מנחה נופה

קודם היה מקלט הרדיו, אחריו בא הווקמן, ה-MP3 עד שלבסוף הגענו לשמוע במכשיר הסלולרי. גם בתחום האיור לא פסחה את ההתקדמות. אם פעם היינו רואים עבודות שנעשו בכתב יד: במכחולים ובצבעי עיפרון, היום יותר ויותר אנחנו נתקלים בעבודות הנעשות בצורה אלקטרונית, דבר שכמובן אינו גורע מהיצירה, ובכל זאת כמובן משנה אותה. שמונה מאיירים הדוגלים בשיטה הישנה, ובכלל בשימוש בטושים, החליטו להצטוות אחד לשניה וליצור בצורה אחרת. החבורה קראה לעצמה "חבורת הטושים" ומונה את אור ליבנה, שחר בכור, אור רוזנשטיין, נורית לאור, תמר לב, דפנה אוודיש, גל בן דוד ומיטל זילברמן, ובימים אלו החל למכור לוח שנה פרי עטם, אותו ניתן לרכוש דרך העמוד פייסבוק של החבורה, בחנות המגדלור וחנויות ספרים קטנים בתל אביב במחיר של 70 שקלים.

» עכבר אמנות
» לוח תערוכות

"טושים הם כלי מאוד פשוט וזול", מסביר שחר בכור, אחד מהמאיירים. "אפשר לרכוש אותם במגוון מחירים שנגישים לכולם, החל מהטושים הפשוטים והזולים ועד לפאנטונים יקרים. עם טושים אפשר להגיע למגוון טקסטורות מעניינות שאין בכלים אחרים, ובכלל - אנחנו מאמינים שטושים מזכירים בעיקר את הילדות, ומעבירים איזושהי תחושה נוסטלגית ופשוטה שהיא מחוץ לעבודה על מחשב שכל כך פופולרית. דבר נוסף הוא שהתהליך בטושים, יותר מהיר, אינטואיטיבי ומיידי מאשר עבודה בצבעי מים. הדיו של הטושים מגיע בצבעים עזים שאנחנו מאוד אוהבים.", הוא מסביר את החיבה העזה לטושים. 

בתור מומחים, תנו כמה טיפים למאייר המתחיל לטושים
"העצה הכי טובה שאנחנו יכולים לתת זה להתנסות. לקנות כל מיני סוגי טושים, מהמגוון הרחב בשוק, גם טושים פשוטים בכמה שקלים שאיתם ניתן להגיע לתוצאות ממש מעניינות, וגם טושים יקרים שנותנים מרקם יותר חלק ואפשר גם לערבב בין סוגי הטושים השונים. ובכלל, כל מאייר מגיע מתישהו לטכניקות והסוג המועדף עליו, אבל קודם כדאי לנסות הכל מהכל. טושים מתייבשים ונגמרים מתישהו מעצם השימוש, ואין הוראות אחסנה מיוחדות. העצה שלנו? פשוט לקנות עוד". 

צילום: עבודה של תמר לב

השקת ספר חדש לאילנה גור
רגע לפני שאתם מוצפים במידע על מתנות לחג, יוצא ספר חדש שיכול לתת לכם תשובה נהדרת לחובבי האמנות. הספר מציע מבט רוחב ורטרוספקטיבי על חייה ויצירתה של אילנה גור, מהאמניות והאספניות הותיקות והבולטות בישראל, והשפעתה על עולם האמנות בארץ ובעולם. בספר משולבים עבודות חדשות שלה ופרטי אספנות מהעשור האחרון, תוך העמקה בעשייה המשולבת הרוחשת במוזיאון הפרטי, שהוקם לפני למעלה מעשרים שנה. 
השקת הספר תיערך ביום שישי ה-15 בספטמבר, 12:00 במוזיאון אילנה גור, יפו

צילום: שוקי קוק

קול קורא
משרד התרבות והספורט מכריז על קול קורא של פרסים בתחום האמנות הפלסטית לשנת 2017. הפרסים יתחלקו ל-4 קטגוריות: פרס ליוצרים בתחומי העיצוב, פרס האמן הצעיר, פרס עידוד היצירה ופרס מפעל חיים. ניתן לעיין בתקנון הפרסים באתר משרד התרבות, או לפנות למפיק מטעם משרד התרבות והספורט - נוריאל שמעון (פרלוד הפקות) באמצעות כתובת דוא"ל: prasim2017@gmail.com. מועד אחרון להגשת בקשת המועמדות הוא: 10 בספטמבר. בהצלחה.

לנוסעים לחו"ל
מוזיאון המטרופוליטן לאמנות, הנחשב לאחד המוזיאונים החשובים בעולם מזמין אתכם לתערוכה שכולה מוקדשת לאדריכלית והמעצבת האיטלקית, אטורה סוטסאס (1917-2007). בתערוכה יוצגו עבודותיה הרבות של סוטסאס הכוללים: שרטוטים אדריכליים, פנים, רהיטים, מכונות, קרמיקה, זכוכית, תכשיטים, טקסטיל, דפוס, ציור וצילום. התערוכה תוצג עד ה-8 באוקטובר.

ואולי (בעתיד)
גלנדון ואיזבלה הם שמות העט של שני מאיירים מוכשרים שעושים כבר 17 שנה ביחד קומיקס ואנימציה. השניים הוציאו במהלך השנים חוברות רבות וטורי קומיקס, ועכשיו מעוניינים בעזרתכם להוציא לאור את טרילוגיית קומיקס "הערוגה". שלושה ספרי קומיקס בכריכה רכה וצבע שמגוללים סיפור בהמשכים. אם ברצונכם לעודד את יצירתם, כנסו לאתר הדסטראט.

» עכבר אמנות - לכל הכתבות והתערוכות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ