הכינו את הפיג'מה: מעבדת השינה של פסטיבל מקודשת

אם בא לכם למתוח מעט את גבולות השינה שלכם ולהשתתף בניסוי חברתי, אתם מוזמנים להצטרף לטקס לילי קצת אחר שבו במקום להעיר, דיג'ייז ינסו דווקא להרדים אתכם

מנחה נופה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
המפעל
בבית הזה הולכים לישון. "המפעל"צילום: מנחה נופה

מכירים את הנודניקים שמגיעים תמיד בבוקר לעבודה, ומדווחים לכם על איכות השינה שלהם בלילה הקודם? הם יספרו לכם באריכות כמה שעות זה יצא להם, על איזה צד הם נרדמו ומה הם ראו לפני שנרדמו. אם בא לכם להחזיר לאותם חברים, אירוע ''חלומות פאר'' שיתקיים במסגרת פסטיבל "מקודשת" בחודש אוגוסט הקרוב בירושלים, ייתן לכם את החומרים הנכונים. מדובר בטקס שינה מוזיקלי בווליום נמוך שייערך בבית התרבותי 'המפעל', שבמסגרתו תוצב במרכז החדר עמדת תקלוט, ומסביבה יפוזרו מזרונים שיזמינו אתכם להשתרע, לקרוא, לפטפט או להירדם. 

» עונת התרבות בירושלים - מקודשת 2017 - לכל הפרטים
» פסטיבל ירושלים למוזיקה מקודשת - כל הפרטים
» החופש הגדול–קיץ 2017 – מדריך האירועים המלא
» כל מה שקורה בירושלים
» מסעדות מומלצות בירושלים
» לוהט בבירה: אירועי קיץ נבחרים בירושלים

'המפעל' הוא פרויקט אמנות הקיים מסוף 2015, במסגרתו הפך מבנה נטוש בלב ירושלים להיכל תרבות זמני ובית פתוח ליצירה. במקום פועלים עשרות אמנים המייצרים ומציגים בו את עבודתם, לצד סדנאות אמנות, אירועי תרבות וחללי עבודה משותפים. במהלך הלילות הלבנים יתקלטו גילי לוי ודותן ברנד מוזיקה חרישית ועמוקה שתהווה פסקול לשינה ערבה. "הרעיון שלנו הוא פשוט. אנחנו הולכים לתקלט מוזיקה לאנשים ישנים. במשך שמונה שעות, האירוע יתחיל ב-11 בלילה, ויסתיים ב-7 בבוקר", מסביר לוי. זאת לא הפעם הראשונה שמתקיים אירוע כזה ב'מפעל'. "קיימנו את האירוע הזה עד היום שלוש פעמים במתכונת קצת חברתית, אבל עכשיו עם 'עונת התרבות' תחת ניהולה של מיכל ועקנין, יצאנו לסוג של תהליך עבודה יותר מדוייק, שיהפוך את האירוע ליותר מושלם מבחינת הסאונד".

בין הערנות לשינה, יש את הרגעים בהם אנו נמצאים בתחום האפור, לא בטוחים בשינה, אבל יודעים שאנחנו בדרך לשם. לוי מסביר ששם לב שיש סגנונות מוזיקה בהם התחום הזה נפתח יותר, אבל מבהיר "אני לא מומחה לשינה, אני לא יודע מה טוב לכם ומה לא. זה כרוך בלהגיע לכאן ולהתמסר במה שאנחנו מציעים ואולי גם לא ליהנות מזה".

המפעל באור יוםצילום: מנחה נופה

איך אנשים מגיבים למעבדת השינה שלכם?
"תמיד שסיפרתי לאנשים על הפרויקט הזה התגובה הראשונה שלהם הייתה שזה קצת גימיק, אנשים לא לקחו את זה ברצינות, אבל בפועל במהלך השלוש פעמים שעשינו את זה מאוד עבד. אנשים מאוד התמסרו לחוויה הזה, ופתאום אתה מוצא את עצמך לא במסיבה ולא באיזה רדיו, ולא בבר, בו אתה צריך במקום לנסות להגביה את המוזיקה, אלא להנמיך קצת ולשמור על השטיח האנושי שמרגיש כאילו כולם מורכבים מהילדים שלך שאתה צריך להרדים".

אירועי ''חלומות פאר'' יתקיימו בהמפעל, בתאריכים 24 באוגוסט, 7 בספטמבר ו-14 בספטמבר, 22:30, עלות - 90 שקלים

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ