אחרי 40 שנה, אליס קופר מצא במחסן ציור של וורהול ששווה מיליונים

לדברי מנהלו של הזמר, הציור "כיסא חשמלי קטן" היה חלק מהתפאורה בסיבוב ההופעות של הזמר בשנות ה–70 אבל במשך זמן רב הם חשבו שאבד

אדוורד הלמור
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנדי וורהול, "כיסא חשמלי קטן"
אדוורד הלמור
גרדיאן

הזמר אליס קופר מצא ציור של אנדי וורהול שעשוי להיות שווה מיליוני דולרים, מגולגל בתוך מחסן בביתו, אחרי ששכח ממנו לדבריו במשך יותר מ–40 שנה. הציור, "כיסא חשמלי קטן", הוא חלק מהסדרה "מוות ואסון" של וורהול. הוא מעולם לא מוסגר והונח לצד פריטים ששימשו את קופר בסיבובי הופעות שלו בשנות ה–70, בהם כיסא חשמלי.

לדברי שפ גורדון, מנהלו האישי של הזמר, וורהול וקופר התיידדו כשנפגשו באירוע בעיר ניו יורק. "בשנת 1972 קופר עבר לגור בניו יורק עם חברתו סינדי לאנג. אנדי היה מעריץ שלו וכך גם סינדי. הם אהבו מפורסמים. אז נוצר ביניהם קשר והם נהגו להסתובב יחד". וורהול הלך לראות מופע של קופר שבו השתמש הזמר בכיסא חשמלי. הציור של וורהול התבסס על תצלום עיתונות משנת 1953 שבו נראה הכיסא החשמלי בכלא סינג סינג שבו הוצאו להורג בני הזוג האמריקאים היהודים יוליוס ואתל רוזנברג לאחר שהורשעו בריגול למען ברית המועצות.

לאנג, שהיתה דוגמנית ומתה בתחילת השנה, החליטה לאחר מכן ללכת לסטודיו של וורהול ולקנות אחד מציוריו משנת 1964. "למיטב זיכרוני", אומר גורדון, "היא אמרה שהציור עלה 2,500 דולר. באותו הזמן אליס קופר היה מקליט שני אלבומים בשנה מופיע בשאר הזמן. איש מאתנו לא חשב על שום דבר אחר חוץ מרוקנרול אז. אליס אומר שהוא זוכר שיחה עם אנדי על הציור. הוא חושב שהשיחה היתה אמיתית, אבל הוא לא יכול להישבע על כך". הציור נהפך לחלק מהתפאורה בסיבובי ההופעות של קופר, אבל לדברי גורדון נעלם כעבור זמן מה ולפני כמה שנים הוא החליט לחפש אותו. קופר, בן 69, הוציא באחרונה אלבום חדש, "Paranormal"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ