מציירים על העיר: מה צפוי השנה בשבוע האיור תל אביב?

קיר ציור קוליקטיבי, מסיבת שישי בצהריים, סדנאות לכל המשפחה והרבה תערוכות איורים מסקרנות: כל מה שמחכה לכם באירועי שבוע האיור שמתקיים בפעם הרביעית

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שירה נוק, קרברוס, מוצג בבוקסא - שבוע האיור 2017
עבודה של שירה נוק, מתוך התערוכה קרברוסצילום: יח"צ

שימו לב חובבי האמנות והאיור, הכתבה הזו עבורכם: שבוע האיור חוזר ויתקיים זו הפעם הרביעית ברחבי העיר תל-אביב-יפו, לאורך עשרה ימים ושני סופי שבוע, בין התאריכים 16-25 בנובמבר. השנה יכלול שבוע האיור כ־60 תערוכות (רובן ככולן חדשות ומקוריות ונוצרו במיוחד לשבוע האיור), בהן ייקחו חלק כ- 500 מאיירים ואמנים ישראליים. התערוכות יוצגו בחללי תרבות ואמנות, גלריות שיתופיות, מוזאונים ומקומות בילוי ברחבי העיר, החל מיפו העתיקה ונמל יפו בדרום העיר, דרך קריית המלאכה, שדרות רוטשילד ומרכז העיר, עד למוזאון ארץ ישראל ומרכז קהילתי רוזין בצפון העיר. מרבית האירועים פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום. 

» שבוע האיור 2017 - לכל התערוכות והאירועים
» מדור אמנות - לכל מה שקורה בעולם האמנות
» תערוכות מציגות - לכל התערוכות המומלצות

בנוסף, יתקיימו גם מגוון אירועים מיוחדים וסדנאות לכל הגילאים שיבטיחו שכולם יוכלו ליהנות מהפעילויות של שבוע האיור 2017. השנה לראשונה יפעל מרכז מבקרים באברהם הוסטל,בו יתקיימו מגוון פעילויות ואירועים מיוחדים, דוגמת: קיר איור ייחודי בו כולם יכולים לאייר, לצייר ולקשט את העיר (מועל על ידי חברת wix); מופע מוזיקה של דאנה איבגי בשיתוף פעולה עם המאייר ובימאי הקולנוע מיכאל (מיש) רוזנוב, עם איור ״חי״ על הבמה של היוצרת; מסיבת שישי בצהרים עם הדיג׳ייז של BPM; פסטיבל האנימציה ״לופ דה לופ״ ומסיבת החלפת ספרים; מבחר פרויקטי גמר של בוגרי 2017 בפורמטים מיוחדים יוצגו לצד תערוכה בשיתוף הוצאת כנרת־זמורה־דביר; ויוקם בית ספר פופ־אפ למאיירים - אפטרסקול - שיקיים סדנאות וכיתות אמן על ידי מיטב המרצים ומאיירים בארץ.

בין התערוכות מהן תוכלו ליהנות במסגרת אירועי שבוע האיור: 

"פנים אל מול פנים - 25 דיוקנאות עומק של ידועים וידועים מאד" - 25 דיוקנאות עומק של מבחר דמויות מכל השדות החברתיים המקיפים אותנו. כל דיוקן מנסה דרך טכניקה ומתן פרשנות להציע מידע, שהינו ערך מוסף פיוטי ואישי, אודות הדמות, דימוייה הציבורי, פועלה וההקשרים האסוציאטיביים שעולים מאישיותה. בין הדמויות המאוירות: רות דיין, ליאור שליין, קותימן, גילה גולדשטיין ז״ל, א.ב יהושוע, פרופ׳ אבשלום קור, ירון ברלד, לוסי אהריש ועוד. תתקיים בבית קנדינוף, הכניסה חופשית.

עבודה של ארז שמח, מתוך התערוכה "פנים אל מול פנים"צילום: יח"צ

"מציצים: מאיירים משפחה ישראלית" - התערבות גרפית של מאיירים בצילומים קיימים של חללי פנים פרטיים, שתוכננו ועוצבו על־ידי אדריכלים ומעצבי פנים מובילים ושפורסמו באתר Xnet. המאיירים נדרשו לאייר סיטואציה משפחתית, כשכבה נוספת לצילום ולמידע הקצר שקיבלו על בני המשפחה, במטרה ליצור ולהציג את המפגש המרתק בין עולם האדריכלות/עיצוב הפנים לעולם האיור ולבחון את הפער בין מציאות לדמיון. תתקיים בנמל יפו. הכניסה חופשית.

"אנסמבל פנגיאה" - נטע רבינוביץ ודורון פלם פורשים מפה עולמית, צבעונית ומלאת גרוב של ריקודים מכל קצוות תבל. תתקיים בכולי עלמא. הכניסה חופשית.

עבודה של דורון פלם, מתוך אנסמבל פנגיאהצילום: יח"צ

שבוע האיור 2017 - לכל התערוכות והאירועים

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ