קריקטוריסט "הארץ" ערן וולקובסקי יקבל את פרס דוש לקריקטורה

וולקובסקי מפרסם איורים פוליטיים ב"הארץ" מאז שנות ה-90. פרס דוש, על סך 18 אלף שקלים, יוענק לוולקובסקי מטעם עיריית תל אביב בדצמבר. "אני לא רואה את עצמי כקריקטוריסט", אמר

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יולי 2017
נירית אנדרמן

פרס דוש לקריקטורה יוענק השנה לאמן, המעצב הגרפי והקריקטוריסט ערן וולקובסקי, המפרסם מאז שנות ה-90 קריקטורות פוליטיות בעיתון "הארץ". הפרס, בסך 18 אלף שקל, יוענק לוולקובסקי ב-10 בדצמבר מטעם עיריית תל אביב.

"הפרס מוענק לקריקטוריסט ערן וולקובסקי על יצירתו העשירה וסגנונו הייחודי, אשר מתאפיין בקו חשוף וקולח, ובאמירה נוקבת. יצירתו נטועה בנוף הישראלי על מורכבותו וסתירותיו ומציגה אותו בדימוי ביקורתי ותמציתי", נימקו השופטים את בחירתם. ועדת השופטים כללה השנה את פרופ' ענת קציר (יו"ר), רחל אוחונוב, ד"ר מיקי גרדוש, דניאלה גרדוש-סנטו ודן פתיר.

ערן וולקובסקי

וולקובסקי, בן קיבוץ בארות יצחק, הוא בוגר המחלקה לעיצוב גרפי בבצלאל. לאחר לימודיו עבד כמעצב גרפי במשרדי פרסום ולאחר מכן בעיתונות, בין היתר ב"כל העיר", "חדשות ו"הארץ". לצד עבודתו כמעצב גרפי גם יצר מדי פעם איורים לעיתונים שבהם עבד. הוא החל לצייר קריקטורות פוליטיות בשנות ה-90 לבקשתו של עורך "הארץ" לשעבר, חנוך מרמרי, כממלא מקום של הקריטוריסט הקבוע זאב בימי חופשה, אך מאז ועד היום לא הפסיק לפרסם קריקטורות כאלה ב"הארץ".

וולקובסקי הוא גם אמן שתערוכות ציורים שלו הוצגו לאורך השנים, בין היתר, בגלריה אנגל הירושלמית, בית האמנים בתל אביב, המשכן לאמנויות בעין חרוד, וגלריה RawArt.

"למרות שאני עושה את זה יומיים-שלושה בשבוע, אני לא רואה את עצמי כקריקטוריסט. אני מגיע לזה מרישום ואופי ביקורתי שלא לומר פסלני. אני לא עוקב קפדן אחר החדשות, אני לא מוכרח להגיב. לא שלחתי בילדותי ציורים/קומיקס למעריב לנוער, לדוש או לזאב. את מה שאני עושה בתחום, את הטון והמרירות המשועשעת אני חייב לחברי הטובים חנוך מרמרי, יוסי קליין ודודו גבע כמובן", אמר אתמול וולקובסקי.

יולי 2017
יוני 2017

עיריית תל אביב-יפו מעניקה את הפרס ע"ש קריאל גרדוש ליוצרים מצטיינים בתחום הקריקטורה בכלל, והפוליטית בפרט, בעיתונים בישראל. בשנים קודמות זכו בפרס עמוס בידרמן, פרידל שטרן, שמואל כץ, מישל קישקה, מושיק לין ודניאלה לונדון דקל. הפרס יוענק לצד פרסי סוקולוב לעיתונות, שיוענקו השנה לעיתונאי "הארץ" יואל מרקוס, עיתונאי "ידיעות אחרונות" רונן ברגמן, עיתונאי "עובדה" איתי אנגל, ועיתונאי ערוץ 10 נדב אייל. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ