון היה הראשון שזכה בו. בשנה שעברה זכה מארק יאשאייב.

רונית פורת, ללא כותרת, 2017צילום: רונית פורת

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ