הפורטרט המסעיר של שרה נתניהו

האם סערת תערוכת הבוגרים של שנקר משנה שעברה הולכת לחזור? ארז טל כקוסם, בר רפאלי בלידת ונוס, ושרה נתניהו כמארי אנטואנט הם רק חלק מסדרת פורטרטים מאויירים שמוצגים בתערוכת הבוגרים של שנקר שיצר אביעד סייביץ'

מנחה נופה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תערוכת בוגרים שנקר 2017 - עבודה של אביעד סייביץ'
מנחה נופה

שנה אחרי סערת הציור של הסטודנט ים עמרני, בו הוצגה דמותה של שרת המשפטים איילת שקד בעירום, נראה שגם השנה לא שקט בתערוכת הבוגרים בשנקר. בתערוכה, שנפתחה אתמול, מציג בוגר המחלקה לתקשורת חזותית, אביעד סייביץ' (28), סדרה של 12 פורטרטים מאויירים תחת השם "סלון הסלבס", המציגה את גיבורי השעה מפוליטיקאים ומוזיקאים עד דוגמניות, באופי מגוחך עם סמלים מתולדות האמנות, כאשר אורן חזן משול לאל הים, בר רפאלי מוצבת בסצנת לידת ונוס ושרה נתניהו מוצגת כמארי אנטואנט.

​» תערוכות בוגרים 2017 - לכל הפרטים
» תערוכת בוגרים 2017 - שנקר - לכל הפרטים

» בין האישי לחברתי: המדריך המלא לתערוכות הבוגרים
» עכבר אמנות
» לוח תערוכות
»​ בצורה חזותית: המדריך לבתי ספר לעיצוב
» מבצלאל ועד שנקר: המדריך לבתי ספר לאמנות
» תערוכות בוגרים 2017: ראשי המחלקות מדברים
» עם מכחול וקנווס: החנויות המובילות לציוד יצירה במרכז

צילום: מנחה נופה

 סייביץ' מספר שהעבודה התבצעה בשלבים. "בתחילה בחרתי את הדמויות ואחר כך ביצעתי מחקר על כל דמות ברמה היומית של 'מה היא עשתה, איפה היא עברה, ואולי גם מה יהיה איתה בעתיד'", הוא מסביר. "בחרתי דמויות מתרבות הפופ הישראלית, אנשים שבדרך כלל נמצאים הרבה זמן בתוך הכותרות: פוליקטאים, מוזיקאים, שפים וכוכבי ילדים. לאחר מכן, חיפשתי בתולדות האמנות ובספרי ההיסטוריה וסיפורי המיתולגיה מקורות להישען עליהם".

את שרה נתניהו, ביסס כאמור על מארי אנטואנט, כשלצידה עוגות וגלידת פיסטוק. "מארי אנטואנט הנהנתנית שנהנית בבית שלה, בזמן שמאחוריה ירושלים נשרפת", הוא מתאר את עבודתו. "רואים בתמונה מאחור את ביבי כנפוליאון על הסוס, אבל היא המושכת בחוטים. אני לא קורא לזה ביקורת אלא דברים שאני רואה, כי אני לא מבקר פה, אני שם סוג של מראה, קומית או לא קומית".

לאור הסערה של השנה שעברה, לא חששת?
"כל העבודות עברו אישור של ועדת האתיקה של שנקר. ברגע שקיבלתי אוקיי מהם אז הבנתי שזה בסדר. בנוסף עברתי פה ייעוץ של עורך דין, כי מעבר לתערוכה אני רוצה לשתף את זה הלאה. אין פה שום דבר שיש לו עילה לתביעה והוא לא בגדר האמנות".

ובר רפאלי שמוצגת כאן בסצנה חושפנית?
"קודם כל היא לא עירומה לגמרי. בר רפאלי היא דוגמנית של בגדי ים, אני לא מציג משהו שלא קרה אף פעם. חשבתי על זה הרבה, מה אני כן שם ומה אני לא שם. זה טייק אוף של לידת ונוס".

מה נראה ממך בעתיד?
"אני ממשיך לעבוד. בגדול זאת העבודה שלי. אני מאייר גם אנשים שמזמינים ממני פורטרטים וגם ספרי ילדים, ובנוסף גם מוזיקאי שאוהב לשלב את שני העולמות".

צילום: מנחה נופה

תערוכת בוגרים 2017 של שנקר תוצג עד ה-31 ביולי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ