עידית עמיחי תעמוד בראש הבית לאמנות ישראלית במכללת תל אביב־יפו

עמיחי שימשה במשך 14 שנה כראש תחום מוזיאונים במשרד התרבות. לדבריה, "האמנות הישראלית הגיעה למעמד שדורש התייחסות נפרדת"

נעמה ריבה
נעמה ריבה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעמה ריבה
נעמה ריבה

עידית עמיחי תעמוד בראש הבית לאמנות ישראלית במכללת תל אביב־יפו. עמיחי שימשה במשך 14 שנה כראש תחום מוזיאונים ואמנות פלסטית במשרד התרבות. מזה כשנתיים, מאז עזבה את המשרד, היא עובדת כיועצת עצמאית למוזיאונים.

עידית עמיחיצילום: מוטי מילרוד

עמיחי סיימה בשנות ה–80 תואר ראשון בתולדות האמנות באוניברסיטה העברית. עם סיום לימודיה, עבדה במשך שנה וחצי כעוזרת לסוזן לנדאו — אז אוצרת לאמנות עכשווית במוזיאון ישראל (וכיום מנכ"לית מוזיאון תל אביב). בין 1991 ל–1996 שימשה עמיחי כנספח תרבות ביפן ובהמשך סיימה תואר שני, גם הוא באוניברסיטה העברית.

את הבית לאמנות ישראלית הקימו חוקר האמנות ד"ר גדעון עפרת ורודי בינט, בעלת גלרית "בינט", באוקטובר 2013. עמיחי אומרת מטרת הבית היא להקנות לסטודנטים ידע תיאורטי נרחב בתולדות האמנות הישראלית. לדבריה, בבית יהיו שתי תוכניות לימוד: תוכנית כללית ללימודי אמנות שמיועדת לשוחרי אמנות, ותוכנית מקצועית שעוסקת במוזיאולוגיה ואוצרות עכשווית המיועדת לאקדמאים.

לדברי עמיחי, חשיבותו של הבית נעוצה בכך שאין בישראל שום קתדרה לאמנות ישראלית. "יש קורסים במוסדות לימוד שונים, אבל אין מקום שמלמד נושאי חתך של אמנות ישראלית ויש מחסור גדול גם במחקר על אמנות ישראלית. האמנות הישראלית בת 100 שנה והיא הגיעה למעמד שדורש התייחסות ייחודית ונפרדת. כדי ליישם את המטרות אני מקווה לשתף פעולה עם האקדמיה וליזום מלגות מחקר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ